VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun

VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır

0

VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır. VALORANT oyuncularının isim değiştirme işlemini merak ettiği konular arasında görünüyor. Bu yazımızda bu sorunuzu cevaplıyoruz.

VALORANT Riot Games tarafından 2020 yılının Haziran ayından beri geliştirilmekte olan, önemli bir savaş oyunu olarak oyunseverlere hizmet veriyor. Sunduğu mekaniklerle öne çıkan oyunda amaç, rakibinizi yenmek. Kullanıcılar, bir kahraman seçerek üstün özelliklere sahip olarak oyunun keyfini çıkarıyor. Sonrasında ise savaş başlıyor. Oyuncular, oyundan her ne kadar keyif alsa da bazen isim güncellemek istemek oldukça normal. İsim güncellemek için Riot Games, oyunculara hizmet sunuyor elbette.

Oyuncular birbirinden farklı nedenlerle isimlerini degiştirmek isteyebiliyorlar. Bunlardan birisi yanlış kullanıcı adını girmek olarak karşımıza çıkıyor. Uzun süredir aynı ismi kullanan oyuncular ise bu durumdan sıkıldıkları için bir süre sonra yeni bir isimle oyun oynamak isterler.

VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır
VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır

VALORANT isim değiştirme aşamaları

VALORANT oyununda isim değiştirmek için ilk önce yeni kullanacağınız ismi belirlemelisiniz. Eğer yeni kullanıcı adınızı seçtiyseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Buraya tıkladıktan sonra Riot Games hesabımınıza giriş yapmanız istenecektir.
Giriş yapıldıktan sonra RIOT ID yazan bir bağlantı karşınıza çıkacak çıkan baglantıya tıklıyoruz.
Çıkan ekranda kimlik görülecektir Kullanıcı adını değiştirmek için kimliğin sağ kısmındaki kalem simgesine tıklayın.
“Yeni RIOT ID” yazan bölüme geliyoruz.

Bir sonraki aşamada yeni kullanıcı adını girin. Kullanıcı adı yazarken boşluk kullanabilirsiniz.
Sonrasında sağ tarafta bulunan kısma sayı girmeniz gerekiyor, İsteğe bağlı olarak rastgele sayı oluşturulması istenebilir.

Bu aşamaların ardından “Gönder” butonuna tıklıyoruz.

Bu şekilde VALORANT isim değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. İsim değiştirme sonrasında şunu bilmek gerekiyor ki zaman aşımı elbette var. Bir kullanıcı, en fazla 30 günde bir ismini degiştirebilir. Yani isim güncelleme sonrasında 30 gün süresince yeniden güncelleme yapamazsınız. Kullanıcı adınızı güncellerken yeni seçtiginiz ismi iyi düşünün deriz.

VALORANT 

Riot Games tarafından geliştirilen VALORANT, 2 Haziran 2020 tarihinde Unreal Engine 4 ile geliştirilen bir yapım olarak sunuldu. Windows işletim sistemine çıkan oyun, taktiksel çok oyunculu FPS türünde bir oyun olarak kullanıcıların karşısına çıktı. Oyunun modları şu şekilde;

 • Rekabete Dayalı
 • Ölüm Maçı
 • Spike’a Hücum
 • Derecesiz
 • Kartopu Çatışması
 • Kopya
 • Tırmanış

Oyunda yer alan ajanlar ise Düellocu, Gözcü, Öncü ve Kontrol Uzmanı olarak seçilebiliyor. Bu ajanlar sayesinde kullanıcılar, kendine en çok yakışan ajanı seçerek oyunun keyfini çıkarmaya başlayabilirler.

Oyunun çıkışı hakkında da kısa bir bilgi almak isterseniz. Oyunun geliştirilmeye başlama tarihi ilk olarak 2014 yılı. Ekibin amaçlarından birisi oyunun savaş mekaniklerinin yanı sıra optimazyon konusunda kullanıcıların istediklerini karşılamaktı. Geliştiriciler, düşük donanımlarda bile en iyi performansı veren oyun geliştirmek için emek sarfettiler. Bu da oyunun daha geniş kitleye hitap etmesini sağlamış oldu. 2019 yılına gelindiğinde oyunun prototipi kullanıcılara sunuldu. 2020 yılının Mart ayındaysa oyun açıklandı.

Ayrıca oyun kullanıcılarını memnun etme çatısı altında pek fazla turnuva düzenlemeye devam ediyor. Örnegin VALORANT topluluk turnuvaları Maksimum 256 takım ile gerçekleşecek turnuva tek bir turnuva ağacı üzerinden ilerleyerek gerçekleşiyor. Tekli eleme sistemiyle ilerleyecek olan turnuva ağacında karşılaşmalar yarı finale kadar tek maç üzerinden, yarı final, final ve 3.lük ise 3 maç üzerinden oynanarak oyunculara zevkli bir mücadele ortamı yaratıyor.

VALORANT sistem gereksinimleri

VALORANT isim değiştirme ile ilgili gerekli bilgileri verdikten sonra dilerseniz başka merak edilen konu olan Sistem gerenikseminlerine bakalım. Oyun, genel olarak çok yüksek sistem gereksinimi istemeyecek şekilde kullanıcıların begenisine sunuldu. Riot Games, bununla ilgili elinden gelen optimizasyonu sağlamak için büyük çaba gösterdi. Günümüz düşük sistemlerinde bile oyun, akıcı bir şekilde çalışacak düzeyde karşımıza çıkıyor.

En düşük

 • Intel Core 2 Duo E8400 veya AMD Athlon 200GE işlemci
 • Intel HD 4000 veya AMD Radeon R5 200 serisi ekran kartı

Önerilen

 • Intel Core i3-4150 veya AMD Ryzen 3 1200 işlemci
 • NVIDIA GeForce GT 730 veya AMD Radeon R7 240 ekran kartı

Genel gereksinimler

 • En az Windows 7 64 bit işletim sistemi
 • 4 GB RAM
 • 1 GB VRAM

Yüksek

 • Intel Core i5-9400F veya AMD Ryzen 5 2600X işlemci
 • NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon R7 370 ekran kartı
black desert online

En iyi çok oyunculu rol yapma (MMORPG) oyunları! yazımıza gitmek için tıklayın.

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap