En iyi çok oyunculu rol yapma (MMORPG) oyunları!
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

En iyi çok oyunculu rol yapma (MMORPG) oyunları!

2

En iyi çok oyunculu rol yapma (MMORPG) oyunları!
En iyi MMORPG oyunları 2022

Şüphesiz oyun sektöründe en güzel vakit geçirmenizi sağlayan oyun türünün başında mmorpg geliyordur.  Eğer bilgisayarınız ve internetinizin altyapısı yeterince iyi ise sizin için hazırladığımız en iyi MMORPG oyunları listesi işinize yarayacak. En iyi çok oyunculu rol yapma oyunları:

Destiny 2

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Stadia platformları için marketlere eklenen bu oyunda kendi ekibinizle birlikte gezegenlerin güvenliğinden sorumlusu oluyorsunuz. Gezegenleri tehdit edenleri ortadan kaldırmak için Güneş’in etrafında gezmelisiniz.

Black Desert Online 

Macera dolu kapışmalara katılmak için ham maddeler toplayabilir onları bir araya getirip kendi eşyalarınızı ürete bilirsiniz ve sizi destekleyen diğer karakterlerle görevleri yapabilirsiniz.

14 Temmuz 2015 tarihinde çıkan bu oyundafantastik manzaralar,savaşlar, büyük hacimli ticaretler ve kritik diplomasi manevraları yer alıyor.

Bu oyunda bir sihirbaz yada bir demirci olabilirsiniz. Kitlelere yardımcı olmak veya kitlelerin kaderini tayin etmek tamamen sizin bileceginiz bir iş. Black Desert Online şu anda Steam üzerinden satın alınabiliyor.

The Elder Scrolls Online

8 yıl önce yayınlanan ZeniMax Online Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayımlanan bir MMORPG oyunu Elder Scrolls Online 

Elder Scrolls Online hikâye, karakter tasarımı ve seslendirme bakımından en kaliteli rol yapma oyunlarının şüphesiz başında yer alıyor.. Kuzeyliler, Kızılmuhafızlar, Bretonlar, İmparatorlukçular, Dunmer (Karanlık Elfler), Altmer (Yüksek Elfler), Bosmer (Orman Elfleri), Orsimer (Orklar), kediye benzeyen Khajiit yerlileri ve kertenkeleye benzeyen Argonian sürüngenleri gibi çok karakter sizi bekliyor. Bu oyunun bir Steam sayfası mevcut.

Final Fantasy XIV: Endwalker 

27 Ağustos 2013 tarihinde PC ve PlayStation 3 kullanıcılarıyla buluşturulan bu yapım 14 Nisan 2014’te PlayStation 4’e getirildi. 23 Haziran 2015’te macOS için yeniden dizayn edilen Final Fantasy XIV en son geçen yıl PlayStation 5 sürümüyle tekrar gündemde ki yerini almıştı.

Büyük beğeni toplayan epik macera, ilave içerikler ve yeni özellikler getiren FINAL FANTASY XV ROYAL EDITION ile yeni bir boyuta taşınıyor. Prens Noctis ve arkadaşlarının ülkelerini kurtarmak için imparatorluğa karşı yürüttükleri mücadeleye sen de katıl.

Lost Ark

Lost Ark, Tripod Studio ve Smilegate tarafından ortaklaşa geliştirilen bir 2019 MMO aksiyon rol yapma oyunu.

Lost Ark canavarlara ve yapay zeka ile savaşmaya odaklanmanız gereken bir oyun. Seviye atlama mekaniğine sahip olan bu oyunda zindanlara baskın yapabilir ve karakterlerinizin teçhizatlarını kazandığınız puanlarla geliştirebiliyorsunuz

World of Warcraft 

World of Warcraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve 2004’te piyasaya çıkan bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu. Oyun, fantastik temalı Warcraft evrenindeki Azeroth gezegeninde geçiyor. Dünyanın en popüler MMORPG oyunu olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na giren bu oyun Warcraft III: The Frozen Throne’da geçen olayların yaklaşık 4 yıl sonrasını konu alıyor. 23 Kasım 2004 tarihinde oyuncuların kullanımına sunulan ve günümüzde hâlâ güncellenen World of Warcraft kesinlikle böyle listelerin olmazsa olmazı.

​​​

The Lord of the Rings Online 

Fantastik bir evren olan ve J. R. R. Tolkien tarafından tasarlanan Orta Dünya oyunu. Genişleme paketleriyle sürekli gündeme gelen The Lord of the Rings Online yaklaşık 15 yıldan beri içerik anlamında güncelleniyor. Kendisini “en iyi MMORPG oyunlar” temalı listelerde her zaman görebiliriz. Yüzüklerin Efendisi filmlerini begendiyseniz bu oyunuda begeneceginizden şüphemiz yok.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir