1. Anasayfa
 2. Mobil

En Çok Satılan Telefon Modelleri

En Çok Satılan Telefon Modelleri
En Çok Satılan Telefon Modelleri

En Çok Satılan Telefon Modelleri belli oldu. Geçtiğimiz yılın en fazla satan akıllı telefonları Araştırma şirketi olan Counterpoint tarafından açıklandı. Açıklanan bu rapora göre Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden olan Apple, akıllı telefon piyasasındaki liderligini devam ettiriyor.

Araştırma Şirketi Counterpoint, geçtiğimiz yılın en fazla satan akıllı telefonlarını paylaştı. Listenin içerisinde ülkemizinde de bulunduğu 50’den fazla ülkede yapılan araştırmaya göre, geçtiğimiz sene içerisinde en fazla tercih edilen akıllı telefon modeli iPhone 13 olarak karşımıza çıkıyor. Geçtigimiz yıl içerisinde en fazla satılan telefonların bulundugu liste içerisindeki ilk 10 modelin 8’ini Apple piyasaya sürmüş. Listenin en çok satılan 10 telefonu içerisinde Apple dışında, sadece samsung 2 telefon modeli ekleyebilmiş gibi görünüyor.

Counterpoint tarafından açıklanan bu verilerde, iPhone 13’ün sadece ülkemizde degil dünyanın her yerinde ne kadar fazla kullanıcı tarafından talep gördügünü gözler önüne seriyor. Yayınlanan bu listeye göre en son çıkmış olan iPhone 14 serisinin hiçbir modeli, iPhone 13’ün satış rekoruna yetişemedi. Her ne kadar iPhone 13 ile neredeyse aynı olmasıyla eleştirilen iPhone 14 modeli yedinci sırada bulunuyor. Bunun sebebi iki seri arasında bulunan fiyat farkından kayknaklanıyor da olabilir elbette.

En Çok Satılan Telefon Modelleri

En Çok Satılan Telefon Modelleri
En Çok Satılan Telefon Modelleri

Counterpoint tarafından açıklanan bu listeye göre en çok satılan telefon modelleri listesi şu şekilde;

 1. iPhone 13
 2. iPhone 13 Pro Max
 3. iPhone 14 Pro Max
 4. Samsung Galaxy A13
 5. iPhone 13 Pro
 6. iPhone 12
 7. iPhone 14
 8. iPhone 14 Pro
 9. iPhone SE 2022
 10. Samsung Galaxy A03

Belirtilen bu listeye göre en fazla satılan 10 akıllı telefonun tamamı geçtigimiz yıl içerisinde satılan bütün telefon rakamlarının sadece %19’luk kısmı oldugunu belirtelim. Tabi geçtiğimiz yıl, 2021 yılına kıyasla daha az akıllı telefon modelinin piyasaya sürüldügünü belirtmek isteriz. Geçtigimiz yıl içerisinde toplam çıkan akıllı telefon modeli sayısı 3600 iken, bu sayı 2021 yılı içerisinden 4.200 degerlerine kadar yükselme göstermişti.

Araştırma şirketi tarafından paylaşılan listeye göz attıgımızda, Dünyanın en büyük telefon üreticileri arasında bulunan Samsung’un amiral gemisi modellerinin geçtiğimiz yıl içerisinde en fazla satan telefon modelleri içerisinde ilk 10’da yer almadıgını görüyoruz. Bu listeye göre ilk 10 içerisine yerleşen iki samsung modeli de, Samsung tarafından piyasaya sürülen bütçe dostu, orta segmeng cihazlar oldugunu görüyoruz.

Samsung Katlanabilir Telefon Kategorisinde Rekor Kırdı yazımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir