Twitter Hediye Gönderme Özelliği Getiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Twitter Hediye Gönderme Özelliği Getiriyor

0

Dünyanın en büyük sosyal içerik platformlarından biri olan Twitter Hediye Gönderme Özelliği Getiriyor.

Dünyanın en büyük sosyal içerik platformlarından biri olan Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra sürekli farklı farklı konularda gündeme geliyor. Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Musk, Satın aldığı sosyal ağ platformunun kar oranlarını artırmak için sürekli olarak yenilikler ekliyor. Paylaşılan haberlere göre Twitter platformunda bulunan üreticilerin paraya çevirebileceği hediye emoji gönderme özelliği yakın zamanda devreye giriyor. Musk, şirketi satın aldıktan sonra çok konuşulan Twitter mavi tikleri hakkında Twitter Blue abonelik sistemini kurup fiyatları da bir hayli yükseltmişti.

Twitter Hediye Gönderme Özelliği Getiriyor
Twitter Hediye Gönderme Özelliği Getiriyor

Twitter Hediye Gönderme

Dünyanın önde gelen sosyal ağlarından biri olan Twitter getirmeyi düşündüğü bu özellik ile Twitter kullanıcılarınında para kazanmasını hedefliyor. Bu sistem zaten hali hazırda Facebook, TikTok gibi oldukça popüler ağlarda zaten kullanılıyor durumda. Diğer platformların daha önce getirdikleri sistemde platform kullanıcıları beğendikleri içerik sağlayıcılarına ücretli olarak çeşitli hediyeler yolluyor ve yolladıkları kişilerde bu hediyeleri paraya çevirerek oldukça ciddi paralar kazanabiliyor.

Peki Twitter bundan nasıl bir kar elde ediyor?
Platform içerisinde kullanıcıların hediye gönderebilmesi için ilk olarak platform içerisinde bu hediyeleri satın almaları gerekiyor. Twitter ise haliyle satın alınan bu hediyelerden kesintilerek uygulayarak gelir elde etmiş olacak.

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Musk, yeni getireceği sistemi Twitter 2.0 olarak adlandırıyor. Gelen yenilikler arasında Twitter Hediye gönderme aktif hale getirileceği düşünülüyor. Yeni sistem ile ilgili payaşılan bazı görsellerden bu özelliğin henüz test aşamasında olduğunu görüyoruz.

Twitter Kullanıcıları hediye emojilerden nasıl para kazanacak?
Bunun için belirli bir limitin ekleneceği öngörülüyr. Platformda bulunan kullanıcıların elde ettiği hediye geliri 50 dolar seviyesine ulaşınca gelen bu hediyeleri paraya çevirip kullanabilecekler. Daha önce benzer sistemler bir çok platformda zaten kullanılıyordu. Buna göre 50 dolar seviyesine ulaştıysanız bu hediyeleri paraya çevirip 90 gün içerisinde hesabınıza gönderilmiş olacak.

2023 yılı içerisinde bu özelliğin geleceği konuşulurken, Elon Musk bu yeniliği bütün kullanıcılara mı sunacak yoksa yeni bir kar oranı hedefleyip bunu sadece Twitter Blue abonelerine özel bir sistem olacak getireceği henüz bir netlik kazanmış değil.

Kaynak: https://www.socialmediatoday.com/news/Twitter-Continues-to-Develop-Tweet-Awards/639758/

2022 yılı desteklenmesi uygun görülen projeler yazımıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap