Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri

0

Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri ve resmi çıkış tarihi açıklandı. Baldur’s Gate 3 Son dönemin merakla beklenen oyunları arasındaydı, merakla beklenen oyunun çıkış tarihi sonunda açıklandı. ce Baldur’s Gate 3 resmi çıkış tarihi 2020 yılında duyurulmuştu. Bunlara ek olarak Baldur’s Gate 3 sistem gereksinimleri duyurulmuş oldu.

“Baldur’s Gate” serisi daha önceki 2 oyunuyla büyük beğeni toplamayı başarmıştı. Serinin yeni oyunuda duyurulmuştu. Tüm bunlarla birlikte oyunun geliştirici ve yayıncısı olan “Larian Studios”, çıkacak olan oyunu erken erişimle oyun severlerin begenisine sunmuştu.

Hatırladığınız üzere Larian Studios, “Baldur’s Gate 3” 2020 yılında erken erişime açmıştı. Merakla beklenen oyunun erken erişiminde oyunla ilgili en begenilen şeylerden birisi de “Türkçe dil desteği” ile gelmesiydi elbette. Oyun erken erişim döneminde oyunculardan beğeni oldukça fazla begeni toplamayı başarmıştı.“Baldur’s Gate 3” oyununun sonunda resmi çıkış tarihi açıklandı. Sevilen oyun Baldur’s Gate 3 oyununun resmi çıkış tarihi ile birlikte sistem gereksinimleri netleşmiş oldu.

Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri

Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri
Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri

“Sony” tarafından oluşturulmuş olan “State of Play” etkinliğinde oyuncuların merakla beklediği “Baldur’s Gate 3” oyununun resmi çıkış tarihi açıklandı. Sony tarafından düzenlenen etkinlikte yapılan duyuruya göre Baldur’s Gate 3 resmi çıkış tarihi 3.08.2023 tarihi olarak duyuruldu.

Sony’in State of Play etkinliğinde “Baldur’s Gate 3” oyunu resmi olarak duyurulduğu gelen bilgiler arasındaydı. Bununla birlikte merakla beklenen oyunun PC sürümünün yanı sıra Sony’in “PlayStation 5” oyun konsolu içinde geliştirildiğide açıklanan bilgiler arasında.

Sony’in State of Play etkinliğinde yeni bir “Baldur’s Gate 3 fragmanı” da kullanıcılarla buluştu. Yayınlanan yeni fragmanda “J.K. Simmons” da bulunuyor. Simmons, “Spider Man(Örümcek Adam)”, “Whiplash” ve “Invincible” filmlerindeki rolleriyle oldukça biliniyor.

Oyuncuların merakla beklediği oyun Baldur’s Gate 3 ile ilgili sistem gereksinimleri de bu etkinlikte açıklandı. Verilen bilgilere göre serinin üçüncü oyunu güçlü bir donanım kapasitesiyle karşımıza çıkacak.

Time Dergisi, 2022’nin en iyi oyunlarını seçti. Yazıyı Görüntülemek için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Baldur’s Gate 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim SistemiWindows 10 “64 bit
İşlemciİntel Core i5 4690 / AMD FX 8350
Ekran KartıNvidia RTX 2060 Super / AMD Radeon RX 5700 XT “8 GB+ Video Belleği” 
RAM16 GB
Depolama150 GB HDD
DirectXSürüm 11

Baldur’s Gate 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim SistemiWindows 10 “64 bit
İşlemciİntel Core i5 4690 / AMD FX 8350
Ekran KartıNvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 480 “4 GB+ Video Belleği” 
RAM8 GB
Depolama150 GB HDD
DirectXSürüm 11

Baldur’s Gate 3 kaç gb?

Yapılan açıklamalara göre Baldur’s Gate 3’ü oynayabilmek için 150 GB boş depolama alanına sahip olmalısınız.

Baldur’s Gate 3 tam sürüm ne zaman?

Sony tarafından düzenlenen etkinlikte yapılan duyuruya göre Baldur’s Gate 3 resmi çıkış tarihi 3.08.2023 tarihi olarak duyuruldu.

Baldur’s Gate 3 Türkçe mi?

Merakla beklenen oyunun erken erişiminde oyunla ilgili en begenilen şeylerden birisi de “Türkçe dil desteği” ile gelmesiydi elbette.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap