Dünyanın en zengin 5 insanı listesinde Elon Musk tekrar lider
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler

Dünyanın en zengin 5 insanı listesinde Elon Musk tekrar lider

0

Dünyanın en zengin 5 insanı listesinde Elon Musk tekrar lider koltuğuna oturdu. Bernard Arnault geçtiğimiz yıl Musk’tan koltuğu bir süreliğine devralmış olsa bile Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk tekrar dünyanın en zengin insanı ünvanını ele geçirdi.

Twitter’ın yeni sahibi ve hepimizin son zamanlarda adına sıklıkla rastladığımız Elon Musk geçtiğimiz yılda dünyanın en zengin insanları listesindeki sıralamasında degişiklikler yaşayıp duruyordu. Geçtiğimiz yıl Musk açısından pekte olumlu sonuçlandı diyemeyiz. Kişisel serveti oldukça büyük bir mebla olan Musk, dünyanın en zengin 5 insanı arasında uzun süredir ilk sırada olsa da geçtiğimiz yıl bu ünvanı kaptırmıştı.

2022 yılında özellikle Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden olan Tesla Şirketinin hisselerinde büyük düşüşler yaşandı. Bu hisselerin yaşadığı düşüşler Musk’ın kişisel servetini direkt etkiledi tabi. Bu sebeple geçtiğimiz yıl Dünyada 100 Milyar kaybeden ilk insan ünvanını da şuan dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk elde etmişti. Her ne kadar Elon Musk 2022 yılı içerisinde 100 Milyar kaybeden ilk insan ünvanını elde etsede şuan için tekrar listenin başına geçen ünlü iş adamı için işler yolunda gidiyor diyebiliriz.

Dünyanın en zengin 5 insanı listesinde Elon Musk tekrar lider

Dünyanın en zengin 5 insanı listesinde Elon Musk tekrar lider
Dünyanın en zengin 5 insanı listesinde Elon Musk tekrar lider

Elon Musk bilindiği üzere Twitter, Tesla, SpaceX, Neuralink, The Boring Company gibi dünyanın en bilindik şirketlerinin kurucusu veya ceo’su. Rekor bir fiyatla Twitter’a satın alan Musk, aynı zamanda yeni yıl ile birlikte Tesla hisselerinde tekrar artış yaşanması ile geçtiğimiz yıl 100 Milyar dolan kaybeden ilk insan bu yılın başında servetine 50 Milyar dolar eklemiş oldu.

Bu artışla birlikte Bloomberg tarafından yayınlanan milyarderler listesine tekrar ilk sıraya yükseldi. Geçtiğimiz yıl koltuğu Musk’tan devralan Bernard Arnault ise Musk’ın bu yükselişi ile birlikte tekrar ikinci sıraya geriledi. Tabi bu artışlarla birlikte bu ikili arasında devasa bir servet farkı şuanda görülmüyor. Bernard Arnault şuan için loomberg tarafından yayınlanan milyarderler listesinde 185 Milyar dolar kişisel servete sahipken, birincilik koltuğunu tekrar devr aralan Elon Musk’ın ise şuan için bilinen kişisel serveti 187 Milyar dolar.

Dünyanın en zengin 5 insanı

Dünyanın en zengin 5 insanı
Dünyanın en zengin 5 insanı

Merak edenleriniz varsa gelin Dünyanın en zengin 5 insanı listesine girlikte göz atalım. Listenin üçüncü sırasında Jeff Bezos bulunuyor. Yayınlanan listeye göre Jeff Bezos’un 117 Milyar dolarlık kişisel serveti var.

Kvkk’dan Tiktok’a ceza geldi! Haberin detaylarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Jeff Bezos’un hemen gerisinde listede ismi bulunan kişi ise çogumuzun haberlerde adından sık sık bahsedildigini gördügümüz Bill Gates bulunuyor. Bill Gates’in yayınlanan kişisel serveti ortalama 114 Milyar dolar. Beşinci sırada ise 106 Milyar dolarlık serveti ile Warren Buffent bulunuyor.

Yukardaki görselde Dünyanın en zengin insanlarından 20 tanesinin ismi ve şirketleri sıralanmış şekilde. Sırasıyla dünyanın en zengin 10 insanın ismi ve serveti şu şekilde.

 1. Elon Musk – 187 milyar dolar
 2. Bernard Arnault – 185 milyar dolar
 3. Jeff Bezos – 117 milyar dolar
 4. Bill Gates – 114 milyar dolar
 5. Warren Buffett – 106 milyar dolar
 6. Larry Ellison – 102 milyar dolar
 7. Steve Ballmer – 89 milyar dolar
 8. Larry Page – 84 milyar dolar
 9. Carlos Slim – 83 milyar dolar
 10. Mukesh Ambani – 81 milyar dolar.

Bloomberg tarafından yayınlanan milyarderler listesini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap