1. Anasayfa
 2. Haberler

Skoda 25 Maaş İkramiye verdi

Skoda 25 Maaş İkramiye verdi
Skoda 25 Maaş İkramiye verdi

Skoda 25 Maaş İkramiye verdi. Önde gelen otomotiv devlerinden biri olan Skoda yılbaşı hediyesi olarak çalışanlarına 25 Maaş ikramiye verdi. Son günlerde ülkemizde sık sık gelen ikramiye haberlerinden sonra Skoda’nın çalışanlarına yapmış olduğu bu büyük jest bir hayli beğenilmiş durumda.

Skoda 25 Maaş İkramiye verdi

Skoda Türkiye gümde bomba gibi bir giriş yaptı. Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Yüce Skoda Türkiye‘de bulunan bütün çalışanlarına tam tamına 25 maaş ikramiye verdi. Paylaşılan haberlerle ilgili Habertürk’e konuşan Ahmet Yüce iddiaları doğruladı.

Ahmet Yüce; “Bütün işverenlerin çalışanlarına haklarını zaten vermesi lazım. Açıkçası bunun bu kadar gündem olmasına hayret ettim. Sonuçta çalışanlarımızın hakkını verdik” açıklamalarında bulundu. 120 çalışanının hepsine Yüce Auto tarafından ikramiye verdiklerini doğruladı. Yüce, “Başarımızın altında çalışanlarımızın emekleri var. Bu yıl işlerimiz yolunda gitti ve böyle bir karar aldık. Bizim yaptığımız gayet normal bir şey. Geçen yıl da çalışanlarımıza 15 maaş ikramiye vermiştik”

Skoda 25 Maaş İkramiye verdi
Skoda 25 Maaş İkramiye verdi

Ahmet Yüce ismi korona virüs salgını çıktığı dönemlerde de gündeme gelmişti. Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Skoda Türkiye distribütörü Ahmet Yüce, pandemi döneminde ‘Hiçbir çalışanı işten çıkarmayacağız’ ifadelerinde bulunmuştu. Çalışanların aldığı maaş asgari ücret olarak düşünülse bile 25 maaş ikramiye 5500 liralık asgari ücretle tam 137 bin 500 lira değerinde. Buna göre 120 kişiye verilen ikramiye en az olarak 137 bin 500 lira olarak karşımıza çıkıyor.

Geçen yıla göre otomobil fiyatları ne kadar zamlandı? Aralık 2022 yazımıza gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir