Netflix şifre paylaşmayı 2023 itibariyle durduruyor
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film

Netflix şifre paylaşmayı 2023 itibariyle durduruyor

0

Netflix şifre paylaşmayı 2023 itibariyle durduruyor. İnternete bağlı bir cihazda dizi ve film izlemenizeolanak sağlayan abonelik tabanlı hizmet olan Netflix platformu şifre paylaşmayı durduruyor.

2023’ün başlarından itibaren Netflix abonelerinin şifrelerini paylaşmasına son vereceği haberleri The Wall Street Journal tarafından duyuruldu. Netflix’in, şifre paylaşılması yüzünden platformun büyümesinde ciddi bir engel olarak görülüp sorun teşkil edildiği belirtiliyor.

2023 yılının ilk aylarından itibaren şifre paylaşımı durduruluyor

Netflix şifre paylaşmayı 2023 itibariyle durduruyor
Netflix şifre paylaşmayı 2023 itibariyle durduruyor

2022 yılı neredeyse her alandı zorlu geçen bir yıl oldu. Bu yıl içerisinde gelir kaybı yaşamaya başlayan şirketler kervanına Netflix’te katıldı. Platformun özellikle dikkat çekiği nokta ise 10 yıldır ilk defa abone kaybının yaşanması olarak belirtiliyor. Platform şifre paylaşma durumunun bir süredir kar değerlerini olumsuz etkilediğinin farkındaydı. Neredeyse 10 yıllık süreçte hiç abone kaybı yaşamayan şirket, abone sayılarının artmasından dolayı bu sorunu göz ardı ediyordu. Netflix CEO’su Reed Hastings’in epeyce süredir ertelenen bu durumu artık kontrol etmek için adımlar atacağı konuşuluyor.

Gelen haberlere göre Netflix şuanda bazı Amerika ülkelerinde bu konuyla ilgili güncellemeleri test ediyor. Platform, hesap şifrelerini evleri dışındaki kişilerle paylaşan kullanıcılardan ekstra ücret almayı planlıyor. Bazı Amerika ülkelerinde evlerinin dışındaki kişilerle şifre paylaşımı yapan üyelerinden 3 dolarlık ücret hasil ediliyor.

Yine de belirtmek isteriz ki bu durum henüz bir kesinlik kazanmış durumda değil. Küresel olarak bu kararların uygulanıp uygulanmayacağı belirsizliğini koruyor. Netflix’in benzer çalışmaları da masada bulunuyor. İzlediğin kadar öde gibi kampanyalarında sunulabileceği gelen haberler arasında. Bu haberlerle ilgili kesinlik kazanan tek durum Netflix’in bu duruma bir çözüm içinde arayışta olması. Bildiğiniz gibi yakın zamanda düşük ücretli reklamları yeni abonelik fırsatı da sunan Netflix, Platformda ücretlendirme ile ilgili ciddi güncellemeler getirecek gibi

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/12/21/netflix-password-sharing-crackdown-early-2023

En çok izlenen Netflix Dizilerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Netflix reklamlı abonelik fiyatı

Netflix reklamlı abonelik fiyatı, Netflix, reklamlı abonelik detaylarını daha önce paylaşmıştı. “Basic with Ads” (Reklamlı Temel abonelik) adıyla sunulan yeni abonelik, kullanıcılar için daha uygun fiyata Netflix izleme fırsatı sunmak için getirildi.

Yeni abonelik ABD için 6,99 dolar olacak şekilde belirlendi. Bu özellik 3 Kasım tarihinde erişime açıldı. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, normal abonelikten 3 dolar daha az bir fiyata Netflix aboneliği alabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap