Gerilim dolu 10 filmi sizin için listeliyoruz.
 1. Anasayfa
 2. Dizi ve Film

Gerilim dolu 10 filmi sizin için listeliyoruz.

Gerilim dolu 10 filmi sizin için listeliyoruz. Sağlam insanı bile delirtmeyi ve uykularını kaçırmayı başaracak yapımlardan oluşan gerilim dolu 10 filmi sizin için listeliyoruz.

Gerilim dolu 10 film
Gerilim dolu 10 film

Gerilim dolu 10 film

Awakenings

Bir konferansta başka bir hastalık için geliştirilen L-Dopa adlı ilacın kendi hastalarına da derman olabileceğini düşünen Sayer, şansını denemek ister. İlk başta başarılı olur ancak zamanla ilacın yan etkileri ortaya çıkmaya başlar. Film 1990 yapım olup En iyi Film, En iyi Erkek Oyuncu ve En iyi Uyarlama Senaryo dallarında Akademi Ödülü adayı gösterilmiş, Film hakkında detayları görmek için tıklayabilirsiniz.

Awakenings
Awakenings

Kontroll

Hayalet trenleri, hayalet karakterler, metro sisteminin altında hayatlarını sürdürmektedirler. Bulcsu’nun hayatı bir zamanlar yukarıdayken şimdi o hayatın yerinde soğuk, yalnız bir düzeni vardır. Karanlık ve buna paralel inanılmaz bir mizahı altyapı. Bu kısa gülmelerinizi kesen şekilci olmadan ilginçliğe hoş bir kaçış.

Kontroll
Kontroll

The Game

1997 Amerikan yapımı gerilim filmi Nicholas Van Orton hem iş hem de özel hayatında kontrolü elinde tutmaya alışkın, zeki ve başarılı bir işadamıdır. Bu düzenli hayatı, kardeşi Conrad’ın ona verdiği alışıldığın dışındaki doğumgünü hediyesi ile köklü değişikliklere uğrayacaktır.

The Game
The Game
Az bilinen bilim kurgu filmleri

Az bilinen bilim kurgu filmleri izlemek isteyenlere 15 Film tavsiyesi. Yazıya gitmek için tıklayın.

Tesis

Kendi halinde bir üniversite öğrencisi olan Angela, tez konusu olarak seçtiği ‘sinemada şiddet’ temasıyla ilgili problemler yaşamaktadır. Genç kadın izlemeye bile dayanamadığı şiddet kavramından o kadar bihaberdir ki okuldaki başka bir öğrenciden yardım almaya karar verir. İlginç ve gizemli bir görünüme sahip olan Chema korku filmleri konusunda üst düzey bir bilgiye sahiptir. İkili proje üzerine çalışırlarken, Angela talihsiz bir tesadüfle tez profesörünün ölümüne tanık olur. Yaşlı adam sinema salonunda bir filmi izlerken ölü bulunmuştur. Bu anı görebilen tek kişi olan Angela, kasedi ele geçirir ve gördüğü şey karşısında şoke olur. Bu kaset hem okulun kirli oyunlarını hem de saklı kalan bir katilin kimliğini açığa çıkaracaktır.

Tesis
Tesis

Misery

Dehşetli bir hikayenin muhteşem bir sahicilikle sinemaya aktarıldığı olağanüstü bir gerilim “Ölüm Kitabı”… Tabi bu hikayede, canlandırdığı Annie Wilkes karakteriyle harikalar yaratan -belki de kabuslar yaşatan dememiz daha doğru olacaktır- başarılı aktrist Kathy Bates’in parmağı büyük. Dikkatli sinema izleyicisi, oyuncunun bu filmindeki sıradışı performansı sonucunda Oscar’ı kazandığını da anımsayacaktır. Paul Sheldon kolay okunan popüler romanlar yazarıdır. Artık kariyerinde bir dönüm noktasında olduğunu düşünür, seri maceralarını yazdığı karakteri Misery Chastain’in öldürüp diziyi bitirir.

Misery
Misery

Jacob’s Ladder

Vietnam Savaşı’na katılan Jacob, evine geri dönüp hayata yeniden adapte olmaya çalışan bir adamdır. Eşi ve çocuğu ile birlikte yaşayan Vietnam gazisi, akıl sağlığını korumakta zorluk çeker. Sık sık halüsinasyon gören Jacob, aklını kaçırdığını düşünmeye başlar. Yaşadıklarına bir türlü anlam veremeyen Jacob, Vietnam’da askerler üzerinde denenen çok güçlü bir uyuşturucunun etkisinde midir? Yoksa Jacob’ın başına gelenler sadece savaş sonrası bunalımı mıdır ya da tahminlerin de ötesinde daha da korkunç bir durumla mı karşı karşıyadır?

Jacob’s Ladder
Jacob’s Ladder

The Skin I Live In

Filmde Dr.Robert, bir kazada yanarak ağır yaralanan karısını iyileştirmek için uğraşan bir doktoru canlandırıyor.
Bir araba kazasında yanarak ölmekten son anda kurtulan eşini yanıklardan oluşan görüntüden kurtarmak için yeni bir deri yaratmak üzerine çalışmalar yapan estetik cerrahı Dr Robert Ledgard (Antonio Banderas) on iki yıl boyunca evindeki laboratuvarında çalışmaya devam eder ve domuz-insan kanı karışımıyla elde ettiği bir deri üretir.

The Skin I Live In
The Skin I Live In

Kynodontas

Şehrin dışında izole bir bölgede yaşayan aile kendilerini dış dünyaya kapamıştır. Yunanlı çift, çocukları için başka bir gezegende çok iyi olabilecek izole bir yaşantı oluşturmuştur. Evin etrafın saran bir çit vardır ve çocuklar o çitten dışarı hiç çıkamaz

Kynodontas
Kynodontas

Irreversible

Paris’te oldukça pis bir arka sokak barı… İçeriden dışarıya çıkan sedyeler, ambulans ışıkları ve yaşanmış kanlı bir gece… Bu gecenin kurbanları, aslında bu gecenin sonunda değil başındalardır henüz.

Irreversible
Irreversible

Melancholia

Yeni evlenen çift Justin ve Micheal evliliklerini Justine’nin ablası Claire’nın malikanesinde, görkemli bir davet ile kutlarlar. Fakat bu iki kız kardeş yapı itibariyle birbirlerine ters karakterdedirler.

Melancholia
Melancholia
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
En iyi Netflix filmleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir