En çok okunan 10 Kitap!
  1. Ana Sayfa
  2. Müzik ve Sanat

En çok okunan 10 Kitap!

0

https://www.idefix.com/‘dan aldığımız verilere göre En çok okunan (en çok satan) 10 Kitabı sizin için sıraladık.

Kürk Mantolu Madonna

Kurk mantolu madonna
En çok okunan 10 Kitap! 21

Yayımladığı andan itibaren oldukça ilgi gören, hatta okullarda da okutulan roman; 7’den 70’e tüm okuyucuları heyecan dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Sabahattin Ali tarafından kaleme alınan “Kürk Mantolu Madonna”, Türk edebiyatında oldukça önemli bir yere sahip.

Küçük Prens

Kucuk Prens
Küçük Prens

İşte bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasını kaleme alan Antoine de Saint-Exupéry’nin “Küçük Prens” adlı kitabı, dünyanın en çok okunan başyapıtlarından biri. 7’den 70’e tüm okurların kitaplığında yer alan ve okurken satırların arasında kaybolacağınız eserin, size hayatınız boyunca yol göstereceğine eminiz! Bazı kitaplar vardır ki sizi keyifli bir yolculuğa çıkarırken size aynı zamanda hayata dair unutulmaz dersler de verir.

1984

1984
1984

İngiliz edebiyatının en meşhur distopik türlerinden “Bin Dokuz Yüz Seksen Dört”, George Orwell’ın dünya çapında ses getiren romanlarının başında geliyor.Hayal gücünüzün sınırlarını aşacak bir evrenle tanışmaya hazır olun? Karşınızda George Orwell’ın dünya tarihine damgasını vuran, alegorik ve politik anlamda devrim niteliği taşıyan “1984” adlı romanı!Nefes kesici bir anlatım tekniğiyle ustaca kurgulanan roman, her yaştan okuyucu kitlesine hitap etmeyi de başarıyor. 

Sineklerin Tanrısı

Sineklerin Tanrisi
Sineklerin Tanrısı

William Golding’in 1983 yılında Nobel Edebiyat Ödülü kazanmasında önemli yere sahip olan Sineklerin Tanrısı adlı eser; dehşete kapılarak okuyacağınız, çocuklar üzerinden insanın vahşi doğasının ele alındığı bir roman.Yetişkinlerin olmadığı ıssız bir adada bir avuç çocuk nasıl yaşar? Çocukların hayatta kalma içgüdüleri iyi yönde mi yoksa kötü yönde mi gelişir?

Kafamda Bir Tuhaflık

Kafamda Bir Tuhaflik
Kafamda Bir Tuhaflık

Kafamda Bir Tuhaflık hem bir aşk hikâyesi hem de modern bir destan. Orhan Pamuk’un üzerinde altı yıl çalıştığı roman, bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul’daki hayatlarını hikâye ediyor.

Yabancı

Yabanci
Yabancı

Her bir cümlesiyle insana yeni ufuklar kazandıran felsefi romanları okumayı sever misin? Öyleyse 1957 Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Albert Camus’nün kaleme aldığı “Yabancı” adlı romanı ilgiyle okuyacaksın!

Kırmızı Pazartesi

Kirmizi Pazartesi
Kırmızı Pazartesi

İşleneceği herkes tarafından bilinen ancak kimsenin engel olmaya çalışmadığı bir cinayeti konu alan eserde toplumun nasıl duyarsızlaştığını okuyoruz.Bildiğiniz tüm romanları unutup konusuyla ve sondan başa ilerleyen kurgusuyla bambaşka bir hikâye okuduğunuzu düşünün. Gabriel Garcia Marquez’in kaleme aldığı Kırmızı Pazartesi, işte tam da böyle bir roman.

Hayvan Çiftliği

Hayvan Ciftligi
Hayvan Çiftliği

Şimdiye dek duymadığınız, bambaşka bir peri masalı ile karşılaşmaya ne dersiniz? İşte karşınızda George Orwell’ın en ünlü kitaplarından biri olan “Hayvan Çiftliği”. İngiliz yazarın çok ses getiren romanında, alegorik bir anlatım ile politik hiciv türünün dikkat çekici bir örneğiyle karşı karşıya kalacaksınız! Yazar, alt başlığı “Bir Peri Masalı” olan “Hayvan Çiftliği” adlı eserinde derin ve politik bir kurguyu masalsı bir anlatımla sunuyor

Yüzyıllık Yalnızlık

Yuzyillik Yalnizlik

Yüzyıllık Yalnızlık

Büyülü bir gerçeklik dünyasında 100 yıllık serüvene ne dersiniz? 

İçimizdeki Şeytan

Icimizdeki Seytan

İçimizdeki Şeytan

İnsanın iç dünyasında yaşadığı ikilemler sonucu yanlış tercihler yapmasının getirilerini konu alan, insanı düşünmeye sevk eden bir eser okuduğunuzu düşünün. Sabahattin Ali’nin kaleme aldığı İçimizdeki Şeytan, işte tam da böyle bir roman.

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap