Rise of Empires: Ottoman 2. sezon
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film

Rise of Empires: Ottoman 2. sezon

0

Rise of Empires: Ottoman 2. sezon Dünya çapında büyük begeniler toplayan Osmanlı dizisi yeni bölümlerin gelmesine yakın tekrar konuşulmaya başladı. . Dizinin ikinci sezonu ‘Mehmed vs Dracula‘ Netflix tarafından açıklanmıştı. Dizinin yayın tarihide netlik kazanan ayrıntılar arasında.

Rise of Empires: Ottoman 2. sezon
Rise of Empires: Ottoman 2. sezon

Rise of Empires: Ottoman 2. sezon Konusu

Senaryosunu Kelly McPherson’un hazırladığı dizinin Yönetmen koltuğunda Emre Şahin’in oturuyor. Aksiyon, tarih ve kurgu türündeki belgesel dizisi ikinci sezonundan resmi fragman daha önce netflix tarafından yayınlanmıştı.

Beğenilen Osmanlı dizisinin ikinci sezonu ‘Mehmed vs Dracula‘ adıyla izleyicilerin karşısına çıkacak. Fatih Sultan Mehmet rolünü Cem Yiğit Üzümoğlu canlandırıyor. Netflix dizisinin başrollerinde Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu, Selim Bayraktar, Osman Sonant, Damla Sönmez ve Ushan Çakır gibi bir çok ünlü isim bulunuyor.

Netflix Dizisinde bu sezon Fatih’in Vlad ile mücadelesi konusu işleniyor. Kazıklı Voyvoda lakaplı Vlad Drakula’nın Osmanlı askerlerine yaptığı işkenceler, Fatih’in Vlad için yaptığı planlar izleyicilerin begenisine sunulacak. Dizinin ilk Sezonunda Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u alma mücadelesi işlenmişti.

Dizinin İlk bölümü 24 Ocak 2020 tarihinde yayın hayatına geçmişti. Osmanlı İmparatorluğu’nun en büyük zaferlerinden olan İstanbul’unn fethini, Fatih Sultan Mehmet’in muhteşem zekasını işlemeye çalışmışlardı. İlk sezon oldukça begeni toplamayı başardı.

Rise of Empires: Ottoman 2. sezon ne zaman?

İzleyicilerin büyük bir merakla beklediği dizi 29 Aralık’ta Netflix’te yayımlanıyor. Beğenilen dizi yeni sezonda, finalde bıraktığı yerden daha ileride yani İstanbul’un fethinden yıllar sonrayı konu alacak.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler 16 Aralık Yazımıza gitmek için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap