iPhone pil yüzdesi gösterme, iPhone pil yüzdesi nasıl açılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

iPhone pil yüzdesi gösterme, iPhone pil yüzdesi nasıl açılır?

0

iPhone pil yüzdesi gösterme, iPhone pil yüzdesi nasıl açılır?
Dünyanın en büyük telefon ve teknolojik ürünler üreticilerinden biri olan Apple 2017 yılında çentik ekran tasarımına geçmişti. 2017 Yılnda iphone x ile başlayan bu çentik ekran tasarımı kullancıların birçok alışkanlığınıda yerle bir etti. Tabi bu yenilikler sadece çentik ekran degildi iphone telefonların ön yüzeyinde bulunan ve parmak izi okuyan tuş bu yeni tasarımla kaldırılmıştı. Gelen bu tasarımda çentikli ekranların alanlarında neden olduğu daraltma yüzünden pil yüzdesi doğrudan ekrandan kaldırıldı. Kullanıcıların isteklerini karşılama adı altında bir çok konuda Apple geri adım atmaya devam ediyor. Bu atılan geri adımlardan biri ios 16 sürümünde pil yüzdelerinin tekrar görünüyor olması. iPhone pil yüzdesi nasıl açılır? sorusunu merak edenler için

Kullanıcıların merakla beklediği ios 16 işletim sistemi henüz test aşamalarına devam ediyor. ios 16 işletim sisteminin bütün kullanıcılar için yenilikler geliştirmeye yönelik olduğunu bilmeniz gerekir.

iOS 16.2 çıktı ! En stabil iOS sürümü, iPhone’lara karaoke özelliği geldi detayları görmek için tıklayın.

iPhone pil yüzdesi gösterme

Yukarıda da yazdığımız gibi eğer telefonunuzda ios 16 sürümü yüklüyse iPhone pil yüzdesi gösterme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Telefonunuza iOS 16 yüklediyseniz, bunu yapmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken Ayarlar > Pil yolunu takip etmek ve Pil Yüzdesi seçeneğini aktif hale getirmek olacak.

iPhone pil yüzdesi gösterme
iPhone pil yüzdesi gösterme

Bu işlemleri tamamladıysanız bundan sonra ekranınızın sağ üst köşesinde gösterilen pil simgesinin içind, pil yüzdesini de görüyor olacaksınız.

iPhone pil yüzdesi nasıl açılır?

iPad ve iPod touch (7. nesil) modellerde, iPhone 8 veya önceki modeller, iPhone SE (2. nesil) modellerinde pil yüzdesini durum çubuğunda görebilirsiniz. iPhone SE (2. nesil) veya iPhone 8 ya da önceki model bir aygıtınız varsa Düşük Güç Modu’nu aktif ederseniz, durum çubuğunda pil yüzdesi her zaman görebileceğinizi unutmayın.

Yapmanız gerekenler;

  • Ayarlar’ı açın.
  • Pil bölümüne girin.
  • Pil Yüzdesi seçeneğini aktif edin.
iPhone pil yüzdesi nasıl açılır?
iPhone pil yüzdesi nasıl açılır?

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap