1899 Dizisi İptal Edildi
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film

1899 Dizisi İptal Edildi

0

Yayınlandığı ilk günden beri büyük beğeni toplayan 1899 Dizisi İptal Edildi.

Geçtiğimiz yıllarda dizi severleri ekran başına kitleyen Dark dizisinin yapımcılarının ortaya çıkardığı 1899 dizisi beklemedik bir şekilde iptal edildi. Oldukça beğenilen dizinin iptal edilmesiyle ilgili haber dizinin yapımcıları olan Baran bo Odar ve Jantje Friese tarafından paylaşıldı.

1899 Dizisi İptal Edildi
1899 Dizisi İptal Edildi

Dizi yayınlandığı andan itibaren oldukça geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. Gelen haberlere göre dizi resmi olarak iptal edilmiş durumda. Hayranlarının şaşkınlıkla karşıladığı habere göre dizinin 2. sezonu çekilmeyecek.

1899 dizisi neden iptal edildi?

Dizi hem eleştirmenlerden hem de izleyiciler tarafından oldukça beğenilmesine rağmen iptal edildi.

İptal edilme kararı dizinin yapımcılarından Baran bo Odar ve Jantje Friese, Instagram hesapları üzerinden duyurdu. Yapılan açıklamada; “Kalbimiz buruk bir şekilde size 1899’un yenilenmeyeceğini söylemek zorundayız. Bu inanılmaz yolculuğu Dark’ta yaptığımız gibi 2. ve 3. sezonla bitirmeyi çok isterdik. Ancak bazen işler planladığınız gibi gitmez. Hayat böyle. Milyonlarca hayranımızı hayal kırıklığına uğrattığımızı biliyoruz. Ancak bu harika maceranın bir parçası olduğunuz için size kalbimizin derinliklerinden teşekkür etmek istiyoruz.” sözleri paylaşıldı.

1899 Dizisi Çalıntı mı?

Dizinin iptal edilmesi ile ilgili dizi yapımcılarının paylaştığı haberler dışında henüz net bir bilgi gelmiş durumda değil. Kimse dizinin bir anda neden iptal kararı aldığını bilmiyor. Diziyle ilgili daha önce Brezilyalı çizgi roman sanatçısı Mary Cagnin, 1899’un, 2016 yılında yayımladığı ‘Black Silence’ isimli çizgi romadan alıntılandığını iddia ederek gündeme gelmişti. Mary Cagnin Twitter hesabı üzerinden “Şoktayım. 1899 dizisinin 2016’da yayınlanan çizgi romanım Black Silence ile aynı olduğunu öğrendim.” sözlerini paylaşmıştı.

1899 Konusu

1899 Konusu
1899 Konusu

Daha önce Dark yapımını bizlerle buluşturan Netflix bu defa, Dark yapımcılarının elinden çıkmış olan 1899 dizisini ekranlara getirdi. Dizide eski kıtayı terk etmek üzere batıya giden bir buharlı göçmen gemisinin güvertesinde yaşanan gizemli olay konu ediniyor. Bu gemide yurtdışındaki geleceklerine dair umutlarla yola çıkan Avrupa kökenli çok uluslu yüzlerce yolcu seyahat ediyor. Bu insanların yolculukları bir başka geminin açık deniz sürüklendiğini keşfettiklerinde farklı bir hal alıyor ve dizi olay fantastik bir evrene doğru ilerliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap