Yılbaşı gecesi ne oynanır? Yılbaşında evde oynayabileceğiniz oyunlar
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Yılbaşı gecesi ne oynanır? Yılbaşında evde oynayabileceğiniz oyunlar

0

Yılbaşı gecesi ne oynanır? Yılbaşında evde oynayabileceğiniz oyunlar
Uzun yılbaşı gecesini evde geçirenler arasındaysanız bu yazımız tam size göre. Yılbaşı gecesi evde oynayabileceğiniz oyunlar sayesinde eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Dilerseniz lafı çok uzatmadan evde oynayabileceğiniz oyunlara geçelim.

Yılbaşı gecesi ne oynanır? Yılbaşında evde oynayabileceğiniz oyunlar
Yılbaşı gecesi ne oynanır? Yılbaşında evde oynayabileceğiniz oyunlar

Yılbaşında evde oynayabileceğiniz oyunlar

Gelin yılbaşında evde oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlara birlikte göz atalım.

Tabu

 Birbirinden farklı versiyonları bulunan tabu, kafe ve oyun evlerinin vazgeçilmezleri arasında diyebiliriz. Tabu zamanla oldukça popülerlik kazanan bir oyun.

Tombala

Yılbaşı denildiğinde akla ilk gelen oyunların başında Tombala bulunur. Yılbaşında evde oynayabileceğiniz oyunlar arasında en çok tercih edilen oyunlar genelde kutu oyunları olabilir.

Tombala nasıl oynanır?

Tombala nasıl oynanır?

İlk olarak torbadan sayıları seçmesi için bir kişi belirlemeniz gerekiyor. Seçtiğiniz bu kişi torbayı karıştırdıktan sonra bir sayı çekip bunu yüksek sesle okur.
Diğer oyuncular söylenen sayı kendi kartlarında var mı yok mu kontrol eder.
Söylenen sayı kendi kartınızda varda o sayının üstünü bir kağıt parçasıyla kapatabilirsiniz.
Seçtiğiniz kişi sayı seçip bunları okumaya devam eder. Eğer kart üzerindeki sıralardan birisi tamamen kapanırsa birinci çinko tamamlanmış demektir.r
Sayılar okundukça İkinci sıra da tamamlanırsa aynı şekilde ikinci çinko tamamlanmış olur.
Üç sırayı da tamamlayan oyuncu tombala yapmış olur. Bir oyunda 2 kişinin de oyunu kazanma ihtimali var.

 Scrabble

Yılbaşı gece evde oturup tombala gibi bilindik oyunları oynamak istemiyorsanız Scrabble tam size göre. Scrabble ülkemizde çok bilinen bir oyun olmasa bile eğlenceli bir kelime oyunu.

Monopoly

Monopoly emlak ticareti oyunu olarak ülkemizde en çok bilinen oyunlar arasında.

İskambil Oyunları

İskambil oyunları sadece yılbaşı gecelerinde değil, çoğu zaman arkadaşlarla güzel vakit geçirmek için sık sık tercih edilen yöntemler arasında. Elli bir, pişti, papaz kaçtı, batak gibi oyunlarla evde oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sessiz Sinema

Sessiz Sinema
Sessiz Sinema

Yılbaşı gecesi ne oynanır? gibi bir soru işareti kafanızda varsa en eğlenceli oyunlar arasında Sessiz Sinema yer alır. Yerli mi yabancı mı? 2 kelime? sessiz ve güzel zaman geçirebileceğiniz bir oyun. Bu oyunla  zihninizin film arşivini zorlayabilirsiniz.

Twister

Kimin elinin kimin ayağının yanında olduğu belli olmayan bu oyunu oynarken kırılacak eşyanız varsa ortalıkta bırakmayın. Twister genç, yetişkin, çocuk demeden herkesin severek oynadığı bir oyun.

Twister
Twister

Trivial Pursuit

Trivial Pursuit
Trivial Pursuit

Yılbaşı gecesi ne oynanır? Yılbaşında evde oynayabileceğiniz oyunları merak ediyor ve genel kültür bilginiz iyiyse bu oyun tam size göre. Bu oyunda ilerlemek için soruları bilmeniz gerekiyor.

İsim – Şehir oyunu

İsim - Şehir oyunu
İsim – Şehir oyunu

Muhtemelen çocukluk döneminde falan illaki bu oyunu bir defa oynadınız. Aklınıza gelmemiş olabilir diye İsim – Şehir oyununu da listemize ekliyoruz. Unutmuş olanlar için bir kağıda sırasıyla“İsim-Şehir-Bitki-Hayvan-Eşya-Sanatçı-Ülke-Not” yazmanız gerekiyor. Oyuna başlamak için bir harf seçmeniz gerekiyor ve seçilen buharfe uygun olarak isim, şehir, bitki, hayvan, eşya ve sanatçı bulmanız için süre başlar. Süre bittiğinde İsim-Şehir-Bitki-Hayvan-Eşya-Sanatçı-Ülke-Not arasında bulamadığınız varsa 0 puan. Aynı birden fazla kişinin aynı verdiği cevaba 5 puan, Onun dışındaki doğru cevaplar 10 puan kazanır.

Yılbaşı gecesinde oyun oynamak yerine izlemek için güzel bir film arıyorsanız En iyi Netflix filmleri yazımıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

"Hayâl gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken, hayâl gücü tüm dünyayı kapsar." Albert Einstein

Yorum Yap