iPhone 14 Pro Ekran Yanığı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

iPhone 14 Pro Ekran Yanığı

0

Bazı kullanıcılar sosyal medya hesapları üzerinden iPhone 14 Pro Ekran Yanığı oluştuğunu dile getirdi. Dünya genelinde oldukça popüler olan Apple firmasının bazı telefon modellerinde ara ara hatalar meydana geldiği görülüyor.

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan Apple iPhone 14 Pro ve Pro Max akıllı telefonlarını Dinamik Ada (Dynamic Island) olarak isimlendirdikleri yeni bir etkileşimli çentikle piyasaya çıkarmıştı. Fakat bazı kullanıcılar cihazlarındaki ekranın Dinamik Ada bölümünde yanıklar oluşmasından şikayetlerde bulundular.

Özellikle sosyal medyada kullanıcıların paylaştığı fotoğraflarda Dinamik Ada’nın etrafında oluşan ekran yanıkları açık bir şekilde fark ediliyor.

iPhone 14 Pro Ekran Yanığı
iPhone 14 Pro Ekran Yanığı

iPhone 14 Pro Ekran Yanığı

Oluşan bu sorunlara ilgili bir kullanıcını yetkili servisle iletişime geçtiğini söyleyip detaylarda bulundu. Telefon ile ilgili sorun yaşayan kullanıcı yetkili servis merkeziyle iletişime geçtiğini ve Apple çalışanlarının yeni akıllı telefonlarda daha önce hiç ekran yanması gibi bir sorunla karşılaşmadıklarını ifade ettiklerini paylaştı. Soru yaşayan kullanıcının kendisi Apple Care+ uzatılmış garanti satın aldığı için ekran değişimi için herhangi bir ücret talep edilmemiş olduğunu da bildiriyor.

Tabi sosyal medya üzerinden sorun yaşadığını belirten sadece bir kullanıcı yok. Sorun yaşayan başka bir kullanıcı bir aydan kısa bir süre önce satın aldığı iPhone 14 Pro‘da benzer bir sorun yaşadığını ve ekranın Dinamik Ada kısmında iz kaldığını dair şikayetlerde bulunuyor. Konuyla ilgili ekran yanması olayının ne kadar sıklıkla görüldüğü netlik kazanmadı. Yaşanan bu sorunla ilgili Apple da henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

En iyi kameraya sahip telefonlar 2022 yazımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap