2022 Yılının En Büyük Trafik Kazası; 200’den fazla araç Çin’de kaza yaptı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

2022 Yılının En Büyük Trafik Kazası; 200’den fazla araç Çin’de kaza yaptı

0

2022 Yılının En Büyük Trafik Kazası; 200’den fazla araç Çin’de çarpıştı. 2022 yılının en büyük trafik kazası  Çin’in Zhengzhou kentinde gerçekleşti. Yoğun sisin sebebiyle görüş mesafesini oldukça düştü 200’den fazla araç birbirine girdi.

Yaşanan bu feci kaza bu sabah Zhengzhou kentindeki bir köprüde meydana geldi. Feci kazaya yoğun sis nedeniyle otoyolda görüş mesafesinin 200 metreye kadar düşmesinin sebep olduğu belirtildi.

Yaşanan bu feci olayın ciddiyetini sosyal medyaya düşen fotoğraf ve videolar gözler önüne çıkardı. Çin’de bulunan Huanghe köprüsünde büyük bir kaos meydana geldi. Üst üste yığılmış otomobil ve kamyonlar ciddi bir tıkanıklığa sebebiyet verdi.

2022 Yılının En Büyük Trafik Kazası; 200'den fazla araç Çin'de çarpıştı
2022 Yılının En Büyük Trafik Kazası; 200’den fazla araç Çin’de çarpıştı

2022 Yılının En Büyük Trafik Kazası

Yaşanan feci kazada bir kişi hayatını kaybederken yaralanan onlarca kişi hastaneye sevk edildi. Kazayla ilgili bilgiler aktaran Çin basınına göre kaza yerine 11 itfaiye aracı ve 66 kurtarma personeli sevk edildi. Yaralıların çoğunun araçlarında mahsur kalması kurtarma ekiplerinin işini bir hayli güç duruma soktu.

200'den fazla araç Çin'de çarpıştı
200’den fazla araç Çin’de çarpıştı

Meydana gelen kazadaki hasarlı araçlar henüz kaza mahallinden tahliye edilmediği bilgisi verildi. Halen Zhengzhou yakınlarındaki köprü kapalı. Oldukça önemli bir geçiş olduğu için bölgede ciddi bir trafik sıkıntısı oluşmuş durumda.

Kaynak:https://www.reuters.com/world/china/fog-causes-major-car-crash-bridge-chinas-zhengzhou-state-media-2022-12-28/

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap