1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film

Şahmaran Dizisinden Yeni Fragman

0

Netflix’in Şahmaran Dizisinden Yeni Fragman yayınlandı.

Dünyanın en büyük dizi film platformlarından biri olan Netflix son yıllarda ülkemizin yerli yapımlarına oldukça ilgi gösteriyor. Yönetmenliğini Umur Turagay’ın yaptığı, Senaryosunu Pınar Bulut’un kaleme aldığı Netflix ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizinin başrollerinde ise Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz yer alıyor. Mitolojik bir hikayeyi konu alacak yeni dizi izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Netflix dizinin yeni bir fragmanını yayınlandı.

Şahmaran Dizisinden Yeni Fragman
Şahmaran Dizisinden Yeni Fragman

Şahmaran Dizisinin konusu

Son yıllarda ekranlarda oldukça başarılı performanslar sergileyen Serenay Sarıkaya’yı Netflix’in yeni yapımlarından bile olacak olan Şahmaran’da Şahsu karakterine can verirken ekranlarda görücez. Nnnesini kaybettikten sonra büyük babası ile hesaplaşmak için Şahsu Adana yollarına koyulur. Şahsu büyük babasıyla hesaplaşmak için gittiği Adana’da kendisini beklenmedik olayların merkezinde bulur. Şahsu, daha önce hiç duymamış olduğu Mar adı verilen bir toplulukla karşı karşıyadır. Henüz bilmiyor olsa bile Şahsu, bir kehanetin içindedir.

Şahmaran Dizisinin konusu
Şahmaran Dizisinin konusu

Netflix’in yeni dizisinde Türk, Kürt, İran, Irak ve Anadolu mitolojilerinden izler görmeniz mümkün. Dizide Şahmaran, özellikle anadolu çokça konuşulan efsanesine göre bellerinden aşağısı yılan ve üstü insan şeklindeki Maran adı verilen doğaüstü varlıklar olarak ekranlara geliyor. Efsaneye göre bu varlıklar hiç yaşlanmazken, öldüklerinde ise ruhları kızlarına geçiyor. Şahmaran dizisinde Şahsu (seneray Sarıkaya) ile Adana’da karşılaştığı Mar isimli topluluğun lideri Maran arasında geçmiş olan ve asırlar öncesine dayanan aşk hikayesini konu ediniyor.

2-8 Ocak Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler ve En çok İzlenen Diziler yazımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şahmeran ne zaman çıkıyor?

Merakla beklenen dizi Şahmaran, 20 Ocak 2023’te Netflix ekranlarından kullanıcılar karşısına çıkacak. Doğaüstü Mitoloji Dizisinin oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya (Şahsu), Burak Deniz (Maran), Mustafa Uğurlu (Davut), Mahir Günşiray (Ural), Mert Ramazan Demir (Cihan), Ebru Özkan (Çavgeş) gibi oldukça ünlü isimler bulunuyor.

Şahmeran Fragman

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap