iTunes, Windows’tan kalkıyor
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

iTunes, Windows’tan kalkıyor

0

iTunes, Windows’tan kalkıyor. Bir çok kullanıcılının merakla beklediği Apple uygulamaları, Microsoft Mağazası’a eklendi. iTunes her ne kadar iPhone kullanan Windows PC kullanıcılarını çileden çıkarıyor olsa bile bunun yerine yeni bir program Microsoft Mağazası eklendi.

Ekim ayında Apple TV ve Apple Müzik uygulamalarının 2023’te Microsoft Mağazası’nda yayınlanacağı Microsoft tarafından daha önce açıklanmıştı. Son gelen güncellemeler ile birlikte Apple uygulamalarının önizleme sürümü Windows mağazasında eklendi. Apple markasını kullanan Kullanıcılar artık iPhone’larını güncellemek geri ve yüklemek, eş zamanlamak, bilgisayara veya iCloud yedeklemek ve müzik-fotoğraf eklemek gibi bir çok işlem için iTunes’u kullanmak zorunda değiller.

iTunes, Windows’tan kalkıyor

iTunes, Windows'tan kalkıyor
iTunes, Windows’tan kalkıyor

Kullanıcılarını çileden çıkaran programın yerini alacak olan uygulama Microsoft Store’da Apple Devices adıyla kullanıcılar tarafından indirilebilecek. Microsoft Store’dan bu uygulamayı yüklediğiniz takdirde iTunes programına artık erişim saglamanız mümkün olmayacak. Buna ek olarak programın uyumlu bir versiyonu yayınlanana kadar cihazdaki sesli kitaplar, podcastler de erişime kapalı olacak. Kullanıcıların eski programlarına geri dönmek için uygulamanın bu sürümünü kaldırmaları istenecek.

Yapay zeka ChatGPT virüs yazmak için kullanılmaya başlandı, ChatGPT nedir? Detayları görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Apple Devices uygulaması Kullanıcıların Windows PC’lerinden iPhone, iPad ve iPod cihazlarını yönetmelerini sağlaması için geliştirilen yeni bir uygulama. Bu uygulamaya ek olarak Apple Müzik ve Apple TV uygulamaları da Microsfot mağazalarına eklenmiş durumda. Müzik dinlemek ve tv izlemek için çileden çıktıkları programa ihtiyaç artık duyulmayacak.
Apple, kullanımı sunulan bu yeni uygulama ile bazı özelliklerin kullanılamayacağı hakkında detaylar yayınladı.

Apple Music, Apple TV, Apple Devices uygulamalarını yüklemek için Bilgisayarınızın Windows 11 işletimine sahip olması gerekiyor. Her ne kadar konu güncelleme ve porgramlar hakkında bir çok haber verilmiş olsa bile bir çok kullanıcının uygulamaların henüz yüklenmediğini ifade ettiği belirtiliyor.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2023/01/11/apple-music-tv-previews-microsoft-store/

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap