Cep telefonu taksit düzenlemesi, yeni taksit düzenlemesi
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Cep telefonu taksit düzenlemesi, yeni taksit düzenlemesi

0

Cep telefonu taksit düzenlemesi, Akıllı telefonlardaki taksit üst limit yükseltildi.Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), cep telefonu veya akıllı telefonlar için taksit düzenlemesinde bulundu.

Geçtiğimiz senelerde cep telefonu ve akıllı telefonlar gibi bir çok alanda taksit sınırlandırılması getirilmişti. Ülkemizde akıllı telefonlar için taksit işlemleri oldukça sınırlı bir şekilde uygulamaya sokulmuştu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) mevcut taksit düzenlemesini güncel ekonomik veriler ışığında yenileme kararı aldığını açıkladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun almış olduğu yeni kararlarla birlikte akıllı telefonlar için düzenlenen taksir sayısında vade miktarı ve süreleri yükseltildi.

Cep telefonu taksit düzenlemesi, yeni taksit düzenlemesi
Cep telefonu taksit düzenlemesi, yeni taksit düzenlemesi

Cep Telefonu Kredi limiti

Alınan yeni kararlarla birlikte Cep telefonu almak isteyenlerin kullanabilecekleri kredi miktarlarında da değişikliklere gidildi. Son yapılan düzenlemeden önce vade sınırının belirlenmesinde 5 bin TL gibi bir limit belirlenirken, yeni düzenleme ile bu tutar 12 bin TL ye yükseltilmiş oldu. Buna göre cep telefonu almak için tüketici kredilerinden faydalanmak istiyorsanız vade sınırı şu şekilde; 12 bin TL den daha az olan telefonlar için 12 ay, daha fazla olan telefon için ise 3 aylık olarak düzenlemeler getirildi.

Cep telefonu taksit sayısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından getirilen yeni düzenleme ile birlikte Yetkili satıcı veya Yenileme Merkezi olması ile yenilenmiş telefon olarak bulunan ürünleri almak isterseniz, Kredi kartlarına herhangi bir taksitlendirme sınırı bulunmadan 12 ay olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak: https://www.bddk.org.tr/Mevzuat/DokumanGetir/1155

2022 yılı desteklenmesi uygun görülen projeler yazımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap