Profesyonel Fotoğrafçı Olmak İsteyenlere Eşsiz Öneriler
  1. Ana Sayfa
  2. Fotoğrafçılık

Profesyonel Fotoğrafçı Olmak İsteyenlere Eşsiz Öneriler

0

Sadece dijital bir makine ve temel fotoğrafçılık bilgileri ile profesyonel bir fotoğrafçı olmak maalesef mümkün değil. Fotoğrafçılık her ne kadar eğlenceli bir meslek olsa da bu meslekte her şey tozpembe olmayacaktır.

Öncelikle iletişim gücünüzü artırmalı, hangi alanlarda uzmanlaşmanız gerektiğinin bilincinde olmalı, makine ve ekipman kullanımını iyi ögrenmeniz gerekiyor.

fotografcilik
Profesyonel Fotoğrafçı Olmak İsteyenlere Eşsiz Öneriler 14

  • İyi bir Fotoğrafçılık eğitimi almayı ihmal etmeyin

Doğum fotoğrafçısı, ürün fotoğrafçısı, moda fotoğrafçısı, reklam fotoğrafçısı, nişan fotoğrafçısı, portre fotoğrafçısı ve düğün fotoğrafçısı gibi sizi uzmanlaştıracak eğitimlere öncelik verebilirsiniz. Profesyonel bir fotoğrafçı olmak için öncelikle uzmanlaşmanız gerekiyor.

  • Fotoğraf makinelerini ve özelliklerini öğrenin

İyi bir fotoğrafçı olmak için hem günümüzde hemde geçmişte kullanılan çogu makineyi bilmeniz gerekiyor. Makinelerin özellikleri, lensleri, ISO değerleri gibi tüm teknik bilgilere sahip olun.

  • Fotografçılık ile ilgili programları kullanmayı ögrenin

En çok kullanılan Fotografçılık ile ilgili programları ögrenmeniz gerekiyor, gerek duyarsanız bunlarla ilgili kurslara katılın. Photoshop bilmeyen birine kimse fotograçılık işi vermez 🙂

  • Gördügünüz her şeyin fotoğrafını çekin

Profesyonler fotoğrafçı olmak için öncelikle bu konuyla ilgili el becerilerinizi geliştirmeniz lazım. Gördügünüz her kareyi denklanşöre basarak o anı kaydedin. Böylelikle ilk çektiginiz fotoğraflar ve ilerleyen zamanda çektiginiz fotoğraflar arasındaki farkları rahatlıkla görebilirsiniz.

  • Yarışmalar ile kendinizi test edin

Tabi bu süreçte rakiplerinizi tanımalı ve kendinizi test etmelisiniz. Günümüzde çok fazla Fotoğrafçı var bunlar arasında kendi düzeyinizi ögrenmek için yarışmalara katılın ve tabi ki rakiplerinizin neler yaptığını da görmüş olucaksınız.

  • Gezin, Dolaşın, Çekin.

Amacınız bu sektörde adından çokça söz ettirecek bir Fotoğrafçı olmak ise bol bol gezin. Farklı kültürlerden insanlar tanıyın, doğa ve manzara Fotoğrafları çekip bu anları ölümsüzleştirin.

kamil szybalski 141697
Profesyonel Fotoğrafçı Olmak İsteyenlere Eşsiz Öneriler 15
galeri
Profesyonel Fotoğrafçı Olmak İsteyenlere Eşsiz Öneriler 16

Profesyonel bir fotoğrafçı olmak için her şeyden önce bir eğitim alın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap