Getir, Gorillas’ın tamamını 1,2 milyar dolara satın aldı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Getir, Gorillas’ın tamamını 1,2 milyar dolara satın aldı

0

Getir, Gorillas’ın tamamını 1,2 milyar dolara satın aldı. Yerli hızlı teslimat girişimi olan Getir, Avrupa’da faaliyet gösteren rakibi Gorillas’ın tamamını 1,2 milyar dolara satın aldığını bildirdi. Getir Kurucusu Nazım Salur konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

getir
getir

Hızlı market teslimat şirketi olan Getir tam olarak dokuz ülkede faaliyet gösteriyor. Getir Avrupa’da faaliyet gösteren rakibi Gorillas’ı satın aldı. Gorillas, Getir çatısı altına geçmiş durumda.

Gorillas, pandemide sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemlerde büyük ilgi görmüştü ancak son aylarda büyüme hızı ciddi oranda düşmüş gibi gözüküyor. Şirket bazı ülkelerde faaliyetlerini durdurma kararı aldı ve 300’den fazla çalışanı ile yolunu ayırdı. Gorillas, bundan böyle Getir markası altında hizmet veriyor olacak.

Berlin merkezli Gorillas, geçen sene 3 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmış bir şirket. Getir ise 1,3 milyar dolara Gorillas’ın tamamını satın almış durumda. Bu nedenle Getir, ödediği 1,3 milyar doların çok daha üzerinde değer kazanacak gibi görünüyor. Ayrıca Gorillas yatırımcılarının da Getir’e yaklaşık 300 milyon dolar seviyesinde yatırım yapacağı da verilen ifadeler arasında.

Getir kurucusundan açıklama

Getir Kurucusu Nazım Salur; “Piyasalar inip çıkabilir, ama önemli olan kullanıcılarımızın hizmetimizi seviyor olması ve sunduğumuz kolaylığın herkes tarafından kabul görmesi. Hızlı market teslimatı sektörü önümüzdeki uzun yıllar boyunca istikrarlı biçimde büyümesini sürdürürken, Getir de 7 yıl önce icat ettiği bu sektöre liderlik etmeye devam edecek.” açıklamasında bulundu.

Türkiye'de En Çok Aranan Kelimeler ve Kişiler

Türkiye’de En Çok Aranan Kelimeler ve Kişiler Google tarafından açıklandı Aralık 2022 haberi okumak için tıklayın.

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap