Cem Yılmaz Nafaka Davası! Cem Yılmaz Ahu Yağtu boşandı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Cem Yılmaz Nafaka Davası! Cem Yılmaz Ahu Yağtu boşandı

0

Cem Yılmaz Nafaka Davası

2012 Yılında evlenen Cem yılmaz ve Ahu Yağtu çifti 20 ay sonra boşandı. Bu iki çiftin evlilikleri süresinde Kemal adında bir çocukları dünyaya gelmişti. Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu boşanma davasında mahkeme çocuğun vekaletini anneye verdi. Ünlü komedyenin mahkeme kararıyla aylık 10 bin dolar çocuğu Kemal için iştirak nafakası ödemesine karar verildi.

Ülkemizde Amerikan dolarının aydan aya yükseldiğini göz önünde bulundurarak Ünlü Komedyen 8 yıldan sonra mahkemeye başvurdu. Cem Yılmaz artan dolar kurundan dolayı mahkemenin belirttiği nafakayı Türk lirası olarak ödemek istediğini belirtti . Bu başvurudan sonra Mahkeme nafakayı 70 bin Türk Lirası yapmıştı. Fakat bunun ardından Ahu Yağtu’nun avukatı istinah mahkemesine tekrar başvurdu.

Cem Yılmaz
Cem Yılmaz

Ahu Yağtu’nun istinaf dilekçesinde, Ünlü Komedyen Cem Yılmaz’ın reklamlarda boy göstererek işlerinin arttığını, Türkiye ile yurtdışında taşınmazlarının olduğu ve Avrupa’nın birçok şehrinde stand-up gösterileri yaptığı belirtildi. Ahu Yaptu’nun Avukatı tarafından yapılan başvuru sonrası Mahkeme, Ahu Yağtu’yu haklı bularak yerel mahkemenin kararının tamamen kaldırılmasına karar verdi. İstinaf Mahkemesi, Cem Yılmaz’ın çocuk yararına ödemekte olduğu iştirak nafakasının 10 bin dolar olarak devamına hükmetti.

Yağtu’nun avukatları Gülay Erinan ile Rezan Arıemre, şu açıklamayı yaptı: “Adil olan buydu. Taraflar 2013’te boşanırken Türkiye’deki enflasyonu ve dolardaki olası artışları göz önüne almak suretiyle bir protokol yapmışlardı. Aynı zamanda bir işadamı olan komedyen Cem Yılmaz, bütün bunları göz önüne almış olup ahde vefa prensibini kabul etmiştir. Kaldı ki Cem Yılmaz’ın malvarlığında 2013’ten sonra azalma değil, artış gözlemlenmiştir. Kendisi zaten ödeme güçlüğü içinde olmadığını beyan etmiştir.”

İstinaf Mahkemesi Cem Yılmaz’ın nafakayı yeniden 10 bin dolar (186 bin TL) olarak ödemesine karar verdi. Gerekçe olarak ünlü komedyenin işlerinin açıldığı ve malvarlığının arttığı gösteriliyor.

Vizyona Girecek Fimleri görmek için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap