Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?
Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır? Taksitle cep telefonu alırken dikkat etmemiz gerekenler neler? Alışveriş kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma. İhtiyaç kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma. Faturaya ek cep telefonu alma. Senetle taksitle cep telefonu alma. Kredi kartı kullanarak taksitle cep telefonu alma.

Çogumuzun bildigi üzere bir süre önce alınan kararlar neticesinde ülkemizde kredi kartına taksitle cep telefonu alma lüksümüz kalmamıştı. Tabi her ne kadar kredi kartıyla taksitle telefon olma sınırlandırılmış olsa bile, ülkemizi son zamanlarda etkisi altına alan yüksek enflasyon oranları ile birlikte bir anda telefon almak oldukça zor bir durum haline geldi. Durum böyle olunca taksitle telefon almak için çeşitli yöntemler ortaya çıktı. Merak edenler için bu yazımızda taksitle telefon alma yöntemlerini ve taksitle telefon alırkan dikkat etmemiz gerekenlere birlikte göz atıyoruz.

İçinde bulundugumuz dönem hiç şüphesiz teknolojinin en yogun oldugu zamanlardan biri. Akıllı telefon üreticileri her geçen gün yeni teknoloji ve çıkarmış oldukları yeni modeller ile birlikte kullanıcıların oldukça fazla dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Ülkemizde son zamanlarda yükselen enflasyon oranları ve uygulanan vergiler neticesinde telefon olmak oldukça zorlaşmış olması ile birlikte bir süre önce kredi kartıyla telefon almayada çeşitli sınırlandırmalar getirilmişti. Kullanıcılar direkt olarak yüksek paralarla telefon alamadıgı için bununla ilgili çeşitli yöntemlerde çıkmış oldu.

Telefonu aldıgınız firma bile taksitle telefon alma durumunda farklı farklı yöntemlere gidiyor. Oluşan bu ortamda satıcılar kullanıcılara taksitle telefon satabilmek için kendi bünyelerinde çeşitli taksit ve kampanya imkanını buluşturuyor. Tabi her satıcıda farklı kampanyalar olabilecegi gibi bununla ilgili almak istediginiz telefonun fiyatlarıda bu satıcılar arasında farklılık gösterebiliyor. En çok dikkat etmemiz gereken hususların başında iyi bir fiyat araştırması yapmamız olacaktır elbette.

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?
Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Taksitle cep telefonu almak için kredi kartına sınırlandırmalar getirilmiş olsada başlıca yöntemleri şunlar; Alışveriş kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma, İhtiyaç kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma, Faturaya ek cep telefonu alma, Senetle taksitle cep telefonu alma gibi farklı yöntemleri var.

Alışveriş kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma

Alışveriş kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma
Alışveriş kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma

Son yıllarda ülkemizde ve dünyanın neredeyse her yerinde görülmekte olan yüksek enflasyon oranlarından sonra bildiginiz üzere özellikle telefon fiyatlarında ciddi yükselişler meydana gelmeye başladı. Ülkemizde hali hazırda kredi kartına taksitle cep telefonu almaya sınırlandırılmalar getirildikten sonra farklı farklı taksitle telefon alma yöntemlerine başvurulmaya başlandı. Bu yöntemlerin arasında en fazla dikkat çeken yöntem ise alışveriş kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma oluyor. Bunun için kullanıcılar alışveriş kredisi kullanarak taksitle cep telefonu sahibi oluyor.

Bu yöntem ile satış geçrçekleştiren magaza ve alışveriş siteleri bununla ilgili olarak farklı bankalarla anlaşmaya vararak, telefon almak isteyen kullanıcıları için alışveriş kredisi seçenegi sunuyor. Bu krediler satıcılar ve bankalar arasında degişiklik gösterip, diğer kredilere göre daha düşük faizli oldukları için kullanıcıların ilgisini çekiyor. Hatta bununla ilgili sıfır faizli kredi imkanı sunan bankalarda bulunuyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan düzenlemeye göre 12 bin TL fiyat etiketinin aşagısında olan cep telefonları için yapılacak kredi taksidi 12 ay, 12 bin TL ve üzerinde fiyat etiketine sahip olan cep telefonları için yapılacak kredi taksidi 3 ay ile sınırlandırılmış durumda. Her ne kadar eskiden oldugu gibi kredi kartıyla taksitli telefon alma gibi işinizi kolaylaştırmıyor olsa bile direkt olarak peşin ödemeyle alamayan kullanıcıların sıklıkla seçtigi bir yöntem.

İhtiyaç kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma

İhtiyaç kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma
İhtiyaç kredisi kullanarak taksitle cep telefonu alma

Üstte belirtmiş oldugumuz gibi Alışveriş kredisi ile taksitle telefon almak isteyen kullanıcıların karşısına çıkan taksit sayısı az olduğu için ve özellikle 12 Bin TL fiyat etiketine sahip telefonlara getirilen 3 taksit uygulamasının yetersiz kaldıgı için kullanıcıların bir kısmı telefon almak için alışveriş kredi kullanmakta buluyor çareyi.

Alışveriş Kredisi kullanarak almak istemeyen ve taksitleri az bulan kullanıcılar bu yöntemi kullanarak 36 aya kadar taksit imkanıyla ihtiyac kredisi kullanıp istedikleri telefona sahip oluyorlar. 12 Bin TL altındakikeler 12 ay, 12 Bin TL üstünteki telefonlar için kullanılan 3 ay taksitli alışveriş kredisi yeterli gelmeyince 36 aya kadar taksitle alınabilen ihtiyac kredi ile taksitle cep telefonu alma fikri kullanıcılara daha cazip geliyor.

Bankalar müşterilerini memnun edebilmek için alışveriş kredisinde oldugu gibi birkaç şartı yerine getiren müşterilerine ihtiyac kredisi de veriyor elbette. Bunun için dikkat etmeniz gereken şartların başında kredi puanınızın yüksek olması gerekiyor. Kredi puanınız düşükse ve bankalara borcunuz varsa ihtiyac kredisi talebiniz olumsuz olarak yanıtlanabilecegini unutmayın.

Faturaya ek cep telefonu alma

Faturaya ek cep telefonu alma
Faturaya ek cep telefonu alma

Ülkemizde kredi akrtıyla taksitle telefon almaya getirilen sınırlamadan öncesinde bile bu yöntem oldukça fazla kullanıcı tarafından kullanılıyordu. Faturaya ek kampanyalarla cep telefonu olmak en az ihtiyaç kredi ve alışveri kredi ile telefon alan kullanıcılar kadar sıklıkla kullanılan bir diğer taksitle cep telefonu alma yöntemleri arasında. Turkcell, Vodafone ya da Türk Telefon firmalarından hangisini hali hazırda kullanıyorsanız operatör firmalarınız herhangi bir ön ödeme gerçekleştirmeden taksitle telefon almanıza olanak tanıyor.

Unutmadan şunları da ekleyelim BDDK tarafından belirlenen taksitle telefon alırken uygulanan taksit miktarı, faturaya ek cep telefonu alma kampanyalarında da geçerli. Bu kampanyalardan yayarlanarak cep telefonu almayı istiyorsanız iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Bazı GSM operatörleri bununla ilgili çeşitli kampanyalar oluşturarak kullanıcılarına hizmet veriyor.

Senetle taksitle cep telefonu alma

Senetle taksitle cep telefonu alma
Senetle taksitle cep telefonu alma

Senetle taksitle cep telefonu alma yöntemi her ne kadar diğer yöntemler kadar popüler olmasada çogu kullanıcının tercih ettigi taksitle cep telefonu alma yöntemlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik senetle borçlanarak taksitle alabileceginiz elektronik cihazlar sadece cep telefonları ile sınırlı degil. Bir çok satıcı ve magaza bununla ilgili bir çok teknolojik cihazı senetle borçlanarak taksitle alışveriş yapmanıza imkan saglıyor. Bu yöntemi genellikle kredi puanı düşük ve kredi kullanmak ismeyen kullanıcıların sıklıkla yöneldigini belirtelim.

BDDK tarafından belirlenen taksit sayısı, senet ile borçlanarak taksitle telefon almak isteyenler içinde geçerlidir. Unutmadan şunlarıda ekleyelim senetle borçlanarak telefon alırken oluşan vade farkı bazı durumlarda diğer seçeneklerden oldukça fazla yüksek fiyatlar gösterebilir. Bu durumda magdur olmamak için bu yöntemi kullanmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmayı ihmal etmeyin.

Taksitle cep telefonu alırken dikkat etmemiz gerekenler

Taksitle cep telefonu alırken dikkat etmemiz gerekenler
Taksitle cep telefonu alırken dikkat etmemiz gerekenler

Kredi kartına taksityle cep telefonu almaya sınırlandırmalar getirildiği için bazı kullanıcılar yukarda belirttigimiz yöntemleri kullanarak cep telefonu sahibi olmayı hedefliyor. Fakat bu durumlarda oldukça fazla dikkat etmeniz gerekir çünkü karşınıza çıkacak olan her satıcı yada magaza iyi niyetli olmayabilir. Bu durumlarda iyi bir araştırma yapmadan önce telefon almak pek saglıklı bir durum degil. Bir telefon almaya çalışırken iki katı fiyatla telefon almamaya dikkat etmelisiniz.

Bu yöntemlerde en yüksek vade farkları genelde senetle cep telefonu almak isteyen kullanıcıların karşısına çıkıyor olsa bile faturaya ek olarak taksitle telefon alırkende bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Yöntemler kullanıcıları telefon sahibi etmek ve müşterilerini memnun etme odaklı olsa bile her zaman karşınıza iyi niyetli satıcıların çıkmayacagı gerçegini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Taksitle cep telefonu almadan önce hangi yöntemi seçerseniz seçin iyi bir araştırma yapmadan önce telefon almayın.

En Çok Satılan Telefon Modelleri Yazımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir