1. Anasayfa
 2. Haberler

Xiaomi’nin CEO’su neden iPhone kullanıyor?

Xiaomi’nin CEO’su neden iPhone kullanıyor?
Xiaomi'nin CEO'su neden iPhone kullanıyor?

Xiaomi’nin CEO’su neden iPhone kullanıyor? Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Lei Jun, Xiaomi 13 modellerinin tanıtımının yapıldığı etkinlikte neden iPhone kullandığını sonunda açıkladı.

Xiaomi 13 lansmanının basın toplantısında Xiaomi CEO’su Lei Jun, yaklaşık bir yıldan uzun bir süredir iPhone kullandığını ve internetteki pek çok kişinin kendisini eleştirdiğini ve hatta dalga geçtiğini açıkladı.

Xiaomi'nin patronu neden iPhone kullanıyor?
Xiaomi’nin CEO’su neden iPhone kullanıyor?

Ceo Lei Jun yaptığı açıklamada, şirketin telefonlarını iPhone ile kıyaslama cesareti ve kararlılığı olmasaydı, Xiaomi’nin yüksek kaliteli cep telefonları üretemeyeceğini açıkladı. Xiaomi’nin iPhone ile ilgili her şeyi yakından incelediğini doğruladı ve hem yazılım hem de donanımda üstünlükten bahsedildiğini belirterek “Bu bizim için, gelecekte iPhone’u aşma fırsatının başlangıcıdır.” ifadelerini kullandı.

Apple müşterilerini hedefliyor

Merakla beklenen telefon Xiaomi 13

Merakla beklenen telefon Xiaomi 13 Fiyatı ve özelliklerini görmek için tıklayın.

Ceo Lei Jun ayrıca Xiaomi’nin her yıl araştırma ve geliştirmeye çok yatırım yaptığını belirtti. Xiaomi 13’ün potansiyel iPhone 14 alıcılarını hedeflediğini, Xiaomi 13 Pro’nun ise iPhone 14 Pro Max ile rekabet edeceği açıklamalarında bulundu.

iPhone 14 Pro Max, 48 megapiksel görüntü sensörüne sahiplik ediyor. Açıklamalarda bulunan Lei Jun, Kamera hakkında Xiaomi 13 Pro’nun Xiaomi ve Sony tarafından ortaklaşa geliştirilen 50MP Sony IMX989 1 inç görüntü sensörü kullandığını belirtti. Yeni amiral gemisi Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro akıllı telefonların satışına Çin’de 14 Aralık’ta, yani bu Çarşamba günü başlanması hedefleniyor.

Kaynak:https://news.mydrivers.com/1/878/878636.htm

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir