Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma 2022
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma 2022

0

Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma 2022

Tanıklık ettiğimiz devir internet kullanımın en yayğın olduğu yıllar. Hal böyle oluncada oyun servislerine abonelik son zamanlarda yükselişe geçmeye başladı. Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma sorusu git gide artmaya başladı. Bu yazımızda bu konuları sizler için ele alıyoruz.

Xbox Game Pass , oyun dünyası içerisinde oldukça önemli bir konumda yerini aldı. Geçtiğimiz yıllara nazaran Xbox Game Pass ülkemizde de oldukça popüler durumda. Xbox Game Pass ultimate yurt dışında ortalama 15 dolar gibi bir fiyat etiketi ile kullanıcılara sunuluyor. Xbox Game Pass ultimate üyeliği bizim ülkemiz için yerel bir fiyatlandırma politikası izlenerek 45 TL’ye kullanıcılar ile buluşuyor. Xbox Game Pass Ultimate üyeliği, kendi sitesinde aylık olarak satılıyor olsa bile, basit bir kaç işlem ile Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma ve Üç Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma yolları mevcut.

Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma 2022
Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma 2022

 Xbox Game Pass nedir?

Xbox Game Pass nedir? EA Play, Live Gold vb. yüzlerce oyun ve bir çok avantaja sahip bir abonelik sistemidir. Xbox One, Xbox Series X|S, Windows 10, Windows 11 ve Xbox Cloud Gaming aracılığıyla IOS ile Android cihazlarda kullanıma sunuluyor.

Bu aboneliği aldığınız zaman yüzlerce oyuna ücretsiz erişim hakkı elde diyorsunuz. Abonelik Sistemine her ay boyunca iki part olarak oyun ekleniyor ve belirli oyunlar da kütüphanelerden kullanıcıların erişiminden kaldırılıyor. Örnek vermek gerekirse, 2022 Nisan ayının ilk partı olarak MLB The Show 22, Life is Strange: True Colors ve Lost In Random gibi oyunları Xbox Game Pass aboneliğine dahil edilip, F1 2019, Rain On Your Parade ve The Long Dark gibi oyunlar ise Xbox Game Pass kütüphanesinden kaldırılmıştı.

 Xbox Game Pass nedir?
 Xbox Game Pass nedir?

En iyi çok oyunculu rol yapma (MMORPG) oyunları! yazımızı görmek için tıklayın.

black desert online

Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma

Maalesef Microsoft direkt olarak alınabilen bir yıllık üyelik eklememiş. Fakat basit bir kaç yöntem ile Xbox Game Pass bir yıllık alma sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Xbox Game Pass Ultimate; Xbox Live Gold ve EA Play aboneliklerini içerisinde bulunuduruyor olduğu için bu abonelikleri kullanarak Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine oldukça uzun süreli olarak sahip olabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, mevcutta bir Game Pass üyeliğiniz bulunmuyorken hesabınıza 12 aylık Xbox Live Gold üyeliği satın alırsanız, daha sonrasında da bir aylık Xbox Game Pass Ultimate satın aldığınızda mevcutta bulunan Xbox Live Gold üyeliğiniz zaten Xbox Game Pass’e dâhil olduğu için Game Pass Ultimate üyeliğine dönüşmüş olacak. Yani 13 aylık Xbox Game Pass üyeliğine sahip olmuş oluyorsunuz.

Xbox Live Gold: Doğrudan Xbox Game Pass’e dönüşmesi mümkün ve en fazla 36 aylık Xbox Game Pass aboneliğine sahip olabilirsinizi. Bunun için mevcutta Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiniz olmaması gerekiyor, yoksa 3/1 olarak karşınıza çıkacaktır.

Bir yıllık Xbox Game Pass nasıl alınır?

  • İlk Adım: Hesabınızda herhangi bir Xbox Game Pass üyeliğinin bulunmadığını kontrol edin.
  • ikinci adım: İnternet üzerinden, aboneliği ne kadar uzatmak istediğinize bağlı olarak bir veya üç adet 12 aylık Xbox Live Gold kodu satın alın. (Tanesine yaklaşık 600 TL’den sahip olabilirsiniz)
  • Üçüncü adım: 36 aylık Live Gold üyeliğinizi satın aldıktan sonra, 45 TL’ye bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği satın alın.

Xbox Live Gold üyeliği, doğrudan olarak Game Pass üyeliğine dönüştüğü için üç seneye kadar Xbox Game Pass üyeliği alma imkanınız var. İnternet üzerinden bir yıllık Xbox Live Gold kodu satın aldıktan sonra, mevcutta herhangi bir aboneliğe sahip olmadığını kontrol ettiğimiz hesabımızda etkinleştirdikten sonra bir aylık Xbox Game Pass Ultimate üyeliği alırsak o üyelik toplamda 13 aylık Xbox Game Pass Ultimate’ye dönüşmüş olacak. Aynı şekilde 24 veya 36 aylık Xbox Live Gold kodu satın alarak üyeliğinizi isteğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Önemli Not: Bu yazımızda paylaştığımız tüm yöntemler resmîdir illagal bir durum söz konusu değildir.

Xbox Game Pass yinelenen ödemeyi kapatma

  • ilk adım: Microsoft hesabınızdaki Hizmetler ve Abonelikler sayfasına giriş yapın.
  • İkinci Adım: İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin ve yönet butonuna tıklayın.
  • Üçüncü adım: Yinelenen ödemeyi kapat seçeneğine tıklıyoruz.
Xbox Game Pass yinelenen ödemeyi kapatma
Xbox Game Pass yinelenen ödemeyi kapatma

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap