SsangYong isim değiştiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

SsangYong isim değiştiriyor

0

SsangYong isim değiştiriyor. KG Group, Mart ayında hissedarlardan onay alınması durumunda şirketin ismini değiştirmeyi planladıklarını açıkladı. KG Group, geçtiğimiz yıl SsangYong Motor’u satın alarak kendi bünyelerine katmıştı.

Satın almış oldukları şirket için yeni yatırım planları bulunan KG Group, aynı zamanda isim değişikliğine doğru gittiklerini de açıkladı. Güney Koreli otomotiv şirketi SsangYong, geçtiğimiz yıl KG Group tarafından satın alınarak kendi bünyelerine eklenmişti.

SsangYong isim değiştiriyor
SsangYong isim değiştiriyor

SsangYong KG Mobility oluyor

Paylaşılan bilgilere ışığında, eğer değişiklik gerçekleşirse SsangYong’un yeni ismi KG Mobility oluyor. Bu isim değişişikliğinden sonra otomobillerin üzerinde KG logosu bulunacak. Görünüşe bakılırsa KG Group, SsangYong üzerinde son yıllarda oluşan kötü imajı bu isim değişikliğiyle silmeyi hedefliyor. KG Mobility Yönetim Kurulu Başkanı Kwak Jea-Sun, konuyla ilgili yaptığı duyurularda, “SsangYong Motor ismi iyi anılarla dolu bir hayran kitlesine sahip ama aynı zamanda kötü bir kötü bir imajı da var” açıklamaları ile ismin kötü bir imaj oluşturuğunu düşündüklerini açıkça ifade ediyor.

Verilen tüm bu sinyaller ışığında yapılması planlanan isim değişikliği önerisinin bu yıl Mart ayında düzenlenecek toplantıda hissedarlar tarafından kabul edilmesi ile mümkün olacak. Tabi hissedarlardan onay çıkarsa, markanın logosu ve kurumsal kimliği dahil tüm pazarlama süreci tepeden tırnağa değişmiş olacak. Kwak bu konuda “Sadece ismin sonundaki ‘Motor’ kelimesini de değiştirebilirdik fakat biz daha köklü bir değişim planlıyoruz” açıklamalarına yer veriyor.

SsangYong KG Mobility oluyor
SsangYong KG Mobility oluyor

Nissan Ocak 2023 Fiyat Listesini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.koreaherald.com/view.php?ud=20221222000553

SsangYong isminin geçmişi

SsangYong ismi Korece “ikiz ejder” anlamına geliyor. Bu isim tam 36 yıldır marka tarafından kullanıcıları ile buluşuyor. 36 yıllık köklü bir geçmişten sonra ismi değiştirmek tam anlamıyla zor bir karar olsa gerek. Yapılan açıklamalara bakılırsa KG Group, SsangYong’u bir otomotiv üreticisinden ziyade mobilite şirketine dönüştürmeyi hedeflemiş durumda.

Şuan günümüzde kullanılan isim1986 yılında SsangYong Group tarafından satın alınmasıyla firma taratından kullanılmaya başlandı. Fakat SsangYong’un geçmişi bir üretici olarak 1954 yılına kadar uzanmış durumda. Bütün bu olanlar içerisinde şirket daha sonraları sırasıyla Daewoo, SAIC ve ardından Mahindra & Mahindra çatısı altında faaliyetlerini sürdürdü. SsangYong 2022 yılında KG Group tarafından satın alındıktan sonra isim değişikliğine gidebilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap