OPPO A78 5G Özellikleri ve Fiyatı
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

OPPO A78 5G Özellikleri ve Fiyatı

0

OPPO A78 5G Özellikleri ve Fiyatı belli oldu.

Orta-Üst segment telefonlar arasında olması beklenen Oppo A78 5G’nin özellikleri ve fiyatı çıkış tarihi olan 14 Ocaktan önce ortaya çıktı. Çin menşeili akıllı telefon markası olan OPPO son yıllarda oldukça ragbet görüyor. Oppo A78 5G modeli olan ve orta-üst segmen bi cihaz olması beklenen telefonun özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. Yeni çıkan olan telefon modelinin Türk Lirası olarak kullanıcıları tatmin edecek bir rakamla sahip olacakları söylenebilir.

Bu haberlerle birlikte de yeni çıkacak modele ait özelliklerde sızdırılmış oldu diyebiliriz.

OPPO A78 5G Özellikleri

OPPO A78 5G Özellikleri
OPPO A78 5G Özellikleri

Sızdırılan bilgilere göre yeni çıkacak telefon 5000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olup, 33W hızlı şarjı destekliyor. Oppo A78 5G kutusundan Android 13 ile kullanıcıları karşılayacak. Yeni çıkacak olan modelde ColorOS 13 bulunaca, bildiğiniz üzere Oppo kendi ColorOS’ini kullanıyor hali hazırda.

Ortaya atılan bilgilere göre Oppo A78 5G modeli en faza 8 GB ram’e sahip olarak geliyor. Telefonda 128 gb depolama alanı bulunurken, buna ek olarak 4 GB sanal ram desteği de kullanıcılara sunulacak olan bir diğer özellikler arasında. Yonga Setinde 7nm’lik bir işlemci bulunan telefon MAli G57 grafik işlem birimiyle kullanıcılara hizmet verecek.

Oppo A78 5G modelinin ekranının 6.6 inç olacağı kesinlik kazanırken bu ekranın IPS LCD ekran olması beklentiler arasında. Oppo A78 5G arkasında bulundurduğu çift kamera düzenine sahip. Kamera özellkleri ise 50 MP birinci kamera sensörü ve 2Mp ikinci lens olarak geleceği sızdırıldı. Merakla beklenen yeni orta-üst segment telefonun ön kamerası ise 8MB.

Samsung Galaxy S23 Tanıtım Tarihi Açıklandı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

OPPO A78 5G Fiyatı

OPPO A78 5G Fiyatı Orta çıkan bu bilgiler arasında Telefonun ülkemizde ne kadar satılacağı ile ilgili kesinlik kazanan bir durum söz konusu değil. Oppo A78 5G 20.000 Rubi fiyat etiketine sahip olacak. Tabi bu rakamları Türk Lirasına çevirirsek telefonun yaklaşık fiyatı ise 4.560 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde özellikle enflasyon oranlarının artmasıyla yükselen vergileri dahil edersek, telefon fiyatı kadar da vergi olacağını düşünüp ortalama 9000-1000 civarı bir fiyat etiketiyle bizleri karşılayacağını düşünebiliriz.

Kaynak: https://www.mysmartprice.com/gear/oppo-a78-5g-india-launch-tipped-january-14-price-specifications-leaked/

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap