Twitter Blue Nedir? VPN ile Twitter mavi tık Nasıl Alınır?
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler

Twitter Blue Nedir? VPN ile Twitter mavi tık Nasıl Alınır?

0

Twitter Blue Nedir? VPN ile Twitter mavi tık Nasıl Alınır? Twitter Dünyanın en zengin insanları arasında bulunan milyarder iş adamı Elon Musk tarafından geçtigimiz aylarda satın alınmıştı. Elon Musk twitter’ı satın aldıktan sonra sosyal medya platformunda yeni bir dönem başladı desek yeridir. Musk, şirketi satın aldıktan sonra ilk iş olarak twitter’da bulunan mavi tik rozetini ücretli yapmıştı. Yapılan bu değişikliler umdugu gibi sonuçlanmayıp ekim ayında kullanıcıların erişimine kapatılmıştı. Twitter Blue tekrar aktif hale getirildi. Twitter Blue nedir? Twitter Blue nasıl alınır? Twitter Blue VPN ile Nasıl Alınır? sorularınızı bu yazımızda cevaplıyoruz.

Twitter Blue Nedir? Twitter Blue VPN ile Nasıl Alınır?
Twitter Blue Nedir? Twitter Blue VPN ile Nasıl Alınır?

Twitter “mavi tik rozeti” daha önce özel incelemeler çerçevesinde kullanıcıların hizmetine sunuluyordu. Her hesap bu rozete sahip olmakta zorlanıyordu. Sosyal medya devi Twitter’da “tanınmış” ve “onaylanmış/orijinal hesap” simgesi “mavi tik” alınması zor bir rozetti. Milyarder işadamı “Elon Musk”, mavi tik rozetinde yeni bir dönem başlatarak kullanıcılarına sunmuştu. Musk Twitter’ ı almasından sonra özellikle ifade özgürlüğüne yönelik olarak geliştirmelerin yapılacağı açıklamalarına öncelik verdi. Bu konuda ilk müdahaleyi de ifade özgürlüğünü kısıtlayan mavi tik özelliğiyle başlatmış oldu.

Twitter Blue Nedir?

Yeni ücretli aylık abonelik programı olan Twitter Blue, hesabın “mavi tikli” olmasını gerçekleştiriyor. Twitter Blue, Twitter’da kullanıcıların hesaplarında “mavi onay rozeti” olmasını sağlayan ücretli abonelik programı olarak kullanıcıların karşısına çıktı. Artık mavi tikli Twitter hesaplarının, “orijinal hesap onaylı” ve “Twitter Blue abonesi” olduğunu göstermiş oluyor.

Şirket ve işletmeler için “altın renk” olarak sunulan tik. Yeni Twitter Blue programında genel kullanıcılar “mavi tik” alabilmeleri mümkün. Twitter devlet kurumları ve isimleri için “gri tik” rozeti yeniliğini sunmuş durumda.

Twitter Blue programına dahil olanlar, ek özelliklerden de faydalanabilecekler. Twitter Blue programıyla hesapların kazanabildiği ek özellikler şu şekilde;

 • Yeni özelliklere erken erişim
 • Tweet düzenleme
 • Daha az reklam/reklamsız Twitter
 • Tema kişiselleştirme
 • Öncelik bildirimleri
 • Sabitlenen sohbet
 • Daha uzun video yükleme
 • Yeni okuyucu modu

Twitter Blue abonesi olduklarında Kullanıcılar “ad” ve “kullanıcı adı” geğiştirmek isteseler bile bu mümkün degil. Twitter, bu işlem için yakın dönemde fonksiyon getirileceğini açıkladı. Eğer değiştirirse “mavi tik” kaldırılma olayı gündeme gelebilir. Bu durumda hesap tekrar incelemeye girecek ve uygun olması halinde yeniden aktif edilecek.

Twitter Blue Nedir?
Twitter Blue Nedir?

Twitter Ücretli Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter Blue programı şu an için Türkiye erişimi bulunmuyor. Program “ABD”, “Kanada”, “Yeni Zelanda” ve “Avustralya” gibi ülkelerde hizmet vermekle sınırlı. Bu ülkelerdeki Twitter kullanıcıları Apple “iOS” ve Google “Android” üzerinden “uygulama içi satın alım” ile satın alıp aktifleştirebilece. Bu ülkelerde bulunan kullanıcıların “twitter.com” adresinde Twitter ödeme ortağı “Stripe” aracılığıyla satın alabileceği açıklandı.

Türkiye’de bulunan kullanıcılar Twitter ücretli mavi tik almak için “ABD VPN” ile giriş yapmak zorunda. Standart olarak Twitter Blue satın alma işlemleri Twitter uygulamasındaki profil sayfasından yapılabilecek.

Twitter Blue Ne işe yarıyor?

Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, Twitter’da daha iyi bir deneyim yaşayabilmeleri ön planda. Twitter Blue, Twitter tarafından sunulan bir ücretli abonelik hizmeti olarak karşımıza çıkıyor. Örnek vermek gerekirse Twitter Blue ile bazı ekstra özelliklere erişebilir ve tweet’lerinizi düzenleyebilmeniz mümkün. Twitter Blue ile reklamları kapatabilir ve kullanımınızı daha kolay hale getirecek bazı işlevlerden de yararlanabilirsiniz.

Twitter Blue Nasıl Alınır?

Twitter Blue Nasıl Alınır?
Twitter Blue Nasıl Alınır?

Twitter Blue aboneliği sadece ABD’de erişime açılmış durumda Türkiye’de şuan kullanıma sunulmadı. ABD’de bir Apple cihazınız varsa, Twitter Blue aboneliğini almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Twitter uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan kişi simgesine dokunun ve “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayın.
“Abonelikler” sekmesine gidin ve “Twitter Blue” seçeneğine tıklayın.
Abonelik için gereken adımları izleyin ve ödemeyi yapın.

Twitter Blue aboneliği, Twitter’da kullanıcıların bazı ekstra özelliklere erişim sağlamasını sağlıyor. Türkiye’de bu abonelik şuan için erişime sunulmadı. Eğer ABD’de bulunmuyorsanız, bu aboneliği almanız vpn yöntemi ile mümkün.

Twitter Blue Türkiye için hizmete alındığında doğrudan bu şekilde alınması mümkün olucak. Ancak şuan Türkiye’den alınamadığı için VPN kullanılarak alınması mümkün.

opera vpn

Telefondan Ücretsiz En İyi VPN Uygulamaları yazımıza gitmek için tıklayın.

VPN ile Twitter mavi tık Nasıl Alınır?

Twitter mavi tik hizmeti, Türkiye’de aktif olarak kullanıcılara sunulmuş durumda değil. Bu yüzden Twitter VPN mavi tik alma yöntemi en fazla tercih edilenler arasında. Bu yöntemde kullanıcılar VPN kullanarak, ABD üzerinden bağlanmış gibi bulunuyor ve ABD’de aktif olan Twitter Blue programına dahil olmaları mümkün oluyor.

Twitter ABD Mavi Tik Alma?

Twitter’ın Blue programını ABD için açmış olması nedeniyle Türkiye’den almak için “VPN” kullanılarak alınması mümkün. Twitter ABD mavi tik alma işlemi için ABD üzerinden bağlantı sağlayacak VPN kullanılması gerekiyor yukarıda en iyi vğn uygulamalarını paylaşmıştık. Twitter ABD mavi tik almak için sırasıyla aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 1. iOS cihazlarda “App Store”, Android cihazlarda “Play Store” uygulamasına girişi yapın.
 2. Arama kısmına “ABD VPN” yazıyoruz.
 3. Çıkan VPN uygulama sonuçlarından birisini seçin ve indirmeye başlayın.
 4. VPN kurulumunu tamamladıktan sonra cihazdaki “Twitter” uygulamasını kaldırmanız gerekiyor.
 5. Telefonu yeniden başlatıyoruz.
 6. Restart(yeniden başlatma) işlemi sonrasında VPN uygulamasını açın ve aktif hale getirin.
 7. PlayStore/App Store uygulamasından “Twitter” uygulamasını yeniden indirin.
 8. Twitter hesabına giriş yapın.
 9. Twitter ayarlar kısmına girin ve “Twitter Blue Edin” kısmına tıklayın.
 10. Açılan menüde “Hemen Al” butonuna basın ve ödeme alternatiflerinden birini kullanarak, ödemeyi tamamlayın.

Twitter Mavi Tik Ücretleri Ne Kadar?

Twitter Mavi Tik Ücretleri Ne Kadar?
Twitter Mavi Tik Ücretleri Ne Kadar?

Twitter’ın mavi tik programı ücretli hale geldiği duyrulmuştu. Twitter Blue abonelik fiyatı “Twitter web” için aylık “8 Dolar” olarak açıklandı. Twitter CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Apple tarafından gizli vergilendirme tartışması başlatarak gündeme gelmişti. Twitter’ın Blue programında bu duruma hassasiyet göstereceği açıklandı. App Store’da Apple tarafından satın alımlarda %30 oranında kesinti mevcut. Twitter Blue iOS fiyatı “11 Dolar” olarak açıklanmış durumda.

Twitter Blue programı “revize” için kaldırılmadan önce Türkiye’de 109 TL fiyat etiketiyle karşımıza çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap