1. Anasayfa
 2. Haberler

2022 Yılında Tesla Kaç Araba Sattı

2022 Yılında Tesla Kaç Araba Sattı
2022 Yılında Tesla Kaç Araba Sattı

2022 Yılında Tesla Kaç Araba Sattı gelin hep beraber bakalım. Tesla’ya ilgi azalıyor gibi şirket 2022 genelinde toplam kaç adet araç ürettiğini ve teslim ettiğini açıkladı. Tesla’nın son çeyrekteki performansı birçok yatırımcıyı endişeye sokuyor.

Tesla verilerine göre şirket, 2022 yılında toplam 1,3 milyon adet otomobil teslim etmiş durumda. Paylaşılan bu verilere göre şirket, bu rakamla teslim sayısında geçtiğimiz yıla oranla %40 fark elde etmiş durumda. Bir diğer yandan şirketin son 3 aylık performansı tedirgin ediyor.

Tesla, Elektrikli otomobil dönüşümünün öncüsü olarak son yıllarda oldukça popüler bir firma haline geldi. Bunların yanı sıra rekorlar kırdığı yılların ardından bu yıl da başarısını sürdürmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılındaki tamamlanan satış performansını paylaştı ve geçtiğimiz yıla bile büyük bir fark atıldığını gözler önüne seriyor.

2022 Yılında Tesla Kaç Araba Sattı
2022 Yılında Tesla Kaç Araba Sattı

2022 Yılında Tesla Kaç Araba Sattı

Şirket tarafından paylaşılan verilere göre Tesla 2022 yılında toplam 1,3 milyon adet otomobil teslim etmiş durumda.

Tesla’ya olan talep düşüşe mi geçti?

Elektrikli otomobil dönüşümünün öncüsü olan Tesla, 2022’nin son çeyreğinde toplam 405 bin araç teslim ettiğini açıkladı. Bu verilere göre sayı, Wall Street’in 430 bin adet olan beklentisinin altında kalmış durumda. Bunlara ek olarak şirket, bugüne kadar ürettiği kadar araç teslimatı yapmışken son çeyrekte arada 34 bin adetlik fark oluştuğu görülüyor.

Belirtilen rakamlar, Tesla’ya olan talebin düşüşe geçtiği şeklinde yorumlanmış durumda. Tabi bu düşüşte Elon Musk’ın son aylardaki davranışlarının da rol oynamış olabileceği değerlendirilen görüşler arasında. Şirketin 2022 yılındaki maddi başarısı ise 25 Ocak’ta açıklanacak mali sonuçlar ile gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Aralık 2022 En Çok Satılan 2. El Otomobiller yazımız görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir