Xbox oyunları zamlanıyo Zamlı Xbox Oyun Fiyatları!
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Xbox oyunları zamlanıyo Zamlı Xbox Oyun Fiyatları!

0

Xbox oyunları zamlanıyo Zamlı Xbox Oyun Fiyatları! Teknolji sökterlerinde yeni yılın yaklaşması ile birlikte zam haberleri gelmeye başladı bile. Gelen bu zamlar arasında Microsft’un yapacağı zamlarda konuşulmaya başladı. Microsoft popüler bir kitlesi bulunun oyun konsolu Xbox oyunları için fiyat artışına gidiyor. Yeni gelecek olan zamlarla birlikte en ucuz Xbox oyunları 70 Dolar’a kadar yükseleceği belirlendi. Bu yazımızda Microsoft Xbox Series X/S konsol oyunlarını etkileyecek ffiyat artışlarını derledik.

Son dönemde teknoloji ürünleri, dijital yayın hizmetleri ve oyun sektöründen fiyat artış haberleri dur durak bilmiyor. Bu fiyat artışları haberlerine eklenen bir yenisi de konsol oyunları . Yazılım ve teknoloji devi Microsoft, gelecek yıl için “Xbox” oyun konsolu oyunlarının fiyatlarında artış yapacağını duyurdu. Teknoloji sektörünü olumsuz şekilde etkileyen küresel gelişmeler neticesinde fiyatlarda büyük artış söz konusu. Bu düzenlemeler ile Microsoft, diğer servislerinin ardından Xbox oyunlarına da zam yapma kararı almış durumda.

Xbox oyunları
Xbox oyunları

En Ucuz Xbox Oyunu 70 Dolar Olacak gibi duruyor

Microsoft tarafından alınan zam kararı özellikle “Xbox Series X/S” oyunlarını etkileyecek. Şirket, kendi imzasını taşıyan Xbox oyunlarında zam yapacak. Microsoft, 2023 Xbox oyun fiyatlarına yaklaşık %17’lik bir zam yapacak. Böylelikle hali hazırda 60 Dolar olan en ucuz Xbox oyunu, 70 Dolar’a çıkacak. Yani Microsoft minimum 10 Dolar seviyesinde bir zam yapacak.

Microsoft tarafından yayınlanacak “Forza Motorsport”, “Redfall” ve “Starfield” zamlı fiyatlarla sunulacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada bu oyunların 2023’te piyasaya sürüleceği belirtilen haberler arasında. Üstelik açıklamada bu oyunların 2023’te “69.99 Dolar” fiyat etiketiyle yayınlanacağını haberleri verildiç

Age of Empires
Forza Motorsport
Redfall
Starfield
Minecraft Legends
Ara: History Untold
Açıklamada belirtilen oyunların piyasaya çıktığında doğrudan “Game Pass” servisine ekleneceği bildirildi. Microsoft, Game Pass abonelerinin ise zamdan etkilenmeyeceği açıklamasında bulunarak kullanıcıları bir nebze bile olsa bu konuda rahatlatmayı başardı.

Microsoft, Xbox One ve Xbox Series X/S konsolları için ise yakın gelecekte zam haberi yok. Kısa bir süre önce en büyük rakibi Sony “PlayStation 5” için zam açıklamaları yapılmıştı.

 Xbox Game Pass nedir?

Xbox Game Pass nedir? EA Play, Live Gold vb. yüzlerce oyun ve bir çok avantaja sahip bir abonelik sistemidir. Xbox One, Xbox Series X|S, Windows 10, Windows 11 ve Xbox Cloud Gaming aracılığıyla IOS ile Android cihazlarda kullanıma sunuluyor.

Bu aboneliği aldığınız zaman yüzlerce oyuna ücretsiz erişim hakkı elde diyorsunuz. Abonelik Sistemine her ay boyunca iki part olarak oyun ekleniyor ve belirli oyunlar da kütüphanelerden kullanıcıların erişiminden kaldırılıyor. Örnek vermek gerekirse, 2022 Nisan ayının ilk partı olarak MLB The Show 22, Life is Strange: True Colors ve Lost In Random gibi oyunları Xbox Game Pass aboneliğine dahil edilip, F1 2019, Rain On Your Parade ve The Long Dark gibi oyunlar ise Xbox Game Pass kütüphanesinden kaldırılmıştı.

Xbox’ta En Çok Oynanan Oyunlar 2022

SıraOyunFiyat
1Minecraft56.25 TL / Game Pass
2The Witcher 3:Wild Hunt-Game of the Year Edition190 TL
3Asphalt 9:LegendsÜcretsiz / Game Pass
4Gears 5 (Yılın Oyunu Sürümü)469 TL / Game Pass
5Cities: Skylines100 TL / Game Pass
6Hellblade: Senua’s Sacrifice88 TL / Game Pass
7It Takes Two399 TL(İndirimli 159.60 TL) / Game Pass
8INSIDE129 TL / Game Pass
9Tomb Raider: Definitive Edition85 TL
10Elden Ring599 TL

Xbox Game Pass Fiyatı

Servis “Xbox Game Pass”, “Xbox Game Pass Ultimate” ve “PC Game Pass” şeklinde planlara sahip olan bir abonelik sistemidir. Xbox Game Pass fiyatı da pakete göre değişiklik göstermeye devam ediyor. Xbox Game Pass Fiyatı Ücretlendirme aylık periyotlar şeklinde kullanıcılara sunulmuş durumda. Xbox Game Pass Fiyatı aşagdaki şekilde sıralanmıştır.

PlanFiyat
Xbox Game Pass(Konsol)29.99 TL
Xbox Game Pass(Konsol/PC)44.99 TL
PC Game Pass(PC)29.99 TL
Bir Yillik Xbox Game Pass Uyeligi Alma 2022 1

Bir Yıllık Xbox Game Pass Üyeliği Alma 2022

Tanıklık ettiğimiz devir internet kullanımın en yayğın olduğu yıllar. Hal böyle oluncada oyun servislerine abonelik son zamanlarda yükselişe geçmeye başladı. Haberin devamını okumak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap