Hiyerarşisiz Bir Moda Mümkün Mü?
  1. Ana Sayfa
  2. Moda & Makyaj

Hiyerarşisiz Bir Moda Mümkün Mü?

0

Londra sokak stili ile İtalyan lüks giyim anlayışı bir araya gelirse ne olur? 

Bu sorunun cevabını, İtalyan moda devi Gucci ve İngiltere merkezli sokak giyim markası Palace ile yeni bir işbirliği vesilesiyle öğrenebileceğiz.

Çok fazla örneğini görmediğimiz bu işbirliği,  İtalyan modası ve İngiliz paten kültürünün bir karışımı olarak tanımlanıyor. Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michele ve Palace kurucularının farklı sularda yüzme hevesleriyle başlatılan kampanya,  her iki markanın mirasını yeni bir şey yaratmak için birleştirerek, özgür ve demokratik bir yaklaşım sunarak hiyerarşi olmadan moda yaratmayı amaçlıyor. 

guccipalace2 1536x1023 1
Hiyerarşisiz Bir Moda Mümkün Mü? 12

Bir reklam filmiyle duyurulan işbirliği  her iki markanın mirasını yeni bir şey yaratmak için birleştirerek, özgür ve demokratik bir yaklaşım sunarak hiyerarşi olmadan moda yaratmayı amaçlıyor. Her iki markanın koleksiyonlarından detayların. bir araya gelmesiyle yaratılan bu özel işbirliğinde, temel ilham kaynağının “modanın canlandığı” sokaklar olduğu açıklandı.  Sokak giyimi markası Palace için bir ilk olan bu işbirliği, Gucci’nin çift G ve Palace’ın üçgen şeklindeki logosunun birleşiminden oluşan yepyeni bir logoya sahip. Koleksiyonda işörtler, kapüşonlular ve ortak logonun damgalandığı spor çantalar başta olmak üzere hem kadın hem de erkek giyim ve aksesuar parçalarını görebiliyoruz.

Palucci (Bu işbirliği için Highsnobiety Stil Yazarı Tayler Willson tarafından önerilen bir kısaltma)koleksiyonu yakında Gucci ve Palace satış noktalarında satışa sunulacak. Ayrıca koleksiyonun Gucci’nin kapsül koleksiyonlarının da yer aldığı Gucci Vault platformunda yer alacağı da duyuruldu. 

Kaynak: Vogue Haber

Yazar Hakkında

Yorum Yap