1. Anasayfa
 2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

Time Dergisi, 2022’nin en iyi oyunlarını seçti

Time Dergisi, 2022’nin en iyi oyunlarını seçti
God of war Ragnarok

Time dergisi 2022’nin en iyi oyunlarını listeledi. Listede ilk 3’e bile giremeyen Elden Ring hayranları bu listeyi beğenmeyecek.

Time dergisi editörleri tarafından 2022 yılının en iyi oyunlarını listelendi. 2022 En iyi oyunları listesinin ilk sırasında God of War: Ragnarok yer alıyor. Listenin ikinci sırasında Horizon Forbidden West yer alıyor. The Quarry 2022 en iyi oyunları listesinde üçüncü sırada. Bu yıl büyük bi yarışmacı olan Elden Ring sadece dördüncü sırada kendisine yer buldu.

God of war Ragnarok
God of war Ragnarok

Time dergisine göre 2022’nin en iyi oyunları Listesi:

 1. God of War: Ragnarok
 2. Horizon Forbidden West
 3. The Quarry
 4. Elden Ring
 5. Stray
 6. The Last of Us Part I
 7. Sifu
 8. Resident Evil Village: Shadows of Rose
 9. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
 10. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

En iyi çok oyunculu rol yapma (MMORPG) oyunları için tıklayın.

2022’nin en iyi oyunları

God of War: Ragnarok

God of war Ragnarok
God of war Ragnarok

God of War: Ragnarök, Santa Monica Studio tarafından geliştirilen bir aksiyon macera oyunudur. Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacaktır. Oyunun PlayStation 5 ve PlayStation 4 platformları için 9 Kasım 2022 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Vikipedi

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon rol yapma video oyunudur. Vikipedi

Horizon Forbidden West
Horizon Forbidden West

The Quarry

The Quarry, Supermassive Games tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan bir 2022 interaktif drama korku video oyunudur. Oyuncular, Hackett’s Quarry yaz kampında doğaüstü yaratıklar ve şiddetli yerliler arasındaki son gecelerinde hayatta kalması gereken dokuz genç danışmanın kontrolünü üstleniyor. Wikipedia 

The Quarry
The Quarry

Elden Ring

Elden Ring FromSoftware tarafından geliştirilmiş olan ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanmış olan yeni bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Oyun, oyun yönetmeni Hidetaka Miyazaki ve fantezi yazarı George R. R. Vikipedi

Elden Ring
Elden Ring

Stray

Stray, BlueTwelve Studio tarafından geliştirilen ve Annapurna Interactive tarafından yayınlanan bir 2022 macera oyunudur. Vikipedi

Stray, çürümekte olan bir siber şehrin neonlarla dolu sokaklarında, kasvetli, köhne ve tekinsiz bölgelerinde geçen bir üçüncü şahıs kedi macera oyunu. 

Dünyaya bir sokak kedisinin gözlerinden bakın ve çevrenizle oyunbaz yollarla etkileşime geçin. 

Stray’in geliştiricileri güney Fransa’dan küçük bir ekip olan BlueTwelve Studio’dur. Ekip büyük ölçüde kedilerden oluşsa da bünyesinde birkaç adet insan da barındırmakta.

Stray
Stray

The Last of Us Part I

Hastalıklıların ve acımasız afetzedelerin dört bir yanda kol gezdiği yıkıma uğramış bir uygarlıkta hayattan nasibini almış olan baş karakter Joel, 14 yaşındaki Ellie’yi askerî karantina bölgesinden çıkarması için tutulur. Başta küçük bir mesele gibi görünen bu iş, ülke boyunca devam eden amansız bir yolculuğa dönüşür.

The Last of Us Part I
The Last of Us Part I

Sifu

Sifu, çağdaş bir kentsel ortamda içgüdüsel göğüs göğüse çarpışmayı içeren, kendine has bir tarza sahip cesur bir dövüş oyunudur.

Ailenizin suikastçılarını bulmak için yapacağınız av sizi çeteler tarafından yönetilen banliyölerden şirket kulelerinin soğuk koridorlarına kadar şehrin gizli köşelerine götürecek. Bir gününüz var ve karşınızda sayısız düşman olacak. Ödenecek bedel zaman olacak.

Sifu
Sifu

Resident Evil Village: Shadows of Rose

Ethan’ın kızı Rose’u kontrol ettiğimiz bu hikaye içeriğinde karakterin güçlerine ve bu güçlerden kurtulma çabasına tanıklık edeceğiz.

Resident Evil Village: Shadows of Rose
Resident Evil Village: Shadows of Rose

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Başka hiçbir oyuna benzemeyen yepyeni bir Lego video oyununda dokuz destansı Star Wars filminin tümünü oynayın. Eğlenceli maceraları, tuhaf mizahı ve kendinizi Lego Star Wars galaksisine tamamen kaptırma özgürlüğünü yaşayın.

Bir Jedi olarak oynamak ister misiniz? Ya da bir Sith? Asi mi, ödül avcısı mı yoksa droid mi? LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, galaksinin dört bir yanından yüzlerce oynanabilir karaktere sahip. 

İster karada ister uzayda olsun, çeşitli araçlar emrinizin altında. Millennium Falcon’da ışık hızına geçin, Direnişçi X-Wing’lerde T-47 Airspeeder’ı kullanın ve TIE savaşçılarıyla çarpışın… Bu, muhteşem bir Lego Star Wars deneyimi.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga
LEGO Star Wars The Skywalker Saga

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Turtles In Time gibi klasik TMNT oyunlarından esinlenen ve kaplumbağaların 1987 yılından beri eskimeyen tasarımını tekrar hayata döndüren Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge; Leonardo, Michelangelo, Donatello ve Raphael’i çarpıcı ve göz alıcı bir yana ilerlemeli dövüş oyununda yeniden buluşturuyor.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir