Terazi Burcunun özellikleri
Terazi Burcunun özellikleri

Terazi Burcunun özellikleri Terazi burcu olumlu olumsuz genel özellikleri. Terazi burcu Zodyak’ın 12 burcundan yedincisidir. Terazi burcunun döngüsü her yılın 23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Terazi burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitligezegenler Terazi burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamanın önemi oldukça fazladır. İşte, Terazi burcunun özellikleri

Terazi burcunun özellikleri (23Eylül – 22 Ekim)

Elementi: Hava
Sembolü: Adalet terazisi
Renk: Pembe, yeşil
Niteliği: Kardinal
Yönetici gezegeni: Venüs (güzelliğin, lüksün ve aşkın gezegeni)
Gün: Cuma
Uğurlu sayılar: 4, 6
Gizli tutkuları: Sevmek ve sevilmek
Uğurlu taşları: Yeşim, Topaz, Pembe Kuvars, Turmalin, Akuvamarin
Vücutta tekabül ettiği yer: Alt sırt, popo
Olumsuz özellikleri: Faydasız, kararsız, aşırı duygusal, manipülatif, şımarık, kuruntulu
Olumlu özellikleri: Çekici, sevimli, adil, cana yakın, paylaşımcı, romantik,
En sevdiği şeyler: Büyük konserler, şiir, pahalı mücevherler, tasarım giysiler, iyi yemek, uyum, nezaket,
gezmek
Güçlü yanları: Dayanışmacı, diplomat, zarif, tarafsız, sosyal olmaları
Zayıf yanları: Kararsız olmaları, çatışmadan kaçmaları, kendilerine acımaları
Nefret ettiği şeyler: Donuk ya da pratik insanlar, zorbalık, bir karar vermeye zorlanmak, “belki”ler, şiddet,
adaletsizlik, gevezelik, şekilcilik

Terazi Burcunun özellikleri
Terazi Burcunun özellikleri

Terazi burcunun kişisel özellikleri

Kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar olmak üzere burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanırlar. Terazi burcu dört kardinal burçtan biridir. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatan burçlardır. Yaptıkları her şeyde birinci olmayı isteyen bu burçlar özgün olmayı severler. Arkadaş ortamlarında partileri, organizasyonları onlar başlatır Akım belirleyicidirler. Hava elementi ile yönetilen üç burçtan biride Terazi Burcudur. Diğerleri ise kova ve ikizlerdir. İkizler’in başlattığı iletişim rüzgarlarını nezaket, görgü ve toplumsal bağ rüzgarlarına dönüştürür ve bunun nedeni Terazi burcunun ikinci hava burcu olmasıdır.

Terazi burcu insanları barışçıl ve adil olmakla bilinirler. Bu kişiler yalnız kalmaktan hoşnut olmazlar. Yanlarında kendileri için bir ayna görevi görecek birilerinin olmasını dilerler. Bu bireylerin en çok hoşuna giden şey denge ve simetridir; her daim adalet ve eşitlik peşinde koşarlar. Çatışmalardan kaçmak için neredeyse her şeyi denerler, mümkün olan her yerde barışı sürdürmek için çaba gösterirler.

Terazi Burcu 1

Terazi Burcu Testi Verdigin cevaplara göre %kaç Terazi burcusun? öğrenmek için buraya tıklayın.

Terazi Burcu kadınının özellikleri

Terazi Burcu kadınının özellikleri
Terazi Burcu kadınının özellikleri

Ya uzun süreli bir ilişki içindedir ya da sürekli sevgili değiştirir ama ne olursa olsun Terazi burcu kadınının her zaman bir ilişkisi illaki mevcuttur. Hiçbir zaman durulmayan bu aşk kadınlarından uzun süreli bir ilişki yaşadıklarında da asla geleneksel bir evlilik yapmaları beklenemez. Yinede Terazi kadınları bazen “mükemmel sevgili” fantezisine kendilerini fazla kaptırırlar ve bu nedenle çok sık hayal kırıklığına uğradıkları görülebilir. Terazi burcu Dizginlenmekten asla hoşlanmazlar. En uygun eş açık fikirli, kıskanç olmayan insanlardır diyebiliriz. Aynı zamanda Terazi burcu kadınlarının, birlikte oldukları insanlara gerçek kişiliklerini göstermeye ihtiyacı vardır.

Terazi burcu erkeğinin özellikleri

Terazi burcu erkekleri acı gerçeklerdense şiirsel bir ideali tercih eden umutsuz romantikler olarak bilinirler. Gerçek hayatın keskin kenarları bu burcun erkekleri için tatsızdır. Partnerleri açısından Terazi erkeklerinin yüksek kaidelerine uyum sağlamak zorluk gösterebilir. Her daim yanlış bir karar vermekten ve uzun süreli bir ilişkiye girmekten korkar terazi burcu erkekleri. Terazi erkekleri hakkında bir karar vermek büyük ihtimalle yanıltıcı olur.

Terazi burcu erkeği yalnız olmaktan nefret etmeleri ile bilinirler. Kendisiyle, duygularıyla yüzleşmekten korkar bu erkekler. Birden fazla partnerle kendisini oyalayabilirler. . Uzun süreli ilişkide arıyorsanız hayallerinizin erkeği Terazi burcu erkeği olabilir. Terazi burcu erkeği iltifatlar ve jestlerle karşısındakini şımartmayı sever. Güzel bir ilişki ortaya çıkması için kendi içindeki özgürlük – bağlılık çelişkisini bir çözüme kavuşturması gerekiyor.

Terazi burcunun burç uyumu

Kova – Terazi uyumu: Bir çift olarak sosyal hayatları oldukça zengin ve doyurucu olacağına hiç şüphe yok. Kova da Terazi de sosyalleşmeyi, konuşmayı ve insan içinde olmayı seven burçlardır.

İkizler – Terazi uyumu: Entelektüel, cinsel ve sosyal açıdan birbirleri için biçilmiş kaftan gibidirler denebilir. Romantizm uyumu açısından İkizler ve Terazi birlikteliği ideal bir çift olurlar. Her ikisi de çeşitliliği sever.

Yay – Terazi uyumu: Terazi burcu, maceraperest Yay burcu için ilişkiyi ilgi çekici kılmayı becerebiliyorken Yay burcu de entelektüellik tutkusuyla birlikte Terazi’ye istediği zihinsel tatmini ona yaşatacaktır. Sıcakkanlı Terazi ile tutkulu Yay burcunun birbirlerinden sıkılmaları söz konusu bile olamaz.

Balık – Terazi uyumu: Terazi de Balık da başkalarının mutluluğuna odaklanan duygusal burçlar olduğu
için başlangıçta iyi bir ilişki gibi görünse de Balık burcu insanlarla geçinmek konusunda Terazi burcuyla pek fazla benzerlik göstermez.

Yengeç – Terazi uyumu: Yengeç derin bir duygusal bağ kurmak isterken Terazi entelektüel bir bağ kurmak isteyecektir. Bu ikisinin ilişkide epey farklı ihtiyaçları olduğu söylenebilir. Yengeç burcunun aşırı derecede eleştirel olma eğilimi Terazi burcunu ilişkiden soğutabilir.

Terazi burcu ünlüler

Kim Kardashian,
Lil Wayne,
Simon Cowell,
Snoop Dogg,
Gwen Stefani,
John Lennon,
Michael Douglas,
Catherine Zeta-Jones,
Mahatma Gandhi,
Vladimir Putin,
T.S. Eliot,
Oscar Wilde

Terazi Burcunun Anlaşabileceği Burçlar

Terazi burcunun anlaşabileceği burçlar içerisinde ilk sırada ikizler var. Terazi sosyalleşmeye meraklı, insan ilişkilerinde eğlenceli ve hayatın tadına bakan ikizler ile oldukça iyi anlaştığı söylenebilir. Terazi burcunun bir diğer anlaştığı burç ise kovadır burcudur.

Terazi Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

Terazi burçlarının anlaşamadığı bir burç alarak ilk başta akrep var. Sosyal ve herkese iyi iletişim kurabilen teraziler, şüpheci akrepleri rahatsız edebilmeleri ile tanınırlar. Akrep ve Terazi burçları beraber ilişkilerini sürdürebilir fakat iki burcun birbirini anlaması oldukça zor olacaktır.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir