Spotify Yenilendi
Spotify Yenilendi

Spotify Yenilendi Dünyanın en popüler müzik platformu Spotify, bugün gerçekleştirilen Stream On etkinliğiyle uygulamaya gelen yenilikle duyuruldu. Gelen bu yeniliklerle uygulama her alanda degişiklikler kazandı diyebiliriz.

Spotify, ABD’nin Los Angeles kentinde bugün düzenlen Stream On etkinliğinde dünyanın en büyük müzik platformuna gelen yenilikler açıklandı. Spotify, yapılan bu degişikliklerin platformun tarihi boyunca hayata geçirilen en büyük yenilikler olarak açıkladı.

Dünyanın en büyük müzik platformu ola Spotify, getirmiş olduğu bu yeniliklerde ilk dikkat çeken arayüz oldu. Kullanıcıların deneyimlerini iyileştirmeyi hedefleyen bu arayüz eskiye göre oldukça farklı bir hava katmış platforma. Gelen bu özelliklerle eski uygulamaya nazaran kullanıcıların kişileştirme imkanı daha fazla gibi görünüyor. Bu yazımızda Akıllı karışık çalma listeleri ve yeni bir akışla bu özelliklerli sizinle birlikte inceliyoruz.

Spotify Yenilendi

Spotify Yenilendi
Spotify Yenilendi

Müzik, Podcast’ler ve Programlar ve Sesli Kitap olarak üç farklı yeni akış platforma ekleniyor. Eklenen bu yeni akışlara Ana Sayfa sekmesinde ekranın üst kısmından kullanıcılar istedigi zaman erişebilecek. Tabi bu yenilikler sadece görsel olarak karşımıza çıkmıyor, seçtiginiz kategorileri uygulama dikkate alarak size uygun akış oluşturuyor.

Müzik akışını görüntülediğiniz sırada aşağı doğru kaydırarak sesli ve görüntülü içeriklerle karşılaşacaksınız. Bu içerikler, canvas olarak belirtilen kısa videolardan oluşuyor. Bunlara ek olarak müzik bölümünde çalma listeleri ve albüm gibi özellikleri de keşfetmenize olanak tanınıyor. Bu sekme içerisinde bulunan içeriklerin instagram’da bulunan hikayeler gibi bir gösterimle karşınıza çıkması bekleniyor.

Beğendiğiniz bir şeyi farkettiyseniz bunları kaydetme, dinleme, paylaşma gibi birçok özellik getirilen yenilikler arasında. Dünyanın en büyük müzik platformu olan uygulama, müzik dinlediğiniz sırada bu akışlarda sessiz olarak içeriklere göz atma imkanıda sunacak.

Gelen bu yenilikler ile birlikte Podcast sekmesi, müzikte karşımıza çıktığı gibi kullanıcılara yeni veya bildiğiniz şovları içeren kişiselleştirilmiş içerikler gösterek. Otomatik oluşturulan bu içeriklerle begenebileceginiz podcast’lere burdan ulaşabileceksiniz. Bununla birlikte müzik ve podcast sekmesinde olduğu gibi sesli kitap bölümünde de Spotify’da mevcut geniş sesli kitap arşivi içerisinde uygun olanlar kullanıcılara gösterilecek. Tabi şunuda belirtelim spotify’da bulunan sesli kitap sekmesi ülkemizde henüz erişime açılmış durumda degil.

Şuan da sadece ABD ve Kanada’daki kullanıcılar için çıkış yapacak olan DJ özelliği de platforma gelen yenilikler arasında.

Dünyanın en zengin 5 insanı listesinde Elon Musk tekrar lider Yazının detaylarını görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Platforma gelen yenilikler arasında bir diğer özellik ise Spotify Clips oluyor. Bu özellik sayesinde diper sosyal medya uygulamalarında karşımıza çıkan Story özelliğine benzer bir özellikle platform kullanıcılarını karşılıyor. Bu özellik sayesinde platform içerisinde begenmiş oldugunuz müziklerin 30 saniyelik videolarını kendi profilinize Story gibi ekleyebileceksiniz.

Getirilen bu yeni özelliklere ek olarak birde sayaç sayfası ekleniyor platforma. Bu sayaçlar platformda bulunan sanatçı hesaplarının profiline eklenecek, bununla birlikte profiline baktınız sanatçı yeni bir şarkı çıkaracaksa bu şarkının ne zaman yayınlanacagı ile ilgili bilgi vermiş olacak.

Dünyanın en büyük müzik platformu olan Spotify, duyurmuş oldugu bu yeni özelliklerin bir süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaşagını fakat şuan için bazı özelliklerin belirli ülke ve bölgelerin kullanabilecegini belirtti.

Spotify Premium Ücreti Ne Kadar?

Spotify Premium Ücreti Ne Kadar?

Daha önce Spotify Premium almamış kullanıcılar uygulamayı bir ay boyunca ücretsiz kullanabiliyor. Bu bir aylık ücretsiz süreçten sonra aylık 29.99 TL ödeyerek spotify premium kullanabilirsiniz.

2 kişilik Spotify ne kadar?

2 kişilik Spotify ne kadar?

2 kişilik Spotify, Spotify Duo ilk ay daha önce kullanmamış olan kullanıcılar için ücretsiz. Bir aylık ücretsiz abonelikten sonra Spotify Duo kullanabilmeniz için 39,99 TL yi her ay gözden çıkarmak zorundasınız.

Spotify öğrenci ne kadar?

Spotify öğrenci ne kadar?

Spotify Premium Öğrenci diğer abonelik türlerinde olduğu gibi daha önce kullanmamış olan aboneler için ilk ay ücretsiz ve ilk aydan sonra ise şuan için aylık 14,99 TL Fiyat etiketine sahip.

Spotify Aile ücreti ne kadar?

Spotify Aile ücreti ne kadar?

Spotify Premium Aile aboneliği diğer aboneliklerde de olduğu gibi daha önce platforma üye olmamış kullanıcılar için ilk ay ücretsiz. İlk aydan sonra Spotify Premium Aile aboneliği 49,99 TL fiyat etiketine sahip. Spotify Premium Aile aboneliğinden 6 hesap faydalabiliyor.

Spotify Premium bütün ödeme planlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir