Yeni Honda Breeze SUV Çin’de tanıtıldı! Tasarım ve özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Yeni Honda Breeze SUV Çin’de tanıtıldı! Tasarım ve özellikleri

Yeni Honda Breeze SUV Çin’de tanıtıldı! Tasarım ve özellikleri Honda CR-V’nin yeni nesil ikizi olarak nitelendirebileceğimiz fakat ön ve arka tasarımıyla fark yaratan yeni Honda Breeze, yıl bitmeden Çin’de satışa sunulması bekleniyor.

Yeni Honda CR-V’yi temel alan Breeze, farklı ön ve arka tasarımıyla dikkatleri topluyor. GAC-Honda iştiraki tarafından geliştirilen yeni nesil Honda Breeze’in ilk resmi görselleri paylaşıldı. Çin’de satışa sunulacak olan model, tıpkı selefi gibi beş veya yedi koltuklu olarak isteyen kullanıcılara hizmet verecek.

Yeni Honda Breeze SUV
Yeni Honda Breeze SUV

Yeni Honda Breeze Tasarım ve Özellikleri

Çamurluk uçlarındaki eklentiler de daha lüks bir görüntü için gövde rengine boynamış olarak karşımıza çıkıyor. Yan taraftan bakıldığında ise yukarıda sözünü ettiğimiz benzerliğin dışında marşpiyel tasarımıyla fark katıldığı ortada. Yeni Honda Breeze’în arkasında ise ince fren lambasına sahip spoyler, yatay konumlandırılan LED stoplar ve sahte egzoz çıkışları dikkat çeken diğer detaylar arasında.

Camlar, omuz çizgisi, çamurluklar ve kapı kolları tamamen aynı oldugu ortada. Honda Breeze ve CR-V arasındaki bağlantı Profilden bakıldığında net bir şekilde anlaşılıyor. Ön tarafta ise motor kaputu, ince LED farlar ve onları birleştiren panjur, C şekilli süslemelere sahip hava girişleri ve sekizgen formdaki merkez hava girişi ile bambaşka bir hava katmış

DS 7 Crossback 2022 Fiyatı ve özellikleri

DS 7 Crossback 2022 Fiyatı ve özellikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Honda 360 Sensing kapsamında pek çok sürücü asistan teknolojisiyle donatılan Breeze, yukarıda da belirttiğimiz gibi yedi koltuk opsiyonuyla kullanıcılarının begenisine sunuluyor. İç mekânı CR-V’den olduğu gibi aktarılan yeni Honda Breeze’in sadece bu alandaki döşemeler ve trim parçalarıyla farklılaştığını fark ediyoruz. Bunlar dışında havalandırma menfezlerini de kapsayacak şekilde konsol boyunca uzanan petek tasarımı ile gösterge ve multimedya ekranlarının yerleşimi dahil pek çok detay farklılık göstermemiş durumda.

Ön ve arka tamponlardaki değişim, yeni Honda Breeze’e 4716 mm uzunluk kazandırmış durumda. Bu da temel aldığı CR-V’ye göre 22 mm artış anlamında. 2700 mm’lik aks mesafesi dahil olmak üzere diğer ölçüler CR-V ile birebir aynı diyebiliriz. Selefiyle kıyasladığımızda ise yeni nesil Breeze’în 40 mm artan aks mesafesi ve 80 mm artan toplam uzunluğu ile daha ferah bir yaşam alanı sunduğu ortada.

Yeni Honda Breeze Tasarım ve Özellikleri
Yeni Honda Breeze Tasarım ve Özellikleri

Yeni Honda Breeze, 1.5 litre turbo benzinli motorla kullanıcıların karşısına çıkacak. 190 hp güç ve 243 Nm tork üreten motor, CVT şanzıman vasıtasıyla versiyona göre öne veya dört tekerleğe birden güç aktaran bir suv. Söz konusu modelin bu yılın sonunda Çin’de satışa sunulması bekleniyor fakat fiyatlarla ilgili henüz belirli bir bilgi maalesef verilmedi.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir