Manchester United’a teknoloji devi Apple talip!
  1. Ana Sayfa
  2. Spor

Manchester United’a teknoloji devi Apple talip!

0

Dünyanın en büyük Teknoloji devlerinden biri olan Apple, Manchester United’ı satın almak istiyor. Premier Lig’in köklü kulübünün sahipleri Glazer Ailesi geçen günlerde kulübe gelebilecek maddi teklifleri değerlendirmeye alacağını açıklamış ve ardından bunun için bir danışmanlık firmasına da yetki verdiğini duyurmuştu.

Cristiano Ronaldo gündemiyle bir süredir göz önünde olan Manchester United bu olaylardan sonra Glazer Ailesi’nin elden çıkarmayı düşündüğü Manchester United’la teknoloji devi Apple ilgilenmeye başladığı yönünde İngilterede haberler yayınlandı. İngiltere’de çıkan habere göre Apple, Kırmızı Şeytanlar’ı satın alabilir. Haberlerde bahsedilen rakam ise 5,8 milyar sterlin!

İngiltere basınından geniş yer bulan ve Daily Star’da çıkan habere göre Glazer Ailesi, gelen en yüksek teklife Manchester United’ı satacak. Apple’ın ise bu konuda güçlü bir atakta bulunduğu belirtiliyor.

Yıllık geliri yaklaşık 326 milyar sterlin olan Apple çoğu kaynağa göre dünyanın en büyük teknoloji şirketi olarak görülüyor. 

ABD’li Malcolm Glazer, Manchester United’da 2005 yılında 790 milyon sterlin ile kulüp kontrolünü devralmıştı. 17 yıllık Glazer döneminin özellikle son dönemi, taraftarlarca hiç beğenilmeyerek protesto ediliyordu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap