1100 beygirlik elektrikli SUV Tanıtıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

1100 beygirlik elektrikli SUV Tanıtıldı

0

Dört elektrik motoru ile 360 derece tank dönüşü ve yengeç modu gibi fonksiyonlar bulunan 1100 beygirlik elektrikli SUV YangWang U8 Tanıtıldı. YangWang U8, BMW ve Mercedes gibi üst segment firmalar ile rekabet için geliştirildi.

BYD özellikle Çin’deki NEV (Yeni Enerjili Araç) satışlarında son dönemlerde oldukça büyük başarılara imza attı. BMW ve Mercedes gibi üst segmentteki rakipleriyle rekabet içerisinde olamabilmek adına YangWang isimli yeni bir elektrikli araç markası piyasaya sürüldü. YangWang U8 ise bu markanın duyurduğu ilk iki modelden biri olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

1100 beygirlik elektrikli SUV YangWang U8

1100 beygirlik elektrikli SUV YangWang U8
1100 beygirlik elektrikli SUV YangWang U8

Çin’deki NEV (Yeni Enerjili Araç) satışlarında son dönemlerde oldukça büyük başarılara imza atmayı başaran BYD 1100 beygirlik elektrikli SUV YangWang U8 adından oldukça söz ettirecek gibi görünüyor. Lüks bir arazi aracı olaran tanıtılan Yeni YangWang U8, merdiven şasi üzerine inşa edilen %100 elektrikli bir Suv modeli olarak karşımıza çıkıyor. Dört adet elektrik motoru ve arazi sürüş yeteneğine yardımcı olan özel teknolojiler bulunan yeni model oldukça gösterişli bir dış tasarıma sahip. Land Rover Defender esintileri de bu araçta yok diyemeyiz elbette.

Elektrikli SUV YangWang U8 özellikleri

YangWang U8, her ne kadar offroad aracı olarak tanımlanıyor olsa bile aydınlatmalı ön panjur gibi lüks olarak adlandırılabilecek oldukça fazla detayla ev sahipliği yapıyor. Panjurla bir bütün olarak görünen LED ışık imzası da elektrikli SUV’a farklı bir hava ekliyor. 20 inç jantlar, gizli kapı kolları, köşeli çamurluk uçları, sekizgen formdaki stepne kapağı, bölünmüş LED stoplar gibi bir çok özellik tasarım konusunda YangWang U8’in iyi işler çıkardığını gözler önüne seriyor.

Elektrikli SUV YangWang U8 özellikleri
Elektrikli SUV YangWang U8 özellikleri

5300 mm uzunluğa ve 3050 mm aks mesafesi bulunan Elektrikli SUV Bu noktada, yeni Defender 130’dan biraz daha kısa olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tanıtımı gerçekleştirilen bu modelde BYD’nin bıçak tipi pil hücrelerinden oluşan batarya paketi mevcut fakat kapasite ve tahmini menzil verileri bir netlik kazanmış değil. Yeni tanıtılan modelde dörtlü motor sistemi için geliştirilmiş “Yisifang” teknolojisi yer alıyor.

25 bin dolarlık en ucuz Tesla Modeli Türkiye’ye geliyor. Haberin detaylarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Açıklanan bilgilere göre, yeni elektrikli SUV U8’de 360 derece tank dönüşü ve yengeç modu gibi özellikler mevuct. Yeni modelin arka tekerleklerin de öndekiler gibi açılanmasıyla mümkün olan yengeç modunu daha önce elektrikli Hummer’da kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Bütün bunlara ek olarak, su geçirmez ve sızdırmaz gövde sayesinde derin sulardan geçme modu ve farklı offroad senaryolarına uygun sürüş modları da SUV’un yetenekleri arasında. Yeni tanıtılan Elektrikli SUV’un patlak lastikle bile 120 km/s hızda sürülebileceği de paylaşılan bilgiler içerisinde.

Her bir motor 295 hp güç ve 420 Nm tork üretiyor YangWang U8’de. Yaptığı açıklamalarda Şirket, elektrikli SUV toplamda 1100 hp güçle hizmet verecek. Durum böyle olunca bu büyük ve ağır SUV, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşmiş olacak. YangWang U8’de ek olarak gelişmiş tork yönlendirme fonksiyonları ve geleneksel sistemlerden 100 kat daha hızlı olduğu söylenen elektronik kontrollü dört tekerlekten çekiş sistemi de mevcut olan özellikler içerisinde.

Tsnıtımı gerçekletirilen Elektrikşli Suw YangWang U8 ile fiyat hakkında henüz bilgi verilmedi. Yerel medyanın haberlerine göre U8, 1 milyon yuan (2.77 milyon TL) civarında fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap