Yapay zeka ile avatar oluşturma, Lensa AI nasıl kullanılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Yapay zeka ile avatar oluşturma, Lensa AI nasıl kullanılır?

0

Yapay zeka ile avatar oluşturma, Lensa AI nasıl kullanılır?

Lensa, Magic Avatars özelliğini uygulama içerisinden gerçekleştiriyor ve seçmiş olduğun 10 ila 20 portre fotoğrafını temel alarak açık kaynak kodlu Stable Diffusion yapay zeka modeli üzerinden işliyerek muhteşem sonuçlar ortaya çıkarıyor. Uygulama bu işlem sürecini ise Amazon’un AWS bulut sisteminden yararlanıyor. Fotoğraflar yapay zeka tarafından işlendiği için işlemin tamamlanması diğer düzenleme işlemlerine göre hayli uzun tabi. 40 dakikalık bir bekleme süresi ile karşılaşmanız mümkün

Prisma Labs tarafından geliştirilen ve 2018 yılından beri iOS ve Android platformlarında kullanıma sunulan fotoğraf düzenleme uygulaması Lensa (Lensa AI), bir süre önce getirmiş olduğu yapay zeka destekli Magic Avatars özelliği sayesinde popülaritesini oldukça artırmayı başarmış durumda.

Yapay zeka ile avatar oluşturma
Yapay zeka ile avatar oluşturma

Lensa AI nasıl kullanılır?

  • iPhone veya Android için Lensa AI’yı indirmeye başlayın.
  • indirdiğiniz uygulamayı açın
  • ‘Magic Avatars’ yazan sarı düğmeye tıklayın
  • “Devam”ı tıkladıktan sonra 10 ila 20 selfie seçin.

Seçim işlemi tamamlandıktan sonra ödeme adımına geçmiş oluyorsunuz. 50 adet, 100 adet ve 200 adet olmak üzere üç farklı plan kullanıcıların karşısına çıkıyor. Lensa AI fiyatları ise sırasıyla 87,99 TL, 129,99 TL ve 174,99 TL. Seçmiş olduğunuz fotoğraf sayısına bağlı olarak işlem 20 ila 40 dakika kadar bir sürede düzenlenebiliyor.

Bununla birlikte son aylarda ChatGPT ve Dall-E gibi sürümlerle üretken yapay zekada bir patlama yaşanmış durumda. Yakın zamanda viral olan ChatGPT, bir yapay zeka sohbet robotuyken arkasındaki kuruluş olan OpenAI tarafından oluşturulan bir diğer ürün olan Dall-E ise yapay zeka destekli metinden görüntü oluşturma aracı olarak sunulmuştu. Google‘dan Lensa Magic Avatars yazarak uygulama kullanılarak ortaya çıkan örnek görselleri görebilirsiniz.

Kasım ayında Magic Avatars özelliğini kullanıma sunan uygulama sadece Kasım ayında 1.6 milyon indirmeye ulaşmış durumda. Ekim ayında bu sayı 220 bin civarındaydı.Bu demek oluyor ki yüzde 600’ün üstünde bir büyüme gözüküyor. Uygulamanın toplam indirme sayısı da 20 milyonu geride bırakmış.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap