Twitter Mavi tik nasıl alınır? Twitter Mavi Tik Kriterleri açıklandı
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Twitter Mavi tik nasıl alınır? Twitter Mavi Tik Kriterleri açıklandı

0

Twitter Mavi tik nasıl alınır? Twitter Mavi Tik Kriterleri açıklandı. Mavi tik almak için kaç takipçi gerekir? Mavi tik herkes alabilir mi?

Twitter gündeminde hala mavi tik alma konusu oldukça popüler durumda. Sitede geçtiğimiz günlerde sarı ve gri rozetler gibi yenilikler getirilmişti. Twitter yöneticileri son günlerde yaşanan olumsuzluklardan sonra Mavi tik kritelerini degiştirdi.

Twitter Blue Aboneliğini aktif hale getiren kullanıcılar için Mavi tiki daha öncelerde aktif hale sokmuştu. Bu uygulamadan sonra beklenmedik olaylar yaşanarak çok sayıda fazla sahte hesap oluşturuldu. İnsanların hesaplarına mavi tik eklemesi eskiye nazaran daha da kolay olduğu için hep çok dolandırıcı, kullanıcıları dolandırmak için harekete geçti. Bu olumsuzluklar üzerinde Twitter üç farklı rozet kullanıma sundu ve mavi tik için gereken kriterleri açıkladı.

Mavi tik almak için kaç takipçi gerekir? Mavi tik herkes alabilir mi? Twitter Mavi tik nasıl alınır? Twitter Mavi Tik Kriterleri açıklandı
Mavi tik almak için kaç takipçi gerekir? Mavi tik herkes alabilir mi? Twitter Mavi tik nasıl alınır? Twitter Mavi Tik Kriterleri açıklandı

Twitter Mavi tik nasıl alınır?

Twitter Mavi tik nasıl alınır

Twitter mavi tik nasıl alınır sorusu için ilk cevap Twitter Blue Abonesi olmanız. Bir çok ayrıcalığa sahip olabilmek için geliştirilen sistemi Twitter mavi tik almak isteyenler kullanması gerekiyor. Twitter Blue abonesi olmanız için twitter sizden bir miktar ücret talep ediyor.

Açıklanan kriterlerden bir diğeri ise Profil bilgilerinizin eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması. Eğer twitter mavi tik nasıl alınır sorusu aklınızda yer alıyorsa bunu yapmanız için gerekenlerde biride profil bilgilerinizin tamamını doldurmanız. Hesapta görünen isim ve profil görüntünüzün de bulunması gerekiyor.

Mavi tik almak isteyen kullanıcıların son 30 gün içerisinde aktif olması gerekiyor. Getirilen yeni şartlardan bir tanesi de bu. Son 30 gün içinde hesabınızda aktiflik yok ise Twitter Mavi tik rozetini alamıyorsunuz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, bu sefer güvenliğe oldukça önem vermiş durumda. Mavi tik almak için gerekenlerle ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcının en az 90 gündür Twitter kullanıyor olması gerektiği belirtildi.

Twitter’da mavi tik almak istiyorsanız bunların yanında onaylanmış bir telefon numarasına sahip olmanız gerekiyor. Twitter profilinizde onaylanmış bir telefon numarası var ise Mavi tik alma şansınız daha fazla.

Twitter Mavi Tik almak istiyorsanız platformda bulunan diğer kullanıcıları aldatmamanızı istiyor. Yani bu demek oluyor ki yakın bir tarihte hesabınızda önemli bir değişiklik yapılmamış olması gerekiyor. Önemli değişiklikler derken de profil fotoğrafınız, kullanıcı adınız ve profilinizde görünen ismin değişmemiş olması lazım.

Twitter topluluk kurallarına uymayan üyelere onay rozeti vermeyeceğini de açıkladı. Twitter sosyal medyanın iyi bir yer haline gelmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtiyor. Bu ve benzeri detaylara önem gösterip isteyenmeyen e-posta uyarısı almamış bir kullanıcı iseniz mavi tik alabilirsiniz.

Mavi tik almak için kaç takipçi gerekir?

Mavi tik almak için kaç takipçi gerekir?

Mavi tik almak için kaç takipçi gerekir sorusunun cevabını merak eden kullanıcılar için belirtmek istiyoruz ki bununla ilgili bir açıklama gelmedi. Yani herhangi bir takipçi sayısı Twitter’da mavi tik almanız için engel oluşturmuyor.

Mavi tik herkes alabilir mi?

Twitter’da mavi tik almak için yukarıda belirttiğimiz şartları yerine getiren herkes mavi tik alabilir.

Türkiye’de En Çok Aranan Kelimeler ve Kişiler Google tarafından açıklandı Aralık 2022 yazımızı görmek için tıklayın.

Farklı renklerde onay işareti

Soyal medya devi Twitter sadece mavi tik kullanıcılara sunmuyor. Aynı şekilde farklı renklerde onay rozetide platformda yapılan yeni değişiklikler arasında. Bu rozetlerden her biri farklı amaçları konu alıyor. Bu rozetlerden bazıları kişileri bazıları ise kurumlar için getirilmiş. Bu farklı renkte bulunan rozetler Gri, Mavi ve Altın rozeti olarak üç farklı renkte bulunuyor.

Twitter Altın onay rozeti

Twitter altın rozeti bulunan hesapların profil görüntüleri kare olarak sunuluyor. Bu rozetler kişilere değil kurumsal hesaplara veriliyor. Twitter Blue for Business üzerinden kurumsal hesap sahibi olanlar altın rozete sahip olabilir.

Twitter Gri onay rozeti

Twitter getirdiği renkli rozetleri arasında gri rozette bulunuyor. Bu rozetler devlet kurumu veya devlet yetkilisi olan hesaplara veriliyor. Yani ağırlıklı olarak bu rozete sahip hesaplar siyasi hesaplar olucak. Devlet başkanları, diplomatik liderler, kolluk kuvvetleri ve yabancı resmi sözcülerin hesaplarında bu rozetten bulunacak.

Twitter Mavi onay rozeti

Önceleri sadece tanınmış kişilere verilen mavi onay rozetine artık herkesin alabileceği özelliklere sahip olarak geliyor. Doğrulamayı başarıyla tamamlamış olan her vatandaş mavi tik sahibi olabiliyor.

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap