En İyi Mini Diziler, Film Tadında En İyi 5 Mini Dizi
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film

En İyi Mini Diziler, Film Tadında En İyi 5 Mini Dizi

0

En İyi Mini Diziler, Film Tadında En İyi 5 Mini Dizi Film tadındaki sürükleyici anlatımlarıyla bir solukta bitirebileceğiniz 5 mini diziyi sizler için listeledik.

Onlarca bölümden oluşan ve uzun uzadıya ilerleyen konular bazı izleyicilerin dikkatini pek çekmiyor. Hızlıca bitirebileceğiniz sürükleyici en iyi mini dizileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Bu listenin dışında da izleyebileceğiniz birbirinden güzel mini dizi olduğunu unutmayın.

En İyi Mini Diziler, Film Tadında En İyi 5 Mini Dizi
En İyi Mini Diziler, Film Tadında En İyi 5 Mini Dizi

En iyi Futbol Filmleri, En İyi 10 Futbol Filmi yazımıza göz atmak için tıklayın.

En İyi Mini Diziler

11.22.63

11.22.63
11.22.63

11.22.63, Stephen King’in 22/11/63 kitabından esinlenmiş, sekiz bölümden oluşan bir mini dizi. Bu muhteşem dizi bir zaman yolculuğunu kanı alıyor. Epping, Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eder. Geçmişe açılan bu depodan zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemek için elinden geleni yapar. Bu mini dizi lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakteri merkeze almış durumda. Zamanda geriye gitmek çoğu film ve dizide olduğu gibi burda da pek kolay değil. Çok geçmeden Epping için işler sarpa sarar, kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılır ve hayatının aşkı ile karşılaşmaları başlar.

Bridget Carpenter’in yapımcısı olduğu dizi, 1 sezon ve 8 bölümden oluşmaktadır.

11.22.63 Dizisinin Oyuncuları 

James Franco (Jake Epping)
Sarah Gadon (Sadie Dunhill)
Chris Cooper (Al Templeton)
George MacKay (Bill Turcotte)
Daniel Webber (Lee Harvey Oswald)
Lucy Fry (Marina Oswald)
Josh Duhamel (Frank Dunning)

Şahsiyet

Şahsiyet
Şahsiyet

İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti olan Beyoğlu’nda, Emekli bir adliye memuru Agâh Beyoğlu yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmeye devam etmekte. Eşi yıllar öne vefat eten Agâh beyin kızı yurt dışında yaşamaktadır. Agâh beyin bu yalnız ve münzevi yaşamı kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst bir hale gelir. Hastalığı nedeniyle bütün anılarını er geç bir gün unutacak. Bu hastalık onun için yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat olarak gözükür. Ne de olsa işleyeceği bu cinayeti gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecek.

Şahsiyet oyuncuları

Haluk Bilginer – Agâh Beyoğlu
Cansu Dere – Nevra Elmas
Metin Akdülger – Ateş Arbay
Şebnem Bozoklu – Zuhal Beyoğlu
Hüseyin Avni Danyal -Cemil Havran

The Haunting of Hill House ( Tepedeki Ev )

The Haunting of Hill House ( Tepedeki Ev )
The Haunting of Hill House ( Tepedeki Ev )

The Haunting of Hill House dizisi gerilimi yüksek ve oldukça merak uyandıran bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizi yayınlandığı ilk günden bu yana oldukça ses getirmeyi başardı. Bir arada büyüyüp yolları ayrılan 5 kardeş, yaşanan bir trajedinin ardından yeninden bir araya gelir. Yıllar önce kaldıkları Tepedeki Ev’de buluşan kardeşler, bu yerle ve geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşmek zorunda kalır. Bu mini dizinin ilk sezonu on bölümden oluşuyor.

Mike Flanagan tarafından yönetmenliği yapılan bu mini diziyi Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Chernobyl – Çernobil

Chernobyl
Chernobyl

Bir mini dizi listesi varsa o listede Chernobyl dizisinin olması neredeys imkansız. Dizi günümüzdeki Ukrayna’da meydana gelen insanlık tarihinin en büyük felaketleri arasında yerini alan Çernobil felaketini konu alıyor. Listenin en yüksek puanlı dizisi olan Chernobyl, Nisan 1986’da gerçekleşen felaketi bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Chernobyl dizisinin oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler şu şekilde;

  • Jared Harris – Valery Legasov
  • Emily Watson – Ulana Khomyuk
  •  Stellan Skarsgard – Boris Shcherbina
  • Jessie Buckley – Lyudmilla Ignatenko
  • Adam Nagaitis – Vasily Ignatenko
  •  Paul Ritter – Anatoly Dyatlov
  • Sam Troughton – Aleksandr Akimov
  • Robert Emms – Leonid Toptunov

The Queen’s Gambit

The Queen's Gambit
The Queen’s Gambit

The Queen’s Gambit Netflix’te yayınlan 7 bölümlük bir mini dizi. Dizi walter tevis’in aynı adlı romanından uyarlandı. Dizi yayınlandığı tarihte dünya çapında 62 milyon kez izlendi. Ayrıcaı e-Bay üzerinde satranç tahtası satışları bu dizi yayınlandıktan sonra %250 artmıştır.

Walter Tevis’in aynı adlı romanından uyarlanan dizi, bir satranç dehasının yolculuğunu ekranlara getiriyor. Amacı dünyanın en büyük satranç oyuncusu olmak olan Elizabeth Harmon isimli satranç dahisi bir öksüzün sekiz ila yirmi iki yaşları arasında alkol, ilaç bağımlığı ve duygusal güçlüklerle mücadele ettiği yaşam öyküsünü ele alıyor. Elizabeth Harmon artık Dünya’nın en iyi satranç oyuncuları olan Ruslara karşı oynamak ve kazanmak için elinden geleni yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap