1. Anasayfa
 2. Otomobil

Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri ve Fiyatı

Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri ve Fiyatı
Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemizde elektrikli araç modelleri her geçen gün artış gösteriyor. Bu yazımızda Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri ve Fiyatı hakkında bilgiler paylaşıyoruz.

325 beygirlik 4×4 versiyonu ve GT-Line donanım seviyesiyle Türkiye’de daha önce satışa başlanmıştı. Kia EV6 GT tasarımı ve özellikleriyle Kia’nın ses getiren modeli olarak karşımıza çıkıyor. Koreli dev marka şimdi ise 585 beygirlik Kia EV6 GT ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri ve Fiyatı
Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri ve Fiyatı

Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri

EV6 GT 4×4 çekiş özelliği sunan kalıcı mıknatıslı senkron motorlara sahip. Daha önceki versiyonda bu motorlar 325 PS güç ve 605 Nm tork sunarken, GT versiyonda bu değerler 585 PS güç ve 740 Nm tork olarak kullanıcıları karşılıyor.

Daha güçlü motorlarla donatılan Kia EV6 GT, 3,5 saniyede 0-100 km/s hızlanma gücüyle oldukça beğenilecek gibi duruyor. Daha önceki versiyonunda ise bu süre 5,2 saniye olarak kullanıcılarını karşılıyordu. Tabi bu yükselme sadece 0-100 km/s olarak değil son hıza da yansıtılmış durumda. Aracın Standart versiyonunda 188 km/s ile sınırlandırılan azami sürat EV6 GT’de ise saatte 260 km’ye kadar çıkabiliyor. WLTP’ye göre 424 kilometre sürüş menzili bulunan EV6 GT’nin enerji tüketimi de 100 km’de 20,6 kWsa. Tabi bu hızlar enerji tüketiminde eksi puan olarak yazıyor. Aracın Standart versiyonu sırası ile 506 km ve 17,2 kWsa olarak sunuyor.

Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri
Elektrikli Kia EV6 GT Özellikleri

Standart versiyon ve yeni modelin ölçüleri aynı değerlerde. Bir tek süspansiyondan kaynaklı olarak yere 5 mm daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Araçların Aks mesafesi aynı olmasına rağmen arkada bulunan bacak mesafesinin 16 mm fazla olması da oldukça dikkat çekici. Şarj sürelerinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Tabi hatırlatmak gerekiyor 77,4 kWsa’lik bataryanın 350 kW DC hızlı şarj ile 18 dakikada yüzde 10-80 doluma ulaştığını belirtmekte fayda var. 50 kW DC hızlı şarj cihazıyla bu süre 73 dakikaya kadar yükselebiliyor.

Türkiye’deki En Ucuz Elektrikli Arabalar! Aralık 2022 yazımızı görüntülemek için tıklayın.

Bu model de stepne yerine lastik bakım kiti standart olarak geliyor. 21 inçlik daha büyük çaplı jantlarla Kia EV6 GT, diğer donanım seviyelerinden farklı olarak karşılıyor. LED gündüz farları,  LED sisler, LED stoplar, adaptif LED ön farlar, elektrikli katlanabilir yan aynalar, GT tasarım tampon ve difüzör, ön-arka park sensörleri, elektrikli açılabilir sunroof ve spoyler kullanıcıların karşısına çıkan standart donanımlar arasında.

Elektrikli Kia EV6 GT Fiyatı

Elektrikli Kia EV6 GT fiyatı 2.710.000 TL olarak duyuruldu. Vergisiz fiyatını merak edenler için Kia EV6 GT’nin vergisiz fiyatı 1.430.837 TL. Bu araç hem motor gücü hem de matrahı nedeniyle yüzde 60 ÖTV dilimine girmiş durumda. Yani bu araç vergiler dahil 2.710.000 TL’ye fiyat etiketiyle sunuluyor.

Elektrikli Kia EV6 GT Fiyatı
Elektrikli Kia EV6 GT Fiyatı

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir