EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır?

0

EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır? e-Devlet EYT başvurusu yapma adımları. EYT başvurusu nasıl yapılır?

Bildiginiz gibi bir süredir ülkemizde bulunan çogu vatandaşın gündemi Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT). Büyük bir kesimin merakla beklediği bu gelişmelerle ilgili düzenlemeler bugün itibari ile Resmi Gazete’de yayımlandı. Bununla birlikte gelişmeler resmiyet kazanmış oldu.

Yapılan bu düzenlemelere göre 8 Eylül 1998 öncesinde sigortalı olan kişiler emekli olabilecek. Bu baglamda erkekler için 25 yıl, kadınlar için ise 20 yıllık bir sigortalılık süresini tamamlamış olmaları gerekiyor. Ayrıca bu konuyla ilgili vatandaşlarımızın daha hızlı işlem yapabilmeleri hedeflenerek konuyla ilgili e-devlet hizmeti de mevcut. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, EYT başvurularını e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Emeklilikte Yaşa takılanlar belirtilen koşulları saglıyorlarlar, e-devlet üzerinden sgk’ya gitmeden evrak işlerini bir kaç basit adımda gerçekleştirebilecek. Bununla ilgili tek yapmanız gerekn e-devlet üzerinden “Gelir, Aylık, Ödenek Talep Belgesinin Verilmesi” isimli hizmete tıklamanız. Bu hizmete ulaşmak için e-devlet üzerinden aramkısmında yalnızca eyt yazsanız bile bu hizmete ulaşabilirsiniz.

EYT başvurusu e-Devlet'ten nasıl yapılır?
EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır?

Yeni ÖTV Matrah Düzenlemesi, Elektrikli otomobil fiyatları Yazımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır?

Bu yazımızda e-devlet üzerinden sgk’ya gitmeden bir kaç adımda nasıl başvuru yapacagınızı sizinle adım adım paylaşıyoruz.

  1. ilk olarak E-devlet’te “Gelir, Aylık, Ödenek Talep Belgesinin Verilmesi” başlıklı hizmete tıklayın. (Arama kısmına EYT yazarak da bu hizmeti bulabilirsiniz) “Gelir, Aylık, Ödenek Talep Belgesinin Verilmesi” hizmetine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.
  2. Sağ üst köşeden Yeni Başvuru butonuna tıklayın.
  3. Tahsis Talep Türü seçeneğini “Yaşlılık Aylığı”, Sigortalı Türü seçeneğini sigorta türünüze göre “4/A SSK” veya “4/B BAĞ-KUR” olarak seçin. Başvur butonuna tıklayın.
  4. bir diğer aşamada maaş ödemesinin yapılacağı banka bilgisi, e-posta, telefon numarası ve adres bilgisini girin.
  5. Aylık alıyor mu?” sorusuna “Evet” veya “Hayır” yanıtı verildikten sonra son aşamaya geçmiş olacaksınız.
  6. Son aşamada “Başvur” butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

Konuylu ilgili SGK twitter hesabından ‘ Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlarımıza HAYIRLI OLSUN Başvurularınızı e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz. ‘ açıklamaları paylaşıldı.

EYT başvurusu e-Devlet’ten nasıl yapılır? e-Devlet EYT başvurusu yapma adımları. EYT başvurusu nasıl yapılır?

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap