Kışın Gezilebilecek Yerler, Türkiye’de Kışın Gezilecek 10 Yer
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi & Tatil

Kışın Gezilebilecek Yerler, Türkiye’de Kışın Gezilecek 10 Yer

0

Kışın Gezilebilecek Yerler, Türkiye’de Kışın Gezilecek 10 Yer
Ülkemizde yaz tatilleri oldukça ilgi görmesine rağmen kışın gezilecek yerler pekte bilinmiyor. Bunun başlıca nedenlerinden biri yaz ayları uzun tatiller yaparken kış tatillerine pek özen göstermiyor olmamız. Google’dan kış tatili için gezilecek yerleri arıyorsanız, bu yazımızda kış aylarında bir başka güzel olan yerleri sizler için listeliyoruz. İşte Türkiye’de Kışın Gezilecek 10 Yer.

Kışın Gezilebilecek Yerler, Türkiye'de Kışın Gezilecek 10 Yer
Kışın Gezilebilecek Yerler, Türkiye’de Kışın Gezilecek 10 Yer

Türkiye’de Kışın Gezilecek 10 Yer

Türkiye her mevsim farklı güzellikleri içerisinde barındıran bir ülke. Kış tatili için gezilecek yerleri merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

Kimlikle Gidilen Ülkeler yazımıza gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bursa – Uludağ

Bursa – Uludağ
Bursa – Uludağ

Türkiye’de kış tatili denildiğinde akla ilk gelen yerlerin başında Bursa – Uludağ bulunuyor elbette. Uludağ uzun yıllardır kış tatili yapanların en çok tercih ettiği yerler arasında. Hatta bir dönemin ünlü yeşilçam filmleri burda bulunan otellerde çekildi. Uludağ’da kayak keyfinin verdiğ haz başka yerlerde bulamicağınız düzeyde diyebiliriz.

Amatör yada profesyonel bir kayakçıysanız bunlar Uludağ’ı seçmeniz için önemli sebepler arasında. Burada her türlü kayak pisti mevcut. Farklı kayak pistleri bulunan Uludağ’da bir çok konaklama seçeneği de mevcut. İster butik otellerde, ister bungalov evlerde yada isterseniz 5 yıldızlı otellerde kış tatilinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kapadokya‘da Kış tatili

Kapadokya
Kapadokya‘da Kış tatili

Adeta masalsı bir şehir olan Kapadokya, yazın olduğu kadar kış aylarında da tatilçilerin ugrak mekanları arasında. Birbirinden güzel doğa manzaraları, peci bacaları ve yer altı şehirleri gibi eşsiz güzelliklere sahip. İsterseniz tarihi otellerin manzaralı odalarında kış tatilinin keyfini sürebilir yada eşsiz mağara otellerinde romantik bir tatil geçirebilirsiniz.

Şarap evleri, balon turları, çömlek atölyeleri, Aşk Vadisi gibi işsiz güzellikleri ile Kapadokya’da Kış tatili hayatınızda en az bir defa bile olsa yapmanız gereken aktiviteler arasında.

Sakarya – Sapanca‘da Kış Tatili

Sapanca'da Kış Tatili
Sapanca’da Kış Tatili

Özellikle İstanbul’a yakın tatil yerleri arayanların aklına ilk gelenlerden biri Sapanca oluyor. Yazın olduğu kadar kış aylarında tatil yapmak isteyenler için muhteşem manzaralara sahip. Sapanca Gölü manzaralı otellerde kış tatilinin zevkini doyasıya yaşamanız mümkün.

Bolu – Abant

Bolu – Abant, Yedigöller
Bolu – Abant, Yedigöller

Sürekli ismini duyup bir türlü gidemediyseniz Yedigöller bölgesine hem uzun süreli konaklamalar hem de günü birlik turlarla gezebilirsiniz. Muhteşem manzaraya sahip Yedigöller, Bolu il sınırları içerisinde bulunan bir milli park. Bu muhteşem doğa harikası milli park 7 adet heyelan gölüne ev sahipliği yapıyor.

Kayseri – Erciyes

Kayseri – Erciyes
Kayseri – Erciyes

Erciyes Dağı’nda bulunan kayak merkezleri son yılların turizm merkezi olamaya aday bir tatil bölgesi. Bu dağ İç Anadolu bölgesinin en güzel ve lezzet dolu illerinden biri olan Kayseri’de bulunuyor. Kayseri Erciyes, özellikle ulaşım kolaylığı ve çevresinde çok fazla gezilebilecek yerlerin olması nedeniyle son yıllarda kış tatilleri için seçeneklerin en üst sıralarında yer alıyor. Kayseri’de pastırma, sucuk, mantı yağlama gibi muhteşem lezzetlerini denedikten sonra Kapadokya’ya uğramak isterseniz buraya 1,5 saat uzaklıkta bulunuyor.

İstanbul – Ağva 

İstanbul – Ağva
İstanbul – Ağva

Küçük çaplı bir kaçamak yapmak isteyip, İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri Ağva. Bu belde yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da birbirinden farklı onlarca doğa güzelliğini içinde barındırıyor. Ufak bir tatille, şehrin gürültüsünden, kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız Ağva, İstanbul’a oldukça yakın.

Erzurum – Palandöken

Erzurum – Palandöken
Erzurum – Palandöken

Pandöken, Dünyaca ünlü kayak merkezlerine ve pistlere ev sahipliği yapıyor. Kış tatilini Türkiye’de en güzel yerlerden birinde yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında. Kış sporlarını öğrenmek isteyenlerin de uğrak mekanı arasında. Palandöken’de hem istediğiniz gibi kış sporlarını yapabilir hem de henüz bu sporlara aşina değilseniz her türlü sporu öğrenebilirsiniz. Yolunuz Palandöken’e düştüyse Erzurum’un muhteşem mutfak lezzetlerin denemeden dönmeyin.

Kastamonu – Ilgaz

Kastamonu – Ilgaz
Kastamonu – Ilgaz

Kış tatilini yaparken kalabalık yerler istemiyorsanız tercih edebileceğiniz yerlerin başında gelir diyebiliriz. Ilgaz, Kastamonu ve Çankırı arasında bulunuyor. Ilgaz Dağı, kayak yapmaya oldukça elverişli. Ankara’ya yakın tatil yerleri aklınızda soru işareti oluşturuyorsa Ilgaz tam size göre. Zengin bitki örtüsüne sahip olan Ilgaz Milli Parkı çevresinde bulunan tarihi değerler ile tatilin keyfini sürebileceğiniz muhteşem doğa manzaralarına ev sahipliği yapıyor.

Kars – Sarıkamış

Kars – Sarıkamış
Kars – Sarıkamış

Sarıkamış hem Sarıçam ormanlık alanları hem de kayağa oldukça elverişli pistleriyle kış tatilini sevenlerin tercihleri arasında bulunuyor. Ülkemizde son yıllarda oldukça bilinen Doğu ekspresi ile bir yolculuğa çıkıp muhteşem doğu manzaralarının zevkini çıkarabilirsiniz.

Bulgaristan – Bansko

Bulgaristan – Bansko
Bulgaristan – Bansko

Yazımızda Türkiye’de kışın tatil yapabileceğiniz 9 muhteşem yeri sıraladıktan sonra bunlara birde Bulgaristan – Bansko eklemesi yapalım. Oldukça yakın konumuyla Bansko yurt dışında kış tatili yapmak isteyenlerin gözdesi durumunda. Bansko Avrupa’nın en ünlü ve uygun fiyatlı kayak merkezlerinden biri olarak ziyaretçilerine hizmet veriyor. Ülkemizden isterseniz otobüsle istersenizde uçakla seyahet etmeniz mümkün. Güzel bir kış tatili yaparken Bulgaristan’ın doğa manzaralarını seyrederek muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap