Kova Burcu Özellikleri 20 Ocak – 18 Şubat
 1. Ana Sayfa
 2. Burçlar

Kova Burcu Özellikleri 20 Ocak – 18 Şubat

0

Kova Burcu Özellikleri 20 Ocak – 18 Şubat. Kova burcunun olumlu olumsuz bütün özellikleri. Hayal güçleri sınırsız olmakla bilinen kova burcu, Zodyak’ın 12 burcundan on birincisidir. Kova burcunun döngüsü her yılın 21 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında yaşanır. Bu burç hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak oldukça büyük önem taşır.

Kova Burcu Özellikleri 20 Ocak - 18 Şubat
Kova Burcu Özellikleri 20 Ocak – 18 Şubat

Kova Burcu Özellikleri 20 Ocak – 18 Şubat

Kova Burcunun Elementi: Hava
Kova Burcunun Sembolü: Kova
Kova Burcunun Yönetici gezegeni: Uranüs (özgünlüğün gezegeni)
Kova Burcunun Niteliği: Sabit
Kova Burcunun Uğurlu sayılar: 4, 7, 11,22, 29
Kova Burcunun Renkleri: Turuncu, gece mavisi, yeşil
Kova Burcunun Günü: Pazar
Kova Burcunun Uğurlu taşları: Yeşim, Obsidyen, Zirkon, Akuamarin, Ametist
Kova Burcunun Olumlu özellikleri: Bağımsız, özgün, insani, açık fikirli, adil, mantıklı
Kova Burcunun Olumsuz özellikleri: Tavizsiz, gösterişçi, söz tutmama
Kova Burcunun Vücutta tekabül ettiği yer: Ayak bilekleri
Kova Burcunun Nefret ettiği şeyler: Sınırlar, kırıcı sözler, yalnızlık, sıkıcı insanlar, karşıt görüşlü insanlar, adaletsizlik, ilgi manyağı insanlar
Kova Burcunun En sevdiği şeyler: Arkadaşlarıyla eğlenmek, yardım etmek, entelektüel ortamlar, bilim-kurgu, bağımsız filmler
Kova Burcunun Gizli tutkuları: Tamamen özgür olmak
Kova Burcunun Zayıf yanları: Hevesinin çabuk kırılması, alıngan olmak, mesafeli olmak
Kova Burcunun Güçlü yanları: Özgün fikirler üretebilmek, hızlı öğrenmek, yeniliklere açık olmak

Kova burcunun kişisel özellikleri

Kova burcunun kişisel özellikleri
Kova burcunun kişisel özellikleri

Kova burcunun kişisel özellikleri Diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanırlar. Bu nitelikler Sabit, değişken ve kardinal (öncü) burçlar olarak ayrılır. Bu yazımızda dört sabit burçtan biri olan Kova burcu özelliklerinden bahsediyoruz. Diğer sabit burçlar ise Akrep, Aslan ve Boğa burcudur. Bu dört sabit burç dengeleyici burçlar olarak yorumlanır. Burçların özelliklerini taşıyan kişiler kendileri için bir hedef belirleyip sonrasında ise bu hedefe doğru yol inşa ederler.

Tıpkı Zodyak’ın hava grubuna ait diğer iki burç olan Terazi ve İkizler gibi kova burcu da zihinseldir. Kova burcu kişiler her ne kadar enerjik olabilseler de genelde sessiz ve utangaç kişilerdir. Olaylara sürekli önyargısız bir bakış açısı ile yaklaşıp, her zaman başkalarının yardımına koşarlar. Kova burcu kişiler dünyayı olasılıklarla kaplanmış bir yer olarak görürler. Çok nadir yalnız kalma ihtiyacı bulan kovalar kalabalıklara kolayca uyum sağlarlar.

Kova Burcu Testi Verdiğin cevaplara göre %kaç Kova burcusun? öğrenmek için Buraya tıkla.

Kova burçları Uranüs etkisiyle ürkek veya duruma göre saldırgan olabilirler. Çünkü Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs’tür. Kova burcu geleceğe yönelik plan yapmayı severler. Neredeyse her zaman önlerinde bulunan 5 yıllık süreçte ne yapacakları belirlenmiştir. Hoca burcu yaşayan herkes için eşitlik ve özgürlük ister.

Kova burcu kadınının özellikleri

Kova burcu kadınının özellikleri
Kova burcu kadınının özellikleri

Kova burcu kadınının özellikleri, Kova kadınları soğuk bir cazibeye sahiplerdir uzaktaki bir yıldızın soğuk ve cılız parıltısı diyebiliriz. Kova burcu bir kadın yanınızda otururen bile ruhu sizde çok uzaktadır belki. Kova burcu kadınından sıcakkanlı ve duygusal bir sevgili olmasını beklemeyin çünkü öyle biri değiller. Kova burcu kadınları için önemli olan şey şu an nasıl bir ilişki yaşadıkları değil gelecek için kurdukları planların nasıl yön alacağıdır.

Kova burcu kadınlar kendi hayatıyla ilgili kararları yine kendileri almalıdır. Bu onlar için hayat felsefesidir diyebiliriz. Bir kova kadınıyla ilişki içerisindeyseniz onların kişisel bir olanı muhakkak olmalı. Kova burcu kadınlar için en çekici özelliklerin başında güçlü bir zeka gelir.

Kova burcu erkeğinin özellikleri

Kova burcu erkeğinin özellikleri
Kova burcu erkeğinin özellikleri

Kova buru erkekleri özellikle espri anlayışlarını flört ettikleri kişileri etkilemeye çalışmak için kullanırlar. Bu erkeklerin tuhaf bir espri anlayışı var. Kova erkeklerinin tuhaf özellikleriyle başa çıkmak oldukça zordur. Bu erkekler müzmin bekarlar olarak nam salarlar.

Kova burcu erkekleri özgün insanlardır, toplumun beklentilerine ve standartlarına uyumayı reddederler. Bu erkekler kendileri gibi hatta kendilerinden daha fazla sıra dışı olan kişilerle birlikte olmayı arzularlar. Bu sıra dışı özellikler siyah bakış açısından tutun kıyafet ve mesleklerde dahi görülebilir.

Kova burcunun en iyi anlaştığı burçlar

Kova burcunun en iyi anlaştığı burçlar kesinlikle Terazi, Yay ve İkizler burçlarıdır.

Kova burcunun anlaşamadığı burçlar

Kova burcunun anlaşamadığı burçlar biraz kalabalık olabilir. Bu burçlar genelde Başak, Balık, Akrep, ve Aslan burçları ile iyi anlaşamazlar. Tüm bu burçlara ek olarak Kova burçları diğer kova burcu kişilerle de pekte iyi anlaşamaz.

Kova burcu ünlüler

Kova burcu ünlüler
Kova burcu ünlüler
 • Bob Marley,
 • Jennifer Aniston,
 • Oprah Winfrey,
 • Justin Timberlake,
 • Michael Jordan,
 • Ellen DeGeneres,
 • Shakira,
 • Ronald Reagan,
 • John Travolta,
 • Alicia Keys,
 • Abraham Lincoln,
 • Virginia Woolf,
 • Franklin D. Roosevelt,
 • Charles Dickens

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap