2023 Ehliyet Fiyatları 10 Bin TL’yi geçecek
 1. Anasayfa
 2. Haberler

2023 Ehliyet Fiyatları 10 Bin TL’yi geçecek

2023 Ehliyet Fiyatları 10 Bin TL’yi geçecek. Tüm dünyayı yeni yıl heyecanı sarmışken ülkemizde yeni zamlar şimdiden konuşulmaya başlandı bile. Ehliyet harçlarına ve kurs ücretlerine gelecek zamlarla birlikte yeni yılda ehliyet almanın maliyeti oldukça artacak gibi duruyor.

Yeni bir otomobil sahibi olmak hayal gibi dururken ehliyet almak bile maddi olarak fazlasıyla güç bir hâl almaya dogru yol alıyor. 2023 yılında gelmesi beklenen yeni zamlarla birlikte fiyatların daha da artacağı ve B sınıfı ehliyet maliyetinin toplamda 10 bin lirayı aşacağı belirtilen haberler arasında.

2023 Ehliyet Fiyatları
2023 Ehliyet Fiyatları

2023 Ehliyet Fiyatları

2023 yılı için belirlenen yeniden değerleme oranı kapsamında A sınıfı sürücü belgesi harcı 370,40 TL’den 825,73 TL’ye, B sınıfı ehliyet harcı ise 1116,90 TL’den 2489,90 TL’ye yükselecek gibi duruyor. Yeni sürücü kursu ücretlerinin ise gelecek zamlarla birlikte ilden ile değişmekle birlikte 7000 ila 7500 TL arasında olacağı konuşulan haberler arasında. Bakanlığın düzenlediği yazılı sınav ve direksiyon sınavının ücretini de eklediğimiz zaman ehliyetin bedeli toplam 10 bin geçecek gibi.

Ehliyet kurslarının ücretleri, valilik, milli eğitim müdürlüğü ve sürücü kurslarının temsilcilerinden oluşan bir heyetle birlikte belirlendigi biliniyor. Orta Anadolu Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Başkanı Serdar Tepeöz, yeni kurs ücretlerinin yılbaşını beklemeden 10 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacağını açıklamış. 2023 yılı için belirlenen bu sürücü kursu ücretleri bir yıl boyunca sabit kalacagı konuşuluyor.

Artan sürücü kursu ve harç ücretleri nedeniyle vatandaşların ehliyet almakta dahi zorlandığı belirtiliyor. İnsanların barınma, giyinme ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarına odaklandığı ve bu yüzden zorunda kalmadıkça ehliyet almayı ertelediği konuşuluyor.

kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/milyonlarca-insani-ilgilendiriyor-ehliyete-yeni-yil-oncesi-buyuk-zam-2009689
getir

Getir, Gorillas’ın tamamını 1,2 milyar dolara satın aldı haberi görüntülemek için tıklayın.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir