Akrep Burcu özellikleri 24 Ekim 21 Kasım
Akrep Burcu özellikleri

Akrep Burcu özellikleri 24 Ekim 21 Kasım

12 burçtan Zodyak’ın sekizinci burcu olan Akrep burcunun döngüsü her yılın 24 ekim – 23 kasım tarihleri arasındadr. Yıldız haritanızda Akrep burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli
gezegenler Akrep burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak büyük öneme sahiptir. Bu yazımızda, Akrep burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler Akrep burcunun olumlu olumsuz tüm özellikleri

Akrep burcunun olumlu olumsuz tüm özellikleri

Akrep burcunun özellikleri 24 Ekim – 21 Kasım
Nefret ettiği şeyler: Basit insanlar, samimiyetsizlik, özel sorular, başkasının evinde yaşamak zorunda
olmak
Niteliği: Sabit
Sembolü: Akrep
Elementi: Su
Olumsuz özellikleri: Kindar, asıl niyetini gizleyen, herkese karşı güvensiz
Yönetici gezegeni: Plüton (gücün ve yenilenmenin gezegeni)
Renk: Kırmızı, Bordo, Siyah
Gün: Salı
Uğurlu sayılar: 8, 11, 18, 22
Uğurlu taşları: Yakut, Opal, Lal
Olumlu özellikleri: Sabırlı, derinlemesine bilgi sahibi, disiplinli, dikkatli
Zayıf yanları: Kıskançlık, pasif-agresif tutum, bencillik
En sevdiği şeyler: Gizemlilik, tehlike havası, underground müzik, tıbbi bitkiler, lateks veya deri kıyafetler
Vücutta tekabül ettiği yer: Genital organlar,
Gizli tutkuları: Başkalarının hayatına dair her şeyi bilmek, tam bir kontrole sahip olmak.
Güçlü yanları: Güçlü beden, psikolojik direnç, sabır ve sükut

Akrep Burcu özellikleri
Akrep Burcu özellikleri

Akrep burcunun kişisel özellikleri

Bildiginiz üzere Burçlar kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar olarak üç farklı niteliğe göre gruplanır. Akrep burcu dört sabit burçtan biridir; diğer dört sabit burç ise Boğa, Kova ve Aslandır. Zamanlama olarak Bu burçlar her mevsimin ortasına denk gelir. Sabit burçlar dengeleyici burçlar olarak bilinirler. Kendilerine bir amaç belirler ve sonra da inşa etmeye geçerler. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alır, bunları somut bir şeye dönüştürmek için hareket ederler. Zodyak’ın ikinci su burcu olan Akrep burcu su elementine bağlı üç burçtan biridir (diğerleri balık ve yengeçtir).

Akrep burcunun Görevi kendisinin ve başkalarının duygularını güçlendirmek ve kalıcı hale sokmak. Diğer su grubu burçları gibi akrep de duyguları deneyimlemek ve ifade etmek için yaşar ancak duygulara çok önem verse de dışarıdan belli etmemesi ile diğer su gruplarından farklı olduğunu ortaya koyar. Akrep burcunun pek çok sırrı vardır ve daima sırlarını başkalarından saklamayı başarır.

Gerçeği öğrenene kadar araştırmak en belirgin özelliklerinden biridir. Akrep burçları Kararlı ve belirleyicidirler. Tutkulu ve iddialı kişilerdir genelde. Gerçeğin daima farkında olan ve hayallerden ziyade hedeflere odaklanan akrepler evrenin kurallarını çok iyi bildiklerini unutmayın . Bu nedenle başkaları tarafından genellikle sert ve şiddetli bulunurlar ancak bu gerçekçi tutum onlara doğal bir şekilde öne çıkmalarını sağlayan liderlik özelliğini ön planı çıkarır.

akrep burcu

Akrep Burcu Testi Verdigin cevaplara göre yüzde kaç Akrep burcusun? görmek için buraya tıkla

Akrep Burcu kadınının özellikleri

Akrep kadını geçici ilişkilerden çok sonsuz aşkın peşinde koşturacaktır. aima sığınılacak bir liman olabilen Akrep kadını hayatının sonuna kadar güçlü olacak ve hayatın yükünü sizden fazla üstlenecektir buna hiç şüphe yok.
Aradığını bulduğu an uzun yıllar artnerine sadık kalır ve ona ihtiyaç duyduğu güveni verebilirseniz hiç kimseye asla açmadığı iç dünyasını bile izinle paylaşmasına olanak tanımış olacaksınızdır.

Akrep burcu kadını aradığını bulana kadar cinselliğe anaşmayabilir de, rastgele pek çok cinsel ilişkiye girebilir deAkrep kadını Zodyak’ta belki cinselliği en fazla önemseyen burçtur er halükarda cinsellik onun için hem bedensel, em düşünsel bir aktivitedir diyebiliriz
Her türlü fantaziye açık zengin bir cinsel dünyaya sahiptir akrep burcu kadınları.

Akrep burcu erkeğinin özellikleri

Sözel zekası gelişmiş olan Akrep erkeği edebiyat ve sinema sevgisi, yerinde imalar ve komplimanlar yaparak karşı cinsi kolaylıkla etkileyebilmesi ile bilinirler.Akrep burcu erkeği kadınına göre aşka daha açıktır ve özellikle gençlik döneminde yaşayabileceği kadar fazla çeşitlilikte ilişki yaşamaya gayret eder. Aşık olursa uzun yıllar sadık kalacağına şüphe duymayın. Partnerinin üstüne fazla düşerek bezdirebilir bu burç. Bazen takıntılı ve şüpheci davranışlarının olabileceğini unutmayın.

Partnerine zevk vermekten hoşlanır Akrep burcu erkekleri. Yaşadığı ilişkide tecrübeli ve olgun rolüne bürünmeye oldukça önem verirler. Akrep burcu erkeklerinin – ters bir yıldız etkisi altında kalmadıysa – tüm diğer su grubu üyeleri gibi libidosu yüksektir diyebiliriz.

Akrep burcunun olumlu olumsuz tüm özellikleri
Akrep burcunun olumlu olumsuz tüm özellikleri

Akrep Burcunun Burç uyumu

Akrep – Balık uyumu:Akrep de Balık’ın karasızlık eğilimini telafi edecektir diyebiliriz elbet. alıklar Akrep’in öne çıkma tutkusunu olumlu karşılar. Akrep ise nezaketiyle balık’ın kalbini fethedecektir.

Akrep – Oğlak uyumu: insel açıdan çok yüksek uyum söz konusudur bu iki burç arasında. . Ancak bu birlikteliğin bekası için Oğlak’ın Akrep’in ükümranlığına zaman zaman boyun eğmesi gerekebilirde diyebiliriz tabi. Akrep’in araştırma becerisi ile Oğlak’ın sabır ve gayreti birbirini destekler.

Akrep – Yengeç uyumu: Akrep’in güçlü doğası yumuşak tabiatlı Yengeç’in kndini güvende hissetmesini sağlamak için çabalar. Evlilik için iyi bir birlikteliktir denebilir. . Yengeç’in sadakat ve sevgisi ise akrebin kıskanç doğasını dengeler durumdadır. Farklılıkları birbirini tamamlar diyebiliriz.

Akrep burcu, Terazi, Aslan ve İkizler burçlarıyla anlaşmakta ve sağlıklı bir ilişki kurmakta zorlanabilir yorumu yapılabilir.

Akrep – Terazi uyumu: Akrep’in sertliği Terazi’nin “kıvrıl ama kırılma” felsefesine karşılık çatışma oluşturacaktır. Büyük bir çekim ile başlayan ilişki Akrep’in kıskançlığı ve Terazi’nin ele avuca sığmazlığı nedeniyle hüsrana uğrayabilecegini unutmamak gerekir.

Akrep Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

 • Yengeç burcu
 • Balık burcu
 • Boğa burcu

Akrep Burcunun Anlaşamadığı burçlar

 • İkizler burcu
 • Yay burcu
 • Kova burcu

Astroloji Tarihçesi ilk yazılı örneği Mezopotamya’daki Asur ve Babil uygarlıklarında görülebilir. Gök olaylarına bakarak kehanetlerde bulunmak, özellikle de felaketleri kestirmek, tarihte pek çok toplumda gözlemlendiği bilinen bir gerçektir. Tarihçe için vikipedi sayfasına tıklayabilirsiniz.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir