Ücretsiz Blog açmak ve Ücretsiz site kurmak için 5 Ücretsiz servis
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
Trendlerdeki Yazı

Ücretsiz Blog açmak ve Ücretsiz site kurmak için 5 Ücretsiz servis

0

Ücretsiz Blog açmak ve Ücretsiz site kurmak için 5 Ücretsiz servis.

Ücretsiz blog açmak yazımızda Blog yazmak için harike ve ücretsiz 5 siteyi paylaşıyoruz. Blog yazıya dayalı yani kendi içeriklerinizle blog postlarını yayınlayarak site oluşturmak denebilir. Haber blogları veya Pucca gibi ünlülerin yazdıkları tarza blog oluşturmak mümkün. Yayınlamak istediginiz içerikler ne olursa olsun bir blog sitesi açabilirsiniz.

Bunlara ek olarak ücretsiz blog açarak para kazanma olasılıgınızda var. Açtığınız ücretsiz siteyi kaç kişi ziyaret ederse gelen ziyaretçiye göre para kazanma şansınız mümkün. Yaşınız yağtıgınız iş ne olursa olsun yarım saatte ücretsiz blog açıp yazılar yazınlamanız mümkün.

Ücretsiz Blog açmak ve Ücretsiz site kurmak
Ücretsiz Blog açmak ve Ücretsiz site kurmak

Ücretsiz Blog açmak ve Ücretsiz site kurmak

Ücretsiz Blog açmak veya Ücretsiz site kurmak istiyenler için 5 ücretsiz servisi sizler için paylaşıyoruz.

Blogger

Ücretsiz blog açmak diyince akıllara ilk gelen servislerden biri blogger. Blogger Google tarafından ücretsiz site açmak isteyenler için kullanıma sunulmuş bir servis. Bu servise üye olarak Blogspot.com uzantılı bir blog sahibi olmak mümkün. Bu sitede yazdıklarınızı herkese açık şekilde paylaşmak gibi sadece kendinizin görebilecegi şekilde paylaşım yapma seçenegide mevcut. Google hesabınızla kayıt olup Google adsense kullanarak açtığınız blog üzerinden para kazanma şansınızda var.

Blogger sitesine gitmek için tıklayın.

Blogger
Blogger

Wordpress

Ücretsiz site kurmak isteyenlerin ve internetle çok fazla iç içe olanların en büyük tercihlerinden birisi tabik Wordpress. Gösterişli güzel bir web sitesi, blog veya uygulama oluşturmak için kullanabileceğiniz açık kaynaklı bir yazılım servisi olarak hizmet veriyor. Ücretsiz blog açmak isterseniz Wordpress.com uzantısı ile dilediginiz zaman bu servisi kullanmanız mümkün. Wordpress diğer bloglara göre çok fazla tema ve işlevsellik sunuyor.

Wordpress servisine ücretsiz şekilde kayıt olmak için tıklayın.

Wordpress
Wordpress

Tumblr

Tumblr, dünyanın her noktasında özellikle genç nüfusun çok fazla sıklıkla kullandığı bir blog açma servisi. Tumblr sitesine üye olarak tumblr.com uzantılı blog açmak mümkün. Özellikle Z kuşağı tarafından yoğunlukla kullanılan ve dinamik bir mecra olarak biliniyor. Tumblr, Şubat 2007’de kurulmuş olup sadece 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 75.000 kullanıcıya ulaşmış bir blog servisi. Tumblr kurulduktan itibaren 5 yıl boyunca yani 2012 yılına kadar kullanıcılarına hiç reklam kampanyası olmadan hizmet vermiş köklü bir blog sitesi. Tumblr işleyiş olarak pek çok kişiye göre Twitter gibi duruyor. Bu sitede postlar oluşturmak, yazı yazmak, fotoğraf ve video paylaşmak gibi bir çok özellik mevcut.

Tumblr sitesine gidip ücretsiz bir şekilde kayıt olmak için tıklayın.

Tumblr
Tumblr

Türkiye’de En Çok Aranan Kelimeler ve Kişiler yazımıza gitmek için tıklayın.

Weebly

Weebly tasarım ve işlevsellik açısından çok fazla sayıda seçenek sunan bir internet sitesi kurma servisi. Bu servise google hesabınızla kayıt olup, anında bir blog açabilirsiniz. Hiç kod bilgisi olmayan birinin program bile yüklemeden bu siteye kayıt olarak site veya blog kurması mümkün. Bu serviste çok fazla sayıda göze çarpan tema bulunuyor. Bilgisayar bilgisi günlük kullanım ile sınırlı biri bu siteye giderek kolay bir şekilde blog oluşturabilir. Aynı zamanda bu sitede ücretli seçenekte mevcut. Ücretli seçeneği kullanarak bir çok özelliğe erişim sağlayabilirsiniz. Weebly internet üzerinde faydalanabileceğiniz en kolay web tasarım servisi.

Weebly sitesine gidip ücretsiz bir şekilde kayıt olmak için tıklayın.

weebly
weebly

Wix

Wix  190 ülkede 55 milyondan fazla kullanıcıya ücretsiz olarak site açmasına olanak sağlayan bir servis. Hiç bir proglamlama bilgisine sahip olmayıp internet bilgisi günlük kullanımla sınırlı olanların tercih ettiği platformların başında geliyor. Wix kullanarak tıpkı yapboz yapar gibi web sitesi hazırlamanız mümkün. Bu yolla açılan neredeyse 1 milyon tane web sitesi var. Kendi sitemi kendim kurmak istiyorum fakat bu işler hakkında pek bilgim yok diyenler için bulunmaz bir nimet gibi wix. Wix’te 70 ten fazla site şablonu kategorisi bulunuyor. Bu kategoriler içerisinde yüzlerce site şablonu mevcut. Wix Sürükle bırak tarzıyla kolay kullanım sunan bir platform.

Wix sitesine gidip ücretsiz bir şekilde kayıt olmak için tıklayın.

Wix
Wix

Ücretsiz Blog açmak ve Ücretsiz site kurmak isteyenler için birde Bonus içerik ekleyelim. Medium

Medium, Twitter’ın kurucuları tarafından kullanıma sunulmuş bir blog açma servisi. Medium içerisinde onbinlerce blog yazarı yer alıyor. Siteye üye olan her yazarın kendi yayınını yapmasına olanak tanıyor. Medium bir süre Wordpress’ten sonra en aktif kullanılan blog servisi unvanını elinde bulunduruyordu.

Medium sitesine gidip ücretsiz bir şekilde kayıt olmak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap