1. Anasayfa
 2. İnternet

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? 

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? 
Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? 

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? Bir dönemin en popüler sosyal medya platformları arasında olan tumlbr kan kaybetmeye devam ediyor. Çok degil 5-10 yıl öncesine kadar çevremizde sıklıkla duyduğumuz Tumblr gün geçtikçe popülerliğini kaybetti. Son zamanlarda yaşadığı veri ihlalleri olsun ve piyasaya sürülen yeni rakipleri olsun Tumblr’a sürekli olarak kullanıcı kaybettirmeye devam ediyor. Durum böyle olunca çoğu kullanıcı bu gemiden ayrılıyor. Sizde artık Tumblr kullanmak istemiyor ve Tumblr hesap silme nasıl yapılır? sorusunu merak ediyorsanız bu yazımızda adım adım paylaşıyoruz.

Tumblr İlk olarak 2007 yılında piyasaya adım atmıştı. Kısa bir süre içerisinde yaklaşık 75.000 kullanıcıya sosyal medya platformu adından sık sık söz ettirmeye devam ediyordu. Tumblr bu hızlı yükselişe ara vermek zorunda kaldı ilerleyen yıllarda meydana gelen veri ihlalleri, piyasa çıkan yeni rakipler ve bunlar gibi bir çok sebep, Tumblr kullanıcılarının platformdan uzaklaşmasına neden oldu. Kullanıcılar uzaklaştıkça Tumblr kendi popülaritesini kaybetti.

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? 
Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? 

Tabi ne kadar büyük bir kullanıcı kaybı yaşasada halen çok fazla kullanıcı bu platformu kullanıyor. Tumblr, kullanıcıların blog yazabildiği, sohbet edebildiği, resim video vb. paylaşabildiği ve bunlar gibi çok fazla özelliği kullanabildiği bir sosyal medya platformu. Tumblr hesap silme nasıl yapılır? sorusunu çok fazla bekletmeden adım adım anlatalım.

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Tumblr hesap silme nasıl yapılır?

Tumblr hesap silme nasıl yapılır?

1:Tumblr web sitesini açıyoruz
2: Tumblr hesabınızda oturum açıyoruz
3: Sağ üst kısımdan ‘Hesap’ kısmına ve ardından ‘Ayarlar’ı seçiyoruz
4: En aşağıda ‘Hesabı Sil’i seçiyoruz
5: Doğrulamak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin

Tumblr hesabını silmek isteyen kullanıcıların, ilk olarak Tumblr web sitesine girmesi gerekiyor. Web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın. Bunları web sitesinden yada mobil uygulamadan yapmanız mümkün.

Platformun web sitesine yada uygulamasını açtıktan sonra giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda yer alan ‘Hesap’ kısmına tıklayın. Hesap kısmına tıkladıktan sonra Ayarlar bölümüne tıklıyoruz. Tumblr hesabınızı silmek için açılan sayfanın el altında bulunan Hesabı Sil butonuna tıklıyoruz. Bunu yaparken unutmayın silinen Tumblr hesapları bir daha aktif hale getirilemez.

Tumblr hesap dondurma nasıl yapılır?

Tumblr hesap dondurma nasıl yapılır

Bir dönem Dünyanın en büyük sosyal medya platformunda maalesef böyle bir seçenek yok. Binlerce kullanıcı bu özelliği talep ettiyse bile olumlu bir geri dönüş sağlanmadı. Tumblr platformunda hesabınızı donduramazsınız.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir