25 bin dolarlık en ucuz Tesla Modeli  Türkiye’ye geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

25 bin dolarlık en ucuz Tesla Modeli Türkiye’ye geliyor

0

25 bin dolarlık en ucuz Tesla Modeli Türkiye’ye geliyor. Tesla’nın bugüne kadarki en ucuz otomobili hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. 2024 yılında tanıtılacak olan model Model 2 olarak adlandırılıyor.

Tesla’nın 25 bin dolarlık en uygun otomobili Loup Ventures analistlerine göre 2024 yılında tanıtımı gerçekleştirilecek. Şirketinin yayınlamış olduğu en son raporda Tesla, Model 2’yi duyurmak için 2024’e kadar bekleyeceği açıklandı.

Bahsi geçen araç Tesla’nın kitlesel pazarı hedefleyen bugüne kadarki en ucuz otomobili olarak tanıtılacak. Tesla Model 2’nin 2024’ün ilk yarısında tanıtılması bekleniyor. Tüm bu bilgilere göre otomobilin üretimine 2025 yılında başlanması hedefleniyor. Bu araçla ilgili verilen haberler 2023 yılında tanıtılacğpı ile ilgiliydi fakat Loup Ventures bunun gerçekleşme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu belirtiyor.

25 bin dolarlık en ucuz Tesla Modeli  Türkiye'ye geliyor
25 bin dolarlık en ucuz Tesla Modeli Türkiye’ye geliyor

25 bin dolarlık en ucuz Tesla Modeli Türkiye’ye geliyor

2024 yılında tanıtılağı söylenen aracın sadece bir görüntüsü sızdırılmış durumda. Tesla Model 2, aerodinamik tasarıma sahip küçük bir C sınıfı hatchback tasarımı ile kullanıcıları karşlıyacak. Menzilinin en az 400 km olacağı söylenen otomobilin teknik özellikleri henüz bir netlik kazanmış durumda değil.

Aynı zamanda Tesla, düşük fiyatlı olarak tanıtacağı yeni elektrikli otomobilin Model 3 satışlarını yavaşlatmasını istemediğini gösteriyor. Yeni modelin Çin tarafından geliştirilme olasalıgı oldukça büyük görünüyor. Çin pazarını hedefleyecek olan otomobilin Avrupa’da da piyasaya sürülmesi şirketin planları arasında.

Kaynak: https://www.teslarati.com/tesla-model-2-production-launch/

2022 Yılında Tesla Kaç Araba Sattı yazımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap