1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Nokia yeni logosunu tanıttı, 60 yıl aradan sonra bir ilk

Nokia yeni logosunu tanıttı, 60 yıl aradan sonra bir ilk
Nokia yeni logosu

60 yıl aradan sonra Nokia yeni logosunu tanıttı. Bildiğiniz üzere bir dönem dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan Nokia, uzun soluklu bir dönüşüm planı geçiriyor.

Nokia Corporation, bir dönemin en büyük akıllı telefon üreticisi konumundaydı. Şirket herkesin aklında yer edinmiş ve neredeyse 60 yıldır kullanmakta olduğu logosunda değişiklige gitme kararı aldı. MWC 2023’ün resmi lansmanından önce yani bugün, Nokia yeni kurumsal kimliğini tanıttı. BuTabi değişiklikler sadece yeni bir logo kullanmakla sınırlı değil elbette. Çoğumuzun aklında Nokia ile adeta bir bütün gibi kazınan Connecting People sloganı da bu değişiklerden nasibini aldı. Her ne kadar dijital ve modern bir yeni logo kullanımına gidilmiş olsa bile Connecting People sloganınada veda ediyoruz.

60 yıl aradan sonra bir ilk; Nokia yeni logosu

Nokia yeni logosu
Nokia yeni logosu

Şirket internet sitesinde bir kaç farklı görsel ile birlikte yeni logosunu tanıttı.

Yeni logoya ait görsellere ulaşmak istersenize buraya tıklayabilirsiniz.

Yapılan bu değişikliklerle ilgili olarak bir dönemin efsane markası olan Nokia Corporation Başkanı Pekka Lundmark “Stratejimizi yeniliyoruz ve önemli bir faktör olarak markamızı da bugün kim olduğumuzu yansıtacak şekilde yeniliyoruz: İş dünyası için inovasyon ve teknolojide lider, ağların bulutla buluştuğu bir geleceğin öncüsü.”açıklamasında bulundu.

Daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi Nokia uzun vadeli değişiklik planlarında sadece logo degiştirmiyor. Yapılan bu değişiklikler içinde şirketin yeni teklonoji alanlarına yönelmesi de beklenen bir diğer haberler arasında.

Nokia Corporation Başkanı Pekka Lundmark bu değişiklikler ile ilgili Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda “Çoğu insanın zihninde hala başarılı bir cep telefonu markasıyız, ancak Nokia’nın amacı sadece bu değil. Modası geçmiş cep telefonlarından tamamen farklı olan ağlara ve endüstriyel dijitalleşmeye odaklanan yeni bir marka başlatmak istiyoruz.” açıklamalarına da yer verdi.

Apple Ürünleri ve Fiyatları 2023 yazımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir